IMT

Petar drapsin je katastrofa,svaki treci klip ili hilzna ima gresku,doduse uvazavaju zamenu bez problema.Bolje receno uturaju sve bez provere u fabrici pa sta prodje,a kod indijaca nema falinke,kako rekose na masinskoj obradi za sve ove godine nijedna reklamacija na indijske IPL delove i sklopove.
 
Petar drapsin je katastrofa,svaki treci klip ili hilzna ima gresku,doduse uvazavaju zamenu bez problema.Bolje receno uturaju sve bez provere u fabrici pa sta prodje,a kod indijaca nema falinke,kako rekose na masinskoj obradi za sve ove godine nijedna reklamacija na indijske IPL delove i sklopove.
nije tacno,bilo je reklamacija na indijce,a da su tako dobri sto bi se Petar D. vise prodavao kad je skuplji i losiji?
 
Ispravljena zadnja felna za imt 539. Posle prevrtanja traktora zadnja felna je bila prilicno kriva. Guglanjem je pronadjen servs u Rakovici kod crkve koji je ispravio felnu za 5000 dinara. Ovo pozitivno iskustvo pisem ako neko ima problem za krivom felnom.
 
e ja se juce konacno ponovio opet 558 iako sam jurio nesto novije ipak mi ispade ovo naviko sam na njega pa to ti je



tu mi je u gradu dok ga ne registrujem ovih dana a onda pravac selo na sredjivanje.

reko bih da nije loš traktor neko opste stanje je zadovoljavajuće mnogo bolje nego neki lomovi koje sam gledao.ima par stvari za odraditi.nema ove poklopce na akumulatorima to moram pod obavezno da pribavim ovako je ruzno.treba proseci ovaj tunel za akumulator hocu da mu stavim jedan veliki od 100 do 135A videcu već pali odlično na 55 mozda mu je i od 100A dovoljan.pozadi sam trazio da mi skinu poteznicu jer meni ne treba staviću mu kuku automatsku.tocak levi mora dole da se skine truba da se zameni semering i da se dotegne matica ima neki mali luft zameniću ujedno i one semeringe unutra izgleda da vlazi i ka kočnici levoj desna koci dobro.

e najveću manu ima sa menjačem.ustvari još nisam siguran tu sam malo iso na rizik.i menjac i reduktor idu teze nego obicno.nista ne krci i puca i drobi ali se jednostavno tesko ubacuje i upaljen i ugasen.e ja sumjam na vodu posto je ulje u menjacu bele boje i nekako mi je cudno nema onaj karakteristican miris i primetio sam da dok sam ga doterao i malo drndao usput ide već malo lakse.kad budem skidao trubu zameniću mu i ulje u menjaču pa cemo videti.neznam ni sta bi drugo moglo biti nikad menjač nisam rastavljao da li su viljuske ili kuglice ili je nesto krivo pojma nemam.e i menjac je sporiji nema brzinu ide mozda kao 539 ali ja na trke ne idem valjda ce imati vise snage u radu
bitno da je motor dobar i njemu cu odraditi servis ulje filteri pa kako bude
znaci :ppozdrav: kod mene
 
pozdrav drugari.moze li neko da postavi sliku gde da proverim ulje u bocnim reduktorima na 577 stari tip?hvala unapred.
 
Nek je sa srecom i da te sluzi dobro.Samo nisi napisao koliko je eura bio ili dinara.

Menjac ti tesko ide zato sto je neko skidao poklopac menjaca zato sto je menjac iskako iz brzine ili je glavio( to je karakteristicno za 558 sa sporim menjacem)i opruge je ili stavio jace ili razvukao na sipkama biraca da kao nebi iskako ili glavio.U svakom slucaju pogresno uradjeno jer nije do toga ako te bude zezalo,a svi se hvataju za to.

Ako je spori onda bi trebalo da ide kao puz sa patos gasom.

U svakom slucaju ako te bude nesto zezalo,sredices,isplati se.
 
ee hvala svima na cestitkama:ppozdrav:

e kolega ovaj moj je 72 godiste.staro u pm ali bolji je od onog mog kući iako je stariji ovaj.platio sam ga 3000e imam znaci taj akumulator i kuku automatsku da mu nabavim i to ulje da mu zamenim.posto sam proso malo jeftinije nego sto sam se nadao danas sam ga i registrovao.oko 8-9 hiljada je reg za njega prva.
gume su mu solidne nema potrebe za novim i to je velika stavka isto.
e oko tog menjaca neverujem da ce smetati mnogo sto je spor.ionako mi je uvek malo falilo da orem 2 brzom mislim da cu sada moći kada uslovi budu pravi moje njive su lake za obradu peskovite nije smonica.a i to sto glavi evo danas sam ga vozio po gradu ide sve lakse.veceras mu menjam ulje.koliko ide 30-35 l sigurno?razradicu ga ja 100%
uglavnom sto ga vise volim sve mi se vise svidja vozio sam ga po gradu snalazi se sasvim solidno kao pravi nisam uocio još ni jedan drugi problem
 
Nazad
Vrh