Prikolice

Izvinjavam se što upadam u priču...
Mene interesuje da li si ti probao da voziš taj traktor sa punom prikolicom?
Što jednostavno ne spojiš nekim debelim lancom rudu od prikolice i prednju prikolicu traktora da se ne podiže prednji kraj i vozi... Nema blata kroz koje takva kombinacija neće proći.

Nisam te bas skontao?

Pazi, meni sad sasvim odgovara što je ruda jako visoko zakačena, ima nekih 40-45cm klirensa, al koje god gume da sam gledao sve su otprilike iste visine kao 7.5-16 a sa tom dimenzijom imam problem da osovina prikolice nasjede kad upadne u kanale koje iskopaju drugi traktori. Gotovo svi ljudi u selu imaju na prikolicama kojekakve felge od kamiona, najčešće 20" i odgovarajuće jako uske gume i kad se takva kombinacija pretovari to kopa kanale od pola metra kud prodje. Sa IMt539 mi je bilo lako - jednostavno sam znao da ne mogu proći i to je to. Hurlimann moze proći bez problema jer ima veliki klirens, prikolica se kača dosta visoko, al slaba tačka je na kraju - niske gume i osovina jednostavno počne da ore. Prije neki dan sam vozio pola prikolice kamena (nasipao put o kojem sa govorio gore) i kanali su toliko duboki da je osovina prikolice svo vrijeme skidala 5-6cm zemlje sa sredine puta, a sada je sve to još poptuno suvo, na jesen je tu neprohodno smrdljivo močvarno blato. Ne znam gdje bi uopšte mogao da nadjem neke velike felge (17.5", 18"...), tu bi trebalo svakako bušiti nove rupe ili eventulano praviti novo srce pa ga zamijeniti.
 
Pa to bi ti najbolje pasalo ili cak gume balonke koje su na cisternama ili sumskim prikolicama one su malo visocije ali su zato siroke kao sto su 14- ke na traktoru!
 
Pa to bi ti najbolje pasalo ili cak gume balonke koje su na cisternama ili sumskim prikolicama one su malo visocije ali su zato siroke kao sto su 14- ke na traktoru!

Danas sam u Bijeljini u onoj velikoj radnji na ulazu u Agrotržni centar vidio gume za 16" felgu al su široke 40cm i imaju 14 platana i visoke otprilike kao one gume od američkog Hummer džipa (dosta ljudi se usrećilo s njima, ja ih nikad nisam uspio nabaviti a godinama sam tražio). S obzirom na dimenzije i platna nisu ni skupe, nešto više od 250KM komad, al problem je felga, jes ona 16" al treba biti gotovo 2 puta šira od one koja je na mojoj prikolici :(
 
24g8zk8.jpg
 
Ova guma i felga bi se trebale okrrenuti naopako i morala bi im se srcad izzvadit jer je ovde 10 rupa a potrebno je samo 6 koliko ja mislim posto sve prikoli tehnostroj u mojoj blizini imaju sest rupa !
 
e zombie inače videl sam na slikama jednima da tebi fali donji nosač i donja poteznica zato ti tako visoko stoji kužiš,rađe onda daš nekom bravaru nek ti napravi poteznicu i nosač poteznice nego da budžiš veče gume gore i felge
 
e zombie inače videl sam na slikama jednima da tebi fali donji nosač i donja poteznica zato ti tako visoko stoji kužiš,rađe onda daš nekom bravaru nek ti napravi poteznicu i nosač poteznice nego da budžiš veče gume gore i felge

Objasnio sam u ranijim postovima da mi jako odgovara što je kačanje dosta visoko, ovaj traktor će izvlačiti kukuruz i djubre u veoma gadnim uslovima.
 
Nemam pojma koja je dimenzija to je bilo jos zimus kad sam isao da slikam,njih 2 u kompletu su bile 300e.

Ne djeluje mi da su u pitanju 20", mislim da bi ovo mogle biti 17.5 ili 18", al da su dobre dobre su. Da su mi gdje blizu dao bih 250E za njih, al šta mi vrijedi kad su u inostranstvu, daleko a i granica je tu, u BiH nije dozvoljeno uvoziti polovne gume...
 
Pa ako su u srbiji ispčati ti ih se dovuc mi smo prevlacili reko race po sest guma za prikolice iz fbrike guma u Rumi! A nije ti granica uopste toliko daleko!
 
Ako ovo kupis sigurno neces promasitikomsija je kupio slicne i sa njima vozi po 5 tona djubriva po vrucem asvaltu onoliko koliko traktor moze da ide i nisu popucale!
 
Nazad
Vrh