Strništa i rad na njima

Danas prskao suncokretista totalom, i provozao se do strnjista misleci i to da isprskam medjutim jos mi je nekako mali sirak za prskanje.
Sta mislite kolko jos vremena da mu dam?
Inace doza sa kojom radim je 4l/kj totala i strnjista i suncokretista.
8a834388b653f375e917327c9874d508.jpg


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Možeš i sada sa manjom dozom 1.5-2lit/kj.Inače sirak se lako nosi,on uvek prvi dobije a ne vidim da imaš još nečeg.
 
@Rakin, kako si prskao suncukretista? Tj, kada? Odmah posle kombajna, je l imao tarup kombajn ili si tarupirao posle njega pa prskao? Plasim se da ti stapovi ako nije tarupiran ne zabodu i pokidaju neko crveno na traktoru...to je kao krtog, planiram ove god da prskam prvi put , pa da te ispitam kako se tebi pokazalo?
 
Imao je tarup kombajn ali opet su visoki stapovi, traktoru nece biti nista nego moras da podignes prskalicu skroz gore da ne zakace stapovi creva na njoj .
 
@barbu koje su sve i koje ce jos masine spustti u ovu parcelu i sta ces sejati? Pitam posto si lepo sredio kao za setvu vec :osmeh:
 
Uljanu repicu naravno :haha:, nista sledi oranje pa na prolece na strnjike ide kukuruz i secerna repa. Gde je bilo dosta sirka ostavljao sam prozore za flekovanje totalom.
 
Zbog samonikle psenice, tatule, paprike, ambrozije, cicka itd. Prvi put sam tanjirao odmah posle zetve. Nemam sliku pre drugog tanjiranja da vidis kako se lepo zeleni, korovi dugo nisu kretali i sad posle zadnjih kisa i visokih temperatura su taman narasli da ih tanjiraca samelje ili izvali.
 
Ako može mali savet, kod nas je komasacija pri kraju tj počela je nadodela, štrnjike praktično nisu dirne uopšte, trave nema zbog suše. Šta sad tu raditi, tanjirati ili sačekati još malo uzorati i gotovo?
 
Nazad
Vrh