Kada niste u traktoru, vozite

Sa 150 ks dizel i bez plivajuceg bi drobio menjac na svakih 50000km.Jeste skuplji za odrzavanje ali mnogo znaci.
 
@attila
Na otvorenom do 120km/h 5-5.5l kombinovana 6.2-6.6l grad 7-7.5l. Prosek na bordu izbaci na nekih 5000km oko 6.5-6.6l. I isto varira potrosnja od guma koje su stavljene jel zimske su 205-55/r16 a letnje 225-45/r17 sa zimskima trosi manje do3-4dcl na 100km,jer su dosta uze gume. A bez plivajuceg zamajca na ovu konjazu bi zdrobio menjac u veoma kratkom roku.
 
Poslednja izmena od urednika:
To su bili vecinom benzinci sa tom konjazom ,a oni nemaju toliki obrtni moment kao sadasnji dizelasi.
Secas se predosnjih dizelasa, prodje cela strofa Sabana Saulica na radiju dok ne stigne do 100km/h.
 
Ali ti matori i sa 20+ godina jos uvek idu bez problema,a ovi novi malo koji ce da ide kad bude imao 20 i vise godina.
 
Moj drug ima karavanku 1.9 cdti sa 150ks,cosmo sport oprema.E ono je stvarno opasan auto,karavan a da tako dobro ide i dobro lezi na putu to je cudo jedno.Postavicu nekad slike,a mozda bude i neki video.
Generalno novijim automobilima je najveci problem pregrst elektronike i to ih najvise zeza,a sam sklop motora je uglavnom odlican i motor kao motor moze da predje stvarno veliku kilometrazu.Limarija im je takodje sad bolja nego ranije.
 
Postovani forumasi imam jedno pitanje za vas. Da li je neko imao problema sa fiat puntom 2001 god 1.8 benz. 16v
Prilikom paljenja upali i radi na kratko i posle izgubi ler gas i ugasi se. ponekad se prevari i primi gas koji mora biti uvek u turazi da bi primao gas a pri tom dimi plav tim i to zestoko,i po cim bi se smanjio najmanje gas ispod 2500rpm on bi se ugasio. ulje ne trosi, svecice su nove,bombine su nove. pre godinu dana je ostavljen sa strane da se radi limarija zbog nevremena,i prilikom ponovnog paljenja ovo mu se desava. ne znam u cemu moze biti problem???
 
Poslednja izmena od urednika:
Cim dimi plavo to asocira na sagorevanje ulja. Meni vise lici na zalepljene karike... Probaj da za zagrejes na radnu temperaturu pa ga malo izturiraj onako muski, ali nikako na ladno...
 
Ja sam posumnjao na hidro podizace i na karike zbog tog dima,i zbog vlaznih svecica na kojima mi deluje da su vlazne od ulja. jedini problem je sto nemam ler gas vec moram odma na 2500 rpm da ga drzim da bi radio i tad radi ok. po cim bih smanjio gas onda bi se ugasio. to mene buni sto u tim obrtajima radi kako treba ne trokira,i prilikom paljenja jedno 4 sekunde radi kako treba. meni deluje kao da ga hidro podizaci zezaju. to me buni.
 
Poslednja izmena od urednika:
Na pasatu b6 2005 god mi se cuje neko kuckanje, lupkanje u motoru, kod motora. i kad krecem u rikverc sa nekog uzvisenja cuje se neki zvuk kao da nesto(laicki receno) uci? kao na traktoru kad lamela zeza. sta bi to moglo da bude?
 
Ja sam posumnjao na hidro podizace i na karike zbog tog dima,i zbog vlaznih svecica na kojima mi deluje da su vlazne od ulja. jedini problem je sto nemam ler gas vec moram odma na 2500 rpm da ga drzim da bi radio i tad radi ok. po cim bih smanjio gas onda bi se ugasio. to mene buni sto u tim obrtajima radi kako treba ne trokira,i prilikom paljenja jedno 4 sekunde radi kako treba. meni deluje kao da ga hidro podizaci zezaju. to me buni.
Ne bih reko da je do hidro podizaca.Nagledao sam opela kojima zvekecu hidro podizaci,a motor im mirno radi i prede kao mala maca i plavi dim ne baca.Taj plavi dim je ili zbog zapeklih karika,posto dugo nije paljen ili zbog gumica ventila,opet zbog toga sto dugo nije paljen.Mada mi se cini da je taj problem sa ler gasom odvojen slucaj i da nema veze sa tim plavim dimom.Opet prekontrolisi svecice i kablove i vidi kakva mu je struja.Da ga zeza motor ler gasa ne verujem jer bu ler gas varirao,ali se ne bi gasio.
Bas pre par dana sam imao jedan Kadett sa slicnim simptomima,vlasnik mu pre mesec dana menjao kablove i kapu i ispade da su mu kablovi vec korodirali i da spadaju sa kape,bem ti takav kvalitet.
Za ovaj Passat B6 mi nije bas jasno pitanje,a ni koj je motor u njemu.
 
Za ovaj Passat B6 mi nije bas jasno pitanje,a ni koj je motor u njemu.
Motor je 2.0 tdi, 140 ks. Pa cuje mi se neko lupkanje. Nebitno da li je motor hladan,vruc. Ne znam kako jos da objasnim. Ako moze neka pomoc, ako ne cekam ponedeljak pa u servis.
 
200252 km. mada ima verovatno i vise.
Meni je na citroenu c5 2005 god pocelo da se cuje malo na 210 000km i kasnije sve jace i jace i na 245 000km mu uradim set kvacila i sad je sve u redu, mozda je i kod tebe takav problem, kod mene se u pocetku culo kao slabo ali kasnije je postalo jako izrazeno i dosta se tesko saltao, sad kod tebe ne mora ovo biti problem. Poz
 
Drustvo imam jedan problem sa Mercedesom 124-250d (i red je godiste cini svoje).. Naime nekoliko puta u voznji je pokusao da mi se ugasi!!!!! Ali sam dodavao gas i nije se gasio i tako se dovikao do kuce!!!
Ugasio ga i vise jok ako je upalio!!!!!!
Ja uzeo zamenio predfilter i vilter,izterao vazduh iz sistema za dovod i upalio ga!!!!!!
Radi odlicno vuce odlicno,radi na ler gasu i nece da se gasi...

E problem mi se javlja kad ga ostavim neko vreme (ceo dan na primer) i pokusam ponovo da ga uplaim kad ono corak!!!!!! Ponovo vazduh u sistemu i vratio mi je gorivo nazad!!!!!
Znam da bi problem resio montiranjem nepovratnog ventila ali se pitam kako do sad nije pravio probleme a sad od jednom poceo????? :sta:

Skoro sam zamenio i lamelu i druk lezaj i klip za kavacilo sve novo stavio!!! I sad auto super radi i necuje se nista sve dok se ne ugreje a ja ga izbacim iz brzine i pustim kvacilo!!!!!
Pre zamene lamele se to nije culo!!!!! Ovaj majstor kod koga sam oterao auto (zbog dizalice samo) kaze da se to malo cuje spojnicka osovina ali se pitam zasto se pre toga nije cula!!!???? :sta:

E sad je poceo "malo" da me nervira !!!!!!!!!! ::jako_besan::
 
Nazad
Vrh