Fertilova vestacka djubriva ne kupovati!!!BOJKOT Viktoriji i ostalim monopolistima!!!

Pre 5-6 godina sam bacao fertilovu 3x15 kod jedne kolege.Onda sam se prvi put sreo sa njihovim vestakom.Posle 20kj rus se nije moglo prepoznati od bele prasine, bio kao snesko_Onda sam reko da nikad u zivotu necu kupiti nista od njih.
Inace po meni treba ih sve bojkotovati.Jednu godinu cemo izdrzati, losije od ove godine ne mozemo proci i ako ne bacimo vestaka.
Uvezli su map po "skupoj" ceni, plasirali nam prosle jeseni po 68-70 i vise dinara(ugovori u evrima) do pre mesec dana.Videli da je stala prodaja, sad spustili cenu na 50 i koji dinar.Jel sad nam izlaze u susret zbog niskih cena proizvoda i gube 5-10 din/kg, ili su ranije zaradjivali 15-20din/kg???
Bezali bi od robe sto brze jer cene u svetu padaju.Sledeci uvoz ce bit jeftiniji.
Uralkali je izaso 30.jula iz kartela, potrazite na netu posledice.Kalijum je bio 400 dolara, do kraja godine ocekuje se cena na 300 dolara.Do sada su radili na 70% kapaciteta zbog dogovora, sad su povecali proizvodnju na 100% i snizili cene da uguse beloruse.
Kod madjara ovih dana rumunski an 34%N se nudi proizvodjacima za 76.000 ft/t+pdv na kamionsku kolicinu,dostava na kucnu adresu.To je 255 euro/t +pdv.Racunajte pa uporedite sa cenama kod nas.
Cena DAP-a u svetu isto ima blagi pad.
 
Sa ovom cenom zitarica razmisljam da li je uopste i pametno ulagati previse na djubrivu.Nek rodi manje ali barem nece vajditi ovi lopovi na meni.Izgleda da su se samo i oni ovaljdili prosle godine,
 
Pridružujem se bojkotu! Prošle godine sam ga kupovao za pšenicu, ugušio sam se dok sam ga rasturio. Nemam zadnje staklo na kabini na fergusonu. Strašno koliko prašine, traktor je posle par hektara izgledao kao da je izvučen iz krečane.
 
Sve vas podržavam u ovoj temi. Ja sam jedne godine koristio formulaciju 9 15 15 jer nisam znao o kakvom djubrivu se radi i nikad više. Pozdrav za sve
 
Je l` EuroFertil isto sto i ovaj fertil sto spominjete u temi? Vidim da mnogi hvale eurofertil pa kontam da nema veze sa backom palankom i viktorijom.
 
Pa bas vam je jaka kampanja protil fertila.I ja danas ajde da izbegnem njihovu formulaciju 5/24/16,koja mi je potrebna,a samo od njih imaju.Razmislim i uzmem Kutinsko 10/15/15 i linzer-ov map 12/52,pa cu da izmesam i napravim sam formulaciju sa naglasenim fosforom,koja mi izadje i znatno jeftinije
 
Ruski MAP orginal i Ruska ili Rumunska Ureja i nista vise...Druga opcija je Linzer ali slabo ce da ga vide moje njive ove i sledece godine...
 
Nazad
Vrh