IMT

Pa moj 540 ima komplet trup pozadi od 560 sa sve menjacem i hidraulikom i trosi kao i ferguson,po tome bi 540 trebao da trosi sacuvaj boze.
Vozio sam ja dosta 560,ista je tu potrosnja,samo zaludjivanje.

---------- Poruka napisana u 22:02 ---------- Prethodna poruka je at 22:00 ----------

moj 558 ima 37 god i nikad problem sa hidraulikom sem ventila koji se lako menja i nije neki kvar...
Ako si nosio lake terete nisi naravno,a sejac sa sve kutijama punim djubriva bi odlazila pumpa veoma brzo.Ima kod mene 558 dosta i svi muce muku sa hidraulikom kao i moj.Menjali novu pumpu 5 puta za 13 godina.Komsija je kupio novog 1975 godine i menjao je pumpu mnogo puta,i dva puta plocu hidraulika.Menjac mu iskace iz brzina uzbrdo i nizbrdo od prvog dana ali se covek navikao na to i pomirio sa sudbinom.
 
Koji motor nosi 540 a koji 560?Jedino kod vas u Pocerini 560 troši malo dok ovde u ravnici ne.Možda mu prija predeo pa lakše diše,ko zna.
 
Brkas babe i zabe,zaludjivanje.Po tvojoj prici nije problem transmisija od 560 vec motor,aha znaci motor na 560 i 558 i rakovici 60 nije isti.U 558 trosi ko upaljac a u 560 ko azdaja.Interesantno zapazanje a isti motori.
 
Jesam li ja napisao da 558 troši kao upaljač spram 560?Svejedno nisam stručan po tom pitanju jer ne znam šta je traktor i za čega služi pa se izvinjavam doktore.
 
Bolji je i po potrošnji goriva od 58-ka.
Ovo si napisao sto nije tacno do jedne granice,ali nema veze,nekazem ja da 558 nevalja,ali je 560 mnogo bolji.
Posto se ovde brkaju babe i zabe kad se pise pa da nesto ispravim ako mogu.
Na 558 i Rakovicu 60 su ugradjivani motori sa rotacionom pumpom,a na vecinu 560 sa linijskom,e tu nastaje ta razlika u potrosnji,a stvar se vidim gleda bukvalno pa tu nastaje problem.
 
Ne ulazim u problem razlike u potrošnji jer ne posedujem ni jedan od pomenutih traktora.Samo iznosim činjenice na žalbe ljudi koji ih imaju a takvih je dosta u selu i kako se baš potrefilo da se svi žale na potrošnju kod ovog modela.Jedino što nisam napisao je to da su svi ti traktori novi tip,moja greška.
 
E to je vec nesto drugo,kako lako dodje do nesporazuma,pricalo se o starom tipu(80-85)koji je mnogo laksi od novog tipa.Stari tip jedino ima problem sa linijskom pumpom,tu proguta malo vise goriva.Novi tip ima malo jace odlivke menjacke kutije i trupa i jos gluposti na kojima dobija malo po malo kilaze.Zasto je to trebalo fabrici neznam,zato mnogi vlasnici novog tipa 560 kazu da je motor preslab za taj traktor.To je reseno u fabrici tako sto su proizveli 565 sa DM motorom.Sta reci glupost.
Nesporazum.
 
Samo kocnice kod imt 560 nista nevaljaju ostalo je ok, cesto posudjujem od rodjaka 560 i kocnice mu stalno blokiraju narocito lijeva a radjene su prosle godine inace traktor godisnje ne uradi ni 50 sati.
Mogu i kocnice da se naprave da funkcionisu godinama... Ali malo je onih koji hoce da se pozabave problematikom koja moze biti drugacija od traktora do traktora. Šta se konkretno dešava na tom rodjakovom traktoru? Blokira kočnica pri kočenju,greje se ili ni ne pipne pedalu a ona blokira?
 
One samo zablokiraju znaci kad traktor ostavis parkiras da prenoci, nekad se desava da hoce da ide naprijed a nazad blokira nekad kontra.


To se meni desilo danas na 533 i to radio ceo dan ,pošo sam kući i odjednom mi leva blokira u hodu ja malo nazad ona popusti krenem jedno 20m ono opet jedva sam kući došo.Šta može da bude uzrok dok ga nisam rastavio da vidim šta je.
 
