Kada niste u traktoru, vozite

:sta:

Skoro sam zamenio i lamelu i druk lezaj i klip za kavacilo sve novo stavio!!! I sad auto super radi i necuje se nista sve dok se ne ugreje a ja ga izbacim iz brzine i pustim kvacilo!!!!!
Pre zamene lamele se to nije culo!!!!! Ovaj majstor kod koga sam oterao auto (zbog dizalice samo) kaze da se to malo cuje spojnicka osovina ali se pitam zasto se pre toga nije cula!!!???? :sta:

E sad je poceo "malo" da me nervira !!!!!!!!!! ::jako_besan::[/QUOTE]
proveri jel ima ulja u menjaču :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

imao sam unfal sa banderom :osmeh:
004.jpg

010.jpg
 
Provericu to ovih dana dal ima ulja mada mislim da ima 100% jer sam proveravao ja to a menjac je svuda suv nevidi se curenje... Hvala na savetu....
 
Joj sad kad sam ga video pitam se jer bas MORALO da poskupi ovo gorivo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ::jako_besan::
 
Da ATF.Proveri u njihovom servisu ako mi neverujes.Ni ja nisam mogao da verujem ali je tako.Pre par dana sam uradio veliki servis na mom i izmedju ostalog sva ulja su zamenuta.
 
Sta mislis zasto mi se cuje to zvecanje kad pustim kvacilo u ler ali ponavlajm samo kad se auto dobro ugreje!???

I zasto mi sad vraca gorivo a nije to radio???? I gde najbolje da stavim nepovratni ventil???? :sta:
 
Odakle se cuje?Da nije los druk lezaj (taj nov koji si menjao).A sto se goriva tice nemam pojma,mozda neki problem sa pumpom za gorivo.
Nepovratni stavi negde da ti bude pristupacno,ispred filtera goriva.Jel imas onaj mali predfilter?
 
Zvuk se cuje tacno iz menjaca (zvona) gde je zamajac i lamela... Ma da je los druk lezaj cuo bi se samo kad pritisnem kvacilo a ovo suprotno!!!!!! Kad pustim kvacilo ono se cuje kako tandrce nesto (ne glasno) ali oseti se razlika kad zgazim kvacilo i kada pustim... :sta:

Da imam onaj mali predfilter...
 
Pa stavi nepovratni izmedju malog i velikog filtera,a sto se tice tandrkanja tesko da moze bilo ko da ti kaze sta je dok se ne otvori.Stvarno nemam predstavu sta moze da mu bude,jer nikad jos nisam imao problema sa menjacem pu,pu da ga ne ureknem.
 
Vileda sve resava.

Kolega jer biste mogli na taj nacin da resite taj problem platio bi vam??? :sta: :sta: :sta:

- - - - - - - - - -

Pa stavi nepovratni izmedju malog i velikog filtera,a sto se tice tandrkanja tesko da moze bilo ko da ti kaze sta je dok se ne otvori.Stvarno nemam predstavu sta moze da mu bude,jer nikad jos nisam imao problema sa menjacem pu,pu da ga ne ureknem.

Zasad cu da vozim ovako jer se malo oseti prilikom pustanja kvacila prvom prilikom ako se to pojaca moracu ponovo da skinem menjac... Moracu da montiram nepovratni ventil pa da probam onda... HVALA :ppozdrav:
 
Ciro sad sam gledao i kao sto ddragan kaze u tvoj merc,odnosno menjac ide ATF ulje,ali ja sam naso podatak da staje 1,5l.Sto se tog cangrljanja iz zvona tice i meni lici na druk lager,mada bi on trebao da sisti ili svira kad se pritisne kvacilo.Da bi se uverio uzmi nogom ili rukom povuci kvacilo na gore,ako cangrljanje stane,definitivno je druk.Imao sam neko takav slucaj,e sad davno to bese pa i ne mogu bas da se tacno setim uzroka.
Za onaj b6,posto je dizel u pitanju,verovatno plivajuci trazi zamenu.
 
Mozda je druk lezaj u pitanju i ne bi me ni cudilo kakav je sad kvalitet... Hvala svima.. Znaci u mnjeac stane 1.5l ATF ulja... Zamenicu ga ovih dana nije to neka investicija a prijace mu..
Hvala ti.. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh