Recepti kulena, kobasice, švargle...

Porodično stablo me nije zanimalo kao ni prevozno sredstvo koje su koristili pri naseljavanju,magarac,konj,brod,voz padobran isti ....
 
evo kako ja to radim zakoljem.oderem bacim kozu i creva na psa. koske sto ima meso izvarim i napram duvan cvarci. a meso isusim po pravilu se susi na suvu sljivu il bukva.
 
covek je stvarno legenda treba moderatori da zamene mesta imenu i lokaciji.covek je sampion gramatike
 
Mnogi ljudi na ovom forunu pokazuju koliko su suzenog pogleda, vrlo je verovatno da se van svoje opstine nisu nigde kretali, tako da im nije ni poznato da svako naseljeno mesto , svaki okrug prica drugacije svi od Subotice do Vranja od Uzica do Negotina svi smo isto LJUDI samo se razlikujeno po akcentima i naglascima. Izvinjavam se sto sam otisao van svargli kobasica, slanine itd.
 
Ako neko stavlja krv u krvavice onda je ovakav nacin klanja skoro idealan za hvatanje krvi.
Ne slusajte ovaj glas sto prica i dahce nije se bio okvasio rakijom pa skripi
 
ma kad majstor rajko dohvati bravca ne pise mu se dobro bilo da dobije strujom ili sekirom po glavi.
@NA reci mi jel rajka sluzi zdravlje tj. jel moze da kolje ili samo po koji komad?
 
U transformator ulazi 220v a koliko izlazi to niko ne zna,ali se viljuska moze drzati rukom onaj deo koji se ubada u svinju.
U trafo ulazi 220v a iz trafoa je izlazi 50-60v ko sta ima,bitno da nepredje 63V koliko se secam iz srednje skole iz sigurnosnih razloga, a da nije manje od 50V jer efekat nebi bio kao na klipu.
 
Nazad
Vrh