Čekaj. Znači kad ostaviš traktor preko noći desi se da ujutro ne možeš da ga pomeriš? Ne bitno dal napred ili nazad... Hmmm.. Mogle bi biti slabe opruge unutar mehanizma za kočenje,pogrešno podešen tj suviše mali zazor "kočionih ploča" i nalegajućih površina. Kočiona creva nabubrila od starosti ili neadekvatnog ulja,kočioni cilidri zapekli-oksidirali,glavni kočioni takodje.... Možda je čak u pitanju zazor šipke koja pritska klip u glavnom kočionom.... Ili se desi da voda prodre u mehanizam pa zalepi.... Nekako mi najviše smrdi da je u "trubama" problem. Ako rodjak bude rastavljao kočnice opet,slikaj pa da vidimo o čemu se tu radi. Teško je ovako locirati problem ali možemo pokušati! Uglavnom traktor može da se popravi ali treba imati strpljenja i tražiti kvar.
 
Ma njemu je to majstor neki radio on taj traktor gotovo i ne koristi ali bas mi je to cudno sta se desava, u vozni nije nikad blokirao i kocnice kad koce bas koce dobro. Kod mene se jednom desilo na imt 539 da je zablokirala kocnica ali to je bilo do oni pakni bila pukla.
 
Ja sam imao 560 1986.godiste, ekstra mašina, ćale i danas žali što smo ga prodali. Imali smo problem sa kočnicama, blokirali točkovi, kupili novi glavni kočioni cilindar i one male sve izmenjali i godinama je radio bez problema, kod nas je radio 50ak jutara
 
evo i ja stigo iz sela malo se radilo na masini ima još posla hoću da sa sredim komplet da bude spreman.malo su me ometale komsije ali ako red je:ppozdrav:
evo i obecanih slika akumulatora.cucnuo je ovaj od 110Ah stvarno super i a kako ce se pokazati zimus videcemo.ima vecu udarnu snagu kako oni to zovu mislim da je 800A valjda ima vise snage na startu





a sinoć kasno sam uspeo i nozni gas da povezem imam samo sliku ove gornje poluge kako sam resio ovaj klizač da ručni gas stoji i ima funkciju a ovo sve resim sa sajlom od bicikle i papucicom od juga.vrlo prosto a mnogo lepo radi slikaću po danu komplet



zamenom ulja u menjacu resio sam problem sa menjacem iako ga nisam vozio nesto posebno sad ide sasvim prihvatljivo razradiće se kad ga budem koristio.a voda je ulazila tamo gde treba da bude onaj automat za reduktor onaj prekidač fali stavljen je neki poklopčić ali voda ulazi.zamenjena su sva ulja filteri cudesa sva instalacija proverena sve sada radi.

e a dok sam cackao prekidač stop svetla slucajno primetim jedan veliki problem.nije mi jasno kako mi je to promaklo ali sta je tu je.pukao je poklopac hidraulika.doduse jedva se vidi ali moracu da ga zamenim necu da rizikujem.konstatovali smo da je nesto cimnuto na onom gornjem linku pa je tako najverovatnije puko nije kao kada zaglavi ventil sigurnosni.maler

sto se tiče ove rasprave koji je bolji mislim da je to sve stvar navike.sto se mene tiče uvek bih uzo 558 pre nego 560 a znam ljude koji nikad ne bi dali svoj 533 ni za novi 539.generalno i jedan i drugi imaju mana recimo te kočnice ali se sve da srediti.a meni je logično da ako imaju iste motore a različite težine da mora i potrošnja da bude različita.ako sam dobro zapamtio razlika ide i do 800 kg.u sumi je to kubik drva.deda je kupio nov 558 i nikada nije imao problema sa hidraulikom nikada poklopac nije ni otvoren a menjac niti glavi niti izbacuje.sve je to stvar odrzavanja i koriscenja

A još jednom da se zahvalim i ovako javno kolegi Kosjercu covek mi je nasao i poklonio ove poklopce na akumulatorima ovih dana stizu:bravo:
 
Nazad
Vrh