Vesti i obaveštenja

Definitivno idiota imamo napretek,ali ovaj Dinkic je idiot na kvadrat.I niko nista da preduzme.Covek koji nema dve ciste sa zemljoradnjom deli sakom i kapom zemlju seicima kao da je njegova prcija.Ustanova Laze Lazarevica vapi za ovakvim pacijentima.
 
Pa ovo je bas sramno! Prica se o nekom razvitku poljoprivrede dok se sa druge strane osnovna stvar bez koje je nemoguce ostvariti proizvodnja daje drugima.
Nije dosta sto se poljoprivrednicima na svakom koraku oduzima zarada nego sad ih treba i ostaviti bez jedine nade za bolju buducnost.
Sta mi treba da radimo, mi koji nemamo posla a zelimo da se bavimo poljoprivredom ako se zemlja daje bez tendera stranim kompanijama? Kakvu mi sansu za posteno zaradjen hleb imamo kada nezaposlenost svakim danom raste? U danasnje vreme jedina mogucnost za zaposljavanje mladih je policija ili vojska.
Kakvu perspektivu obezbedjuju mladim narastajima kada prodaju jedan od retkih mogucnosti za kakvo-takvo zaposlenje i zaradu?
Stalno pricaju o propadanju poljoprivrede i taman kad se nekom mukom moze zaraditi za hleb oni resetuju sve to na nulu dajuci drugima zemlju za tepsiju ribe u nadi da ce se ocesati za procenat od toga.
Monstrumi! Imaju li uopste imalo savesti kada tako ukopavaju buducnost svojih unuka i dece.
Zasto ne ponude domacim poljoprivrednicima da otkupe tu zemlju i time pruze sansu svome narodu da zivi od svoga rada? Bolje da se uposli i nahrani 1000 poljoprivrednih gazdinstava nego jedan arapski seik. Bar je dato svome.
Protest mora biti. To vise nije stvar htenja ili volje, to MORA da se zaustavi.
Ponasaju se kao da je to njihovo a zaboravljaju da ti gradjani kojima oduzimaju poslednju sansu za normalnu zaradu imaju mogucnost i sva prava ovoga sveta da ih strpaju i zatvor i proteraju iz drzave. Poljoprivreda je i dalje grana od koje zavisi vise od 50 izvoznog kapaciteta ove drzave.
Treba sto vise raditi na informisanju ostatka stanovnista o pogubnosti ovakvog koraka u cilju organizovanja protesta a ako protest ne urodi plodom onda ih treba silom utamniciti jer rade protiv svoje drzave. Cista izdaja svoga naroda. Ako treba rat, bice rat!

Lepe li buducnosti cemo se onda nagledati ako im ovo uspe.
1. Zaposljavanje ogromnog broja policijskih sluzbenika (u toku)
2. Prodavanje poslednje sanse za normalnu zaradu.
3. Narod bez ikakve mogucnosti se okrece kradji i kriminalu jer nema odakle da zaradi posteno.
4. Policija hapsi i tamnici ocajan i gladan narod koji se bori za prezivaljavanje na ivici egzistencije
 
Tuzno,ali istinito.
Jedino pitanje se postavlja - kako da ih zaustavimo?

Pobunom - blokadom puteva sad kad nam je svima bulja u trnju. Taj šeik sa njegovim novcima i sistemima za navodnjavanje će nam svima biti nelojalna konkurencija. Sad da se svi organizujemo pa na ulice kao što su neki proletos skočili na one kvazi proteste što je upravo taj Dinkić organizovao.
Proletos su pojedinci pokazali kako je srpskom poljoprivredniku stalo jedino do 14000, pa oni vele super! Hajde da im damo njihovih 14000, a uteraćemo im s leđa neće ni osetiti.

Taj ima više para nego cela Srbija. Taj ako se jednom uvuče ovamo, mi smo svi gotovi. Taj će da pobedi na svim tenderima i zakupima, da kupuje na večito i ako dospeš sa svojih dva jutra pod njegov zalivni sistem, on te neće pitati da li hoćeš da prodaš tu zemlju, nego uzmi danas to što ti nudim, sutra ću ti ponuditi manje, a prekosutra ću ti tu zemlju oduzeti sudom i još ćeš ti meni biti dužan.

