Koju biljku saditi da se dobije kvalitetna živa ograda

Lovor višnja je zgodna i pruža dosta prostora za oblikovanje. Znam nekoliko njih u Apatinu kod osnovne škole koji nisu žbunovi, već su formirani kao da je u pitanju drvo. A nedavno smo radili jednu živu ogradu, gde smo išli naizmenično lovor višnje i hibiskuse.
 
A bre? Onda nije nešto bilo u redu, kad se uhvati i ukoreni raste kao LUDA! :bravo:
Da, može da bude ograda može da bude i drvo neverovatna biljka svakako! :D
 
Razmisljao sam da je izvadim oe godine i presadim neku drugu medjutim bilo mi zao i ostavio sam je .Presadio sam one koje su mi se posusile zbog vode .Naime, kad je bilo obilne kise jedan deo ograde mi je bio 20 dana u vodi . A sa druge trane ograde porucio sam carobni zbun pa cemo videti .
 
Koji je razmak sadnje kod Lovor višnje da bi se dobio gust sklop?
 
Pa neka preporuka je oko 30cm za lovor višnju i da se sadi u cik cak.
 
Vise rasadnika vise preporuka za lovor visnju . Ja kada sam sadio rasadnik mi preporucio 5 u metar . Ja posadio i ona je pre gusta .Posle kod jednog druga dosli sa NS fakuteta poljo i posadili mu lovor visnju na 70 cm ali sigurno su sadnice bile 60-70 cm visoke i razgranate . Kada sam dokupljivao u jednom rasadniku kolicinu koja mi se utopila od kise njihova preporuka je bila na pola metra .
Pa ti sad budi pametan .

@future
Za cudesnu zbun :

http://www.viaszfestes.hu/szerb/arak.htm
 
@ Sale

Da li su kod tog kolege sadili lovor višnju za potrebe žive ograde ili radi dekoracije.
 
Ja ovih dana pocinjem sa sadnjom oko 150 metara zive ograde od ligustruma.
1070 sadnica ::namigivanje::

Bog nek mi je u pomoci sa orezivanjem tolike ograde :sta:
 
Јесенас сам "упилио" 100 резница тује у чаше од јогурта. Нисам користио хормон за ожиљавање. Пар њих је очигледно суво а остале су још увек зелене. Значи више од четири месеца. Да ли је могуће да су се ожилиле јер сам читао да је проценат ожиљења без хормона, мали?
v33gd0.jpg

2ptc5lg.jpg

154f0o8.jpg

Овако изгледају. Иначе треба ми за двадесетак метара ограде...
 
Moraće se još malo sačekati da bi videli da li su se sve sadnice primile, još je rano da se kaže nešto ozbiljnije.
Ali ovako biljke izgledaju sasvim OK.
 
Izmedju ekonomskog dela dvorista i kuce imam kao ogradu zicu na stubovima. E sad ja ne bi da skidam zicu a posadio bi zivu ogradu da je obraste. Ja sam za neku simsirastu. Pa ako moze neka preporuka i koja slika. :cao:
 
Pozdrav drugari,,
Postavio bi 120 m zive ograde ..Al da ne bude visina veca od 1.2-1.3m,,,da je po mogucstvu zimzelene ili polu -zimzelena sto i ne mora ,, al da je orezivanje minimalno i da lepo izgleda
Da li postoji tako nesto i ,,,, gde ima ...i koliko sadnica treba ? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Bicu vam puno zahvalan ... HVALA ... unapred
 
Nazad
Vrh