Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
preporuka a ovu godinu sejte mnogo manje kukuruza.
 
Strašno!Najbolje prošo onaj koji dao odmah sa njive.:sta:

Jos jesenas sam tako nesto slicno reko pa ispo lud. Nesto kao da nece biti bolje cijene, jesenas je bila najveca otkupna cijena u zadnjih 1000 godina. Ici ce kukuruz gore samo ne jos, mozda tamo u 7 ili 8 mjesecu. U hrvatskoj je prije par godina u 7. mjesecu nakon zetve jecma cijena kukuruza dosta pala i jedva sam ga prodo. Zadnje 3-4 godine prodam vecinu u jesen i tek nesto malo ostavim. Dok sam puno ostavljo puno su me i derali na troskovima te ovo te ono i na kraju sve to platio i jos prodo po cijeni koja je bila u berbi.
 
Sad još je za utehu za one koji su ostavili kukuruze,da evro pao na oko 110 din. a u žetvi kukuruza je kupljen i za 118 din.Ali opet meni je bilo puno da razmišljam o kukuruzu još pola godine ili više.Bio pomalo i kvaran,nemam berač,nemam dovoljno čardaka,kotarke,a od lagera bežim otkad su na više mesta popušili koji su ostavili robu kod drugog na čuvanje.:ppozdrav:
 
Sad još je za utehu za one koji su ostavili kukuruze,da evro pao na oko 110 din. a u žetvi kukuruza je kupljen i za 118 din.Ali opet meni je bilo puno da razmišljam o kukuruzu još pola godine ili više.Bio pomalo i kvaran,nemam berač,nemam dovoljno čardaka,kotarke,a od lagera bežim otkad su na više mesta popušili koji su ostavili robu kod drugog na čuvanje.:ppozdrav:

Takve recenice se ne koriste na forumu! Malo vise respekta prema neduznim ljudima!:ppozdrav:
 
Preporuka u ovoj temi je da se seje manje kukuruza, u jednoj drugoj manje suncokreta, a opet u trecoj manje psenice. Moja preporuka, radite kao i dosad, a sta ce biti dobro, sta nece, videcemo na jesen. Sto se tice kukuruza, uz dobar prinos sve iznad 150 eu/t je dobra zarada.
 
Aj sad budi pametan...danas gledam oglas izlepljen u gradu"kupujem kukuruz placam dobro...nazvao cena 31.5 dinara...potrebno 5-6 tona"...a ovi skladistari se j...u za dinar a ispasce da ce masa povlaciti kukuruz sa lagera,masa oglasa koje sam zvao kupuju za 29 din a niko im ne prodaje,zenin deda jedva nadje 5 tona po 29 din...necu nista prodavati do jula ali znatizelja je cudo a berza na kojoj nema trgovine totalna budalastina za odredjivanje cene...ispadosmo potpuno slepi u trenutnoj situaciji jer je jako tesko odrediti pravu vrednost svoje robe a niko ne bi da se zaj...e
 
Aj sad budi pametan...danas gledam oglas izlepljen u gradu"kupujem kukuruz placam dobro...nazvao cena 31.5 dinara...potrebno 5-6 tona"...a ovi skladistari se j...u za dinar a ispasce da ce masa povlaciti kukuruz sa lagera,masa oglasa koje sam zvao kupuju za 29 din a niko im ne prodaje,zenin deda jedva nadje 5 tona po 29 din...necu nista prodavati do jula ali znatizelja je cudo a berza na kojoj nema trgovine totalna budalastina za odredjivanje cene...ispadosmo potpuno slepi u trenutnoj situaciji jer je jako tesko odrediti pravu vrednost svoje robe a niko ne bi da se zaj...e
Posalji ih kod mene,ja cu im prodati iz kotarke po 30,par tona.
 
19.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2019.2..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Sojina sačma 44% - 70,20 din/kg sa PDV-om
 
Malo rekla-kazala obaveštenja, ovi što kupuju na kamion u džakove kažu da sve teže nalaze kukuruz po selima jer ga većina ljudi sa kojima godinama rade uopšte nema, a da cena ide privremeno dole zbog približavanja setve. Takođe neke velike gazde (u paorskim razmerama) su iz raznih razloga prodele sav kukuruz, a to se može tumačiti tako da nešto znaju ili da im je nestalo novaca (biće da je ovo drugo). Vreme će pokazati.
 
Velikim gazdama uvek trebaju pare, a i cesto su blize nekim izvorima informacija.
Ja mislim da ce cena padati do maja, kada mozemo ocekivati skok, ciji ce vrh biti otprilike biti na 2-3 nedelje pre zetve psenice.
 
Daj Boze...Ja bih voleo da bude hleb 60-70 dinara i da se isplati sav trud,rad,ulaganje,rizik...Ali hleb i mleko moraju da budu jeftini i pristupacni narodu i sumnjam da cena moze pod oblake,ali realno bilo bi lepo da ide na barem 30 din!
 
Pa evo i posle posta Bokija i ja se priključujem mišljenje da će ove godine jako puno kukuruza biti traženo od skladištara kako bi sami ostvarili prodaju.
 
Nazad
Vrh