Mi treba lepo da se izolujemo ponovo i najurimo sve strance napolje. (Smejte se, smejte se ludaku, a za deset godina ćete kazati dobro reče onaj opičeni) Ništa ti stranci nama dobro nisu doneli. Od kako su počeli da petljaju sa strancima, ja vidim da je iz dana u dan sve gore i gore. Kako su te propale ekonomije mogle da funkcionišu u vreme Tita, pa i Miloševića, a od kako su oni i njihovi stranci sve je odjednom propalo.

Evo sad slušam na dnevniku i čitam između redova da su morali tu zemlju da im daju mimo tendera da bi im uvezani dali neki kredit(još i tu da zarade na nama) te da će tim kreditom da se finansira izgradnja železničke stanice Prokop u Jebogradu. Treba ih skinuti pre zime dok nisu ozbiljnu štetu naneli.

Ausländer raus! :sjasi:

- - - - - - - - - -

Ovo je unistavanje poljoprivrede. Unistavanje malih i srednjih pojoprivrednih gazdinstava.

Bojim se da bi ovo sjebalo i kapitalce. Možda ne baš za godinu-dve, ali neminovno.
 
Poslednja izmena:
Najpoštenije što bi mogli da urade sa tom zemljom je da oglase tender na koji bi pravo učešća imala gazdinstva koja poseduju manje od 20ha poljoprivrednog zemljišta u posedu.
Ovo je izgleda sistematsko uništenje i poslednjeg prsta koji nas drži na kanapu iznad ponora. Ako se poljoprivreda ugasi, ova zemlja je uništena do kraja, bespovratno.
Mora se organizovati protest i peticija sa overom jer drugačije ne može. Ne barikade nego direktan protest i blokada zgrade vlade Srbije. Ne sme se dozvoliti da nekolicina idiota zapečate budućnost ove zemlje.
 
Sada polako prisustvujemo načinu uništavanja našeg seljaka.Radilo se to i ranijih godina ali je veći problem bio kako regulusati PIO i zajebati državu a pošto batina ima 2 kraja,mi ćemo dobiti sad sa onim debljim.Sad ostaje samo da gledamo kako se to radi i da komentarišemo
 
Mislim da nam je sve jedno da li je to šeik ili Kostić i kompanija.
Nije, sigurno ovaj prvi je puno jači i od same srbije i ako mu otoris vrata pokupovace sve sto pozeli

- - - - - - - - - -

Misljenja sam da Dinkic kojegod se firme dovatio ona je propala. Slazem se doveo je fiat, boss, simens i sa tim se hvali. Misljenja sam da to i nije za hvalu. Bolji bi posao napravio da je osnovao neku domacu firmu poput fiata,boss... Ako nam dodje šeik da nam obradjuje nasu srpsku zemlju... Sve mi se cini da cemo svi mi uskoro ici kod šeika da skupljamo krompir
 

Kako tumačite ovaj pasus iz teksta u gore navedenom linku?

Golubović je napomenuo i da je pitanje uvoza genetski modifikovanih organizama usporilo pregovore Srbije sa Svetskom trgovinskom organizacijom i da su tim povodom održani sastanci sa predstavnicima EU i SAD, kao i da će uz kosultacije sa stručnom javnošću biti pronađeno rešenje za taj problem.

Ja sam ga ovako nekako pročitao između redova:

Srbija je od Svetske trgovinske organizacije(čiji nije član) dobila uslov da dozvoli uvoz GMO uz dodatne pritiske od strane EU i SAD(osvedočenih prijatelja). Problem sa STO će biti rešen podmićivanjem nekoliko ključnih njuški koje se pitaju oko tih stvari ili smenjivanjem i proglašavanjem za ludake onih koji odbiju ponuđeni dil.
 
Nazad
Vrh