Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Interesuje me koja rasa kunica se najbolje pokazuje prilikom kocenja u smislu brojnosti? Takodje prilikom ukrstanja kunica, koje rase je najbolje ukrstiti ( iskljucujuci belg.orijasa)?
 
A sta drugo osim belgijanera mozes ukrstiti da na nesto lici mozda sarci nisu losi ostalo je sve bolje ne ukrstavati ....
 
Nemam belg.orijasa zato to kazem. Imam sarce, panonske i kalifornijske. Nisam ih jos do sada ukrstao, a hteo bih da vidim sta ce ispasti pa zato pitam:)
 
Juce mi se okotila panonka,prvo kocenje 11 malih,svi zivi i zdravi,medjutim,jutros kad sam dosao vidim da su vecina mrtvi,a ne vidim da li se neki mrda...Prvo joj je kocenje,nisam stavio kotilicu,pravila je sama gnezdo...Sad idem da ocistim i da vidim da li je nesto ostalo,a ona dobija jos jednu sansu,sa kotilistem,pa da vidimo,ako i tada bude napravila s'anje zavrsice u loncu...
 
Kada se zenka koti u kavezu bez kotilice,treba staviti vise prostirke, kako bi ona mogla napraviti udubljenje.Prvih dana mali neznaju da se vrate u gnezdo pa ako je gnezdo nedovoljno duboko, cesto se desava da ih zenka prilikom dojenja iznese van i brzo se "ohlade".
 
Kada se zenka koti u kavezu bez kotilice,treba staviti vise prostirke, kako bi ona mogla napraviti udubljenje.Prvih dana mali neznaju da se vrate u gnezdo pa ako je gnezdo nedovoljno duboko, cesto se desava da ih zenka prilikom dojenja iznese van i brzo se "ohlade".

Resenje je da se gnezdo ogradi sa par cigli i to ti je sva muka!Moj kum tako radi dugi niz godina,naravno i na niskim temperaturama.....pozdrav!!!!
 
Ma vodu sam joj sipao u ciniju od eurokrema,znaci pola litre vode,cim se okotila popila je pola,i sestra je dolazila non stop da ih obilazi,jer sam joj napomenuo da moraju da imaju non stop vode...a i sena je bilo dosta,ali nije bilo neko veliko udubljenje...Inace jedno malo fali,dok msm da je pocela da jede drugo,dok su ostali netaknuti...nadam se da je sestra pogresno prebrojala sinoc za to jedno...A nema sta da je uplasi,kavezi su u zatvorenom,u ranijem kokosaru,koji je zatvoren,pa ispred ima malo dvoristance,pa okolo veliko dvoriste i sve je ogradjeno,tako da 99% nije moglo nista da je uplasi...Sve se 'tesim' da je neiskusna zbog prvog kocenja,ako se ponovi,ide pod noz,sta da se radi..A zavrsavam nove zicane kaveze,i napravicu 'profi' kotilicu kao sto se dobija uz kupljene kaveze,sad je nisam ubacivao,mislio sam da ce i ovako moci,ali sta da se radi,na greskama se uci,videcemo kakva ce biti u idealnim uslovima..
 
Pruzi joj jos jednu sansu ako ne uspije ove odhraniti... I ja sam imao slucajeva gdje zenka pri prvom okotu nezna ili napraviti gnijezdo ili nedovoljno se ocupa ili pak nezna napraviti gnijezdo...
Imam 6 zenki koju se okocene prije nekih 20 dana ,neke imaju kotilice,neke ne i samo 3 uginula...
Prosjek po zenki 5.2 mladuncadi,mjesance uzgajam :)
 
Jutros cim sam video sta se desilo ocistio sam kavez skroz,i sad vidim da se i dalje cupa,ali ne pravi gnezdo,posto je drzim na prostirci od sena,ranije je gurala sve u jedan cosak,a sad ne,samo razbacane dlake svuda,i to dosta...ima vremena da nauci sve,videcemo...
 
Stanke daj joj jos jednu sansu. Desavalo se i meni da zenkama propadne prvo leglo. A inace meni se sve kote bez kotilica i nemam nikakvih problema sa tim. Juce mi se bas jedna okotila, za sad sve izgleda kako treba.
 
Da dobro je resenje i sa ciglama.Ja sam cak jedno vreme koristio kotilice koje su imale dva stepenika (dva nivoa).
Treba zenki dati jos jednu sansu,desavaju se greske kod prvog kocenja,kada se stekne iskustvo manje je i takvih slucajeva.
 
Evo jedan moj primer kotilice koji sam koristio u pocetnim koracima moje odgajivacke karijere slika je stara vise od 10 godina
71mzbo.jpg
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Super kotilica,nazalost ja nemam slika od pre 30-ak godina ali sam nasao na oglasima iste kaveze cak mislim da su iz tog vremena.evo ih.Mada je ovo nekompletna baterija od 6 kaveza (ovo je polovina).
Mislim da ovi kavezi vode poreklo sa jedne od farmi iz tog vremena.
 
Poslednja izmena:
Evo nekih slika sa mesec i 23 dana.....izvode neke akrobacije ja reko ovog ispod ugusili.....:osmeh:


34zent1.jpg


---------- Poruka napisana u 14:04 ---------- Prethodna poruka je at 14:00 ----------

30k3bd4.jpg


---------- Poruka napisana u 14:08 ---------- Prethodna poruka je at 14:04 ----------



---------- Poruka napisana u 14:08 ---------- Prethodna poruka je at 14:08 ----------

I zadnja slika od ovog legla.....

dvro1f.jpg


---------- Poruka napisana u 14:11 ---------- Prethodna poruka je at 14:08 ----------

E sad imam slike od drugog legla od 9 komada ostalo 4 ovi sto su pocrkali nisu se razvili kako treba bili duplo manji od ovih.....
ovde imaju cela 24 dana


as7zb.jpg


---------- Poruka napisana u 14:13 ---------- Prethodna poruka je at 14:11 ----------

Dosta za danas...... pozzz i ziveli :ppozdrav:


hrjvqg.jpg
 
Super malisani,ove prve slike me podsecaju na kavez mog malog brata od tetke,i kod njega se sve sareni samo u jednom leglu ima jednog crnog a u drugom 2 crna :D Ja kaveze privodim kraju,oduzilo se malo sastavljanje,zeza ova kisa,pre podne i to malo sto imam vremena pre posla,zezne me kisa,pa ne uradim nista...Uskoro slike ako posluzi lepo vreme..Inace ona moja zenka se cupala i dalje,iako sam ocistio kavez izbacio gnezdo i male,cini mi se da nije svesna sta se sve izdesavalo,imam neki osecaj da ce biti sve ok sa sledecim leglom :) P.S jel nije problem da je parim nakon par dana posto nazalost nema vise male,procitao sam negde da se posle prvog kocenja ceka mesec dana,i onda se nakon svakog sledeceg smanjuje vreme od kocenja do sledeceg parenja,i posle par meseci se pari na isti interval,e sad ne znam da li to vazi sada,ili mogu ovih dana da je pustim opet?
 
Pusti je odmah pod muzjaka,prva tri dana ona bez problema prihvata muzjeka.Moj ti je savet da necekas vec pravac muzjak nova sansa nemoj cekati....
 
Hahah nije ti ovo kavez ovo obicna supa nego samo ja ogradio u cosak i to je to posto nisam imao gde da ih smestim.....a zenku pusti slobodno ne fali nista.....:osmeh::osmeh::osmeh:
 
Malisani su extra zivahni su sila....samo sto rece poni pod muzijaka.. nema cekanja...pozdravvv
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh