Prskalice

ahaaa , ali znas da spajki @ voli najvise rogonje :haha:
 
Ta Spajkijeva prskalica je oko 5000E,ili nesto vise,ako se dobro secam,juce sam na sajmu gledao,neki lik se raspitivao.
 
Ne odgovara mi kardan sa imt-a jaaako je debeo izvod :haha: i imam samo 1000ob/min na njemu tako da ce je nositi rus i posle case kada bude stigao i prilagodio se medjurednom razmaku.Cena nesto malo ispod 5900 evra,naravno u dinarima na tri god sa 6% kamate :osmeh:
 
Imam njihovu pumpu na atomizeru i iz tog sam razloga zvao servisera koji mi je rekao da namjerno nema ispust s donje strane da bi se kod izmjene ulja promijenile i membrane. Za mene to nema logike ali tako je. Znači ili je okrenuti za 180 stupnjeva ili je komplet rastaviti ili izvući ulje podtlakom (kao što serviseri izvlače ulje iz motora pri zamjeni).
 
Kupih danas na sajmu IDKT plave (trojke) dizne. Nekoliko štandova dalje mi drugi prodavac delova za prskalice kaže da ih je on prošle godine prodavao i da je odustao od takvih dizni jer se isuviše lako začepljavaju. Da bi se to predupredilo potrebno je što finije sito kod same dizne. Video sam da se sita kod dizni, u zavisnosti od veličine okaca na situ, takođe izrađuju u različitim bojama. Da li neko zna koje boje su najfinija sita, da li to uopšte ima veze sa samim bojama ili ih izrađuju bez nekog pravila?
 
Pozdrav svima, jel neko video na sajmu da se prodaju samo cisterne za prskalice, treba mi za moravu 440l. Citao sam od pocetka pa sam nasao one linkove sutra ih zovem da vidim jel imaju oni i posta kosta.
 
Ja sam pre par godina kupio u "Gumaplast rau" Vojka 022/301-155, probaj, možda još uvek prodaju. Probaj i u "Agroart" Stara Pazova 022/311-790.
 
Kupih danas na sajmu IDKT plave (trojke) dizne. Nekoliko štandova dalje mi drugi prodavac delova za prskalice kaže da ih je on prošle godine prodavao i da je odustao od takvih dizni jer se isuviše lako začepljavaju. Da bi se to predupredilo potrebno je što finije sito kod same dizne. Video sam da se sita kod dizni, u zavisnosti od veličine okaca na situ, takođe izrađuju u različitim bojama. Da li neko zna koje boje su najfinija sita, da li to uopšte ima veze sa samim bojama ili ih izrađuju bez nekog pravila?

IDKT je twin dizna iliti sa dva mlaza,jel o tome pričamo?
 
imam katalog dizni od teejet-a tu ima dizni koliko ti je volja ali se postavlja pitanje koje dizne su za ratare naj optimalnije sa jednim ili dva mlaza koi ugao koliki promer dizne znam da sve zavisi i od pumpe i od količine vode i gajene kulture sad budi pametan pa odaberi
 
...pogotovo od teorije prskanja,i režima,šta se toleriše pri radu,itd...meni je prskalica skratila prst,po vetru od preko 15m/s....univerzalna dizna nepostoji
 
728 din komad, nemaju keramički uložak, plastične su. Za površine koje ja prskam nema potreba da idem na keramičke...

edit: @kiraj, vidim da koristite četvorke dizne za vreme bez vetra, i trojke za vetar. Da li onda svaki put kad prelazite sa jednih na druge menjate pritisak sa kojim prskate, ili prskate sa različitom normom prskanja (l/ha)?
 
Bolje su sa plastičnim uloškom,pisao sam već,pre 10god sam uzeo IDK dizne sa plastičnim uloškom 20kom za granu 10m,pa sam posle par godina(na staroj prskalici) proširio grane na 15m,pa dokupio još 10 dizni,ali nije bilo sa plastičnim,nego sa keramičkim ulošcima,koji se okreću,a stim i mlaz,što dovodi naravno do nepokrivenosti,onda je ista cena ID i IDKT,bolje pokriva IDKT,ali za vetrove je bolje ID ili IDK sa 1.8-2bara
 
Nazad
Vrh