IMT

Ulje u menjač po radioničkom priručniku 30,5l traktol ht ili 75 ili 80 ili trans hidrol 85 plus, a u bočne reduktore po litru hipol 90 ili hipenol 90. A dal je ta plava boja fabrička. Moj je bio klasično sivi ali imam jednog mehaničara u selu koji kad radi kompletan remont traktora limariju farba u izvornu boju a ostalo u takvu plavu. To mu je kaže zaštitni znak a po uzoru na neke serije extra kvaliteta za izvoz koji su fabrički farbani u tu plavu umesto klasične. I moj 558 je zadnje tri godine isti kao taj što si postavio sliku samo nisam pravio rupu na haubi.
 
Koliko kosta zamena lamela na traktoru imt533.539,a koliko su lamele i koje su trenutno najbolje ,mislim na proizvodaca, Nece da mi upali kardan pa pretpostavljam da je lamela jer traktor ima dobrih 10000 sati a nista nije radenodo sad.
 
Rista naj bolje je da rastaviš traktor na pola, pregledaš sve od pipaka i bolcni do lamela, zadnji semering, zube na zamajcu, druk ležaj, biksne na osovini kvačila, itd. Ja sam stavljao kronove lamele, malo su skuplje ali jbg kvalitetne su. Sad za rad ti neznam reći koliko se kreće kod Vas ali kod mene je to negde oko 60€ rastavljanje i sređivanje korpe, e sad zavisi i dosta od gazde ima li 'ladan sok i nešta na čačkalicu :osmeh:, ali uradi to detaljno jer kada uradiš prvi put kako treba najjeftinije košta. Poz.
 
Ja nisam precizno merio ali mi deluje da tu ne može da stane klasičan aku (dimenzije poput Somborskog) od 134A a za 110A možda ali ga taj teško pali kad ima mraza i temperature su oko nule i niže. Smeta ona budža od volana. Kod mene je sa strane aku od 143A i spori anlaser i teže sastavlja prvo palenje na mrazu a sa sporim anlaserom. A dobar motor, kompletan traktor je generalno remontovan. Mislim da sam čuo cenu da je brzi anlaser oko 100 evra za njega što bi puno pomagalo samo treba kupiti.
 
KOlega Risto jel to ne pali kardan u radu a oce kad ga gasiš?to moze da bude i do stelovanja ne mora otvaranje moze se odozdo kad skines plocu nastelovati drugi stepen.mada posle toliko vremena trebalo bi to otvoriti zameniti obavezno pipke jer su se srafovi pojeli garant a klinovi dobili lufta.kad si već tu skini zamajac zameni onaj lager na njemu mali mislim da je 6203 stavi mu semering posle toliko vremena pletenica je sigurno pustila pogledaj druk lager biksne semering...
ove lamele za I stepen imas od 1800 do 3500 pa kako ti se svidja izaberi kvalitet ja bih rekao ruen ili kron a ove za vratilo pojma nemam koliko su retko i crkavaju kazem najverovatnije samo da se presteluje
bas sam pre neki dan rastavljao ujkin 533 prvi put posle 30+godina samo je vučna pokidala lamelice iako je mogla još da tera

@Dolovac
vazi slikaću kako izgleda ali provereno već radi na dedinom sam ubacio akumulator od 135A ne smeta nista staje knap kao fabricki, na akumulator sam ga isterivao iz garaze kad mu nije radio grejac a sa grejačem je palio i po najvećoj zimi kao u najboljim godinama.ja sam ovom mom kupio od 110A juce taj je imao u radnji.

kupljeno mu je i ulje za menjac uzo sam ono neko traktorol SAE 80 valjda nisam pogresio.danas ulje za motor i filtere sve da mu kupim i za vikend uz gajbu piva:ppozdrav: i radoznale pogleda komsija da se to sve odradi.i nozni gas bez toga necu da priznam masinu slikacu i to ovome sam radio na sajlu od bicikle radi savrseno ima stelovanje na onom srafu nema uopste da secka i cima gas preko rupa kao kada je fiksno na zicu ili polugu

@Vuklan
pa ovo za boju i meni je čudno farbana je masina sigurno to se vidi ali odavno, nije u isto vreme kad i hauba jer se boja na nekim mestima izlizala od upotrebe već.ja nesto kontam da je masina radjena kad mu je radjen motor a limarija kad je bio pred prodaju.a nije najverovatnije bio ove boje nego je neko zbog estetike promenio i stvarno nije lose.a one rupe su stvarno extra odradjene kakvih sam se nagledao ruke da poseces pa u kocku ove su okrugle pa su lepo ivice oborene na dole zaobljene stvarno lepo.nemoram da dizem haubu uopste sad
 
Brzi alanser u Juselu je 8000 dinara indijac.Ugradio sam ih dosta a i mnogi su kod mene kupili i zadovoljni su.
 
. Hvala puno na savetu ferdza je zasluzio da mu se uradi to inace pali ko mina i ide jedino to sa kardanom bas tako kako si opisao a bas je se vencao sa frezom Batuje od 1.2m vocarskom
 
Pozdrav svim clanovima.Drustvo gde mogu pronaci motor za 577 sa sim agregatima u solidnom stanju.Dali neko od clanova zna koliko vredi to platiti.
 
ja imam 560,ali mislim da je 558 bolji traktor,malo je okretniji i ima bolji raspored brzina,slabija je hiraulika i lakši je d 560
 
100% bolje,mnogo jaci hidraulik,bolji i noviji menjac,ima tegove na felnama,bolji i jaci prednji most.....jedino kocnice da se preprave na mehanicke i ima da se vrti na dinaru.Cena 560(81-85)2500-3000 eura.

Imao 558 mnogo godina i nikad vise,hidraulik mu je nula,slab totalno,pumpa od fergusona i mnogo lagan pozadi pa zna da slajfuje samo tako.
 
Nazad
Vrh