Recepture za spremanje koncentrata

Moj drugar koristi magnavitu premix za dojare,kaze da je odlican,za ostale njihove premixe ne znam.
 
Evo jednog dobrog recepta.:osmeh: Praznik je,nece se zameriti.:haha:
U jednom selu gajio jedan ciga svinje, kad jednog dana dođu ljudi u belom:
• Dobar dan!
• Dobar dan!
• Imate svinje?
• Imamo svinje!
• Jel' hranite svinje?
• Hranimo svinje!
• Pa čime?
• Pa deca skupe đubre, otpatke sa ulice, ono, ovo, svinje super, zadovoljne, i tako...
• 5000 kazna!
• Što?
• Pa mi smo iz odeljenja za zaštitu životnja, a vi im dajete đubre, kako vas nije sramota?
I on plati. Posle nekog vremena dolaze ljudi u crvenom.
• Dobar dan!
• Dobar dan!
• Imate svinje?
• Imamo svinje!
• Jel' hranite svinje?
• Hranimo svinje!
• Pa čime?
• Pa žena skuva sarmu, čokoladicu, ono, ovo, prvo jedu svinje pa onda mi, sve super, ok, svinje napreduju i tako to...
• 50.000 kazna!
• Što?
• Mi smo iz zaštite ljudi, oni nemaju šta da jedu, a vi im dajete čokoladice, kako vas nije sramota...
Plati on. Posle nekog vremena dolaze ljudi u crnom.
• Dobar dan!
• Dobar dan!
• Imate svinje?
• Imamo svinje!
• Jel' hranite svinje?
• Hranimo svinje!
• Pa čime?
• Pa ja im dam po 100 dinara pa one idu da kupe šta hoće...
 
Radi li netko doma prasicima predstarter? I koliko je to pametno uopce, kad se u koncentratu-predstarteru nalaze vitamini, zeljezo i sve ono sto je malim prascima potrebno od prvog do treceg tjedna.
 
Predstarter je starter sa velikim procentom mleka u prahu ili prelaka.Sto se tice premiksa isti je.
 
Predstarter radim sa PATENT .CO,, takozvani INDY DESETKA
Y DESETKA

10% u smeši za prasad od 7 dana
SADRŽI:
Optimalan odnos aminokiselina:
Lizina, metionina, treonina
Visokokvalitetne mlečne sastojke
Enzime
Aromu
KORIST:
Lako zalučenje bez pojave proliva
Zdrava prasad
Mogućnost ishrane po volji
Kukuruz 46,00 45,00 43,00 61,00 59,00
Ječam 10,00
Pšenica 15,00 25,00
Pšenično stočno brašno 4,00 5,00 5,00
Tritikale 10,00
Sojina sačma 15,00 15,00 22,00 24,00 15,00
Sojin griz 10,00 10,00 11,00
INDY desetka 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00
 
Kolega Grujo,da li ti se od Patentovog programa za malu prasad najbolje pokazala desetka? Znam da imaju i druge opcije,premiks 4% i neku opciju poput potpunih krmnih smesa sa sojom zajedno.

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje za kolege iz Bogatica i okoline,da li su koristili vitalakove premikse. Bilo ih je u centru bogatica u prodavnici udruzenja odgajivaca svinja. Tu je bila i oprama za svinjarstvo na prodaju,kavezi za prasenje,hranilice,ostalo
 
Ne radim eksperimente , dobijam godinama samo njega i zadovoljan sam , dajem im od 5 dana .. i to 1kg po [prasetu , ako ga pojedu sve na sisi prelazim na starter , i dok su na sisi posle odlucivanja nastavljam 8-10 kg startera , posle ide grover
 
Grujo,koliko ja znam indy 10 je starter a patent ima predstarter koji je granuliran i ide za prasad pod sisom,ja dajem super pan bebi koncetrat 25% 7 dana pre lucenja i 15ak posle zatim prelazim na pan grover3,5% a sad sam napravio turu od 200kg gde sam ubacio pola indy10 pola bebi 25% i odlicno mi napreduju.

- - - - - - - - - -

Kolega Grujo,da li ti se od Patentovog programa za malu prasad najbolje pokazala desetka? Znam da imaju i druge opcije,premiks 4% i neku opciju poput potpunih krmnih smesa sa sojom zajedno.

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje za kolege iz Bogatica i okoline,da li su koristili vitalakove premikse. Bilo ih je u centru bogatica u prodavnici udruzenja odgajivaca svinja. Tu je bila i oprama za svinjarstvo na prodaju,kavezi za prasenje,hranilice,ostalo
Ja sam davao neko vreme te premixe,al mi se cini da si malo skuplji od ostalih bili,mislim da su iz Francuske,neki Ceda je to kod nas drzao,sad je to zatvoreno i da imali su opremu za svinje,jas am kupovao sijalice za prasad tj one lampe.
 
82 kg ječam
8 kg mekinje
7 kg sojina sačma
3 kg sauen profi
taj recept mi preporučiše za suprasne krmače.Da li da ovo pravim ili ne?
 
Ima kod nas jedan lik,koji je odavno ostao bez kukruza,a jecam mu odlicno rodio.
Svim kategorijama svinja daje jecam,bez zrna kukruza.
Naravno uz soju,zito i premixe.
 
jas am 2004 posle one katastrofalne 2003 ostao bez kukuruza i kad je dosao jecam ja hranio samo sa njim naravno uz dodadtke koje idu i uz kukuruz i nikad bolje svinje nisam imao pa svaba samo tako i rani kakav kukuruz
 
Slobodno pravi,to je cak i jaca receptura nego sto treba za suprasne krmace,kako ti se pokazala josera,kod nas je u macvi dosta zastupljena a prodaje je moj drugar,ja sam koristio jedno vreme,hranio sa vitalom i ferkelom a koristio sam i taj za dojare.
 
Iskren da budem ja sam pocetnik,izbor mi je bio izmedju sana, josere i ibeca panto i vecina mi je rekla da je josera najbolja,nadam se da nisam pogresio.Za tov koristim vital joserin,na oko mi djeluje da dobro napreduju a opet na kraju ce se podvuci crta.
 
Nazad
Vrh