IMT

Moze li mi neko reci sta je bolje IMT 577 dv ili IMT 5106 dv jer su im cene iste u odnosu na godiste. O 5106 nista ne znam, a nalazim ih cesto u oglasima po ceni od 8000 evra. Kako su se oni pokazali, kakvi su im menjaci kvalitet i raspored brzina, koliko cilindara su motori i koliko trose u proseku.

05f0e8fd34f9-640x480.jpg


Evo i oglasa: http://www.polovniautomobili.com/oglas1584238/imt_5106/#2
Generalno traktori od 70 do 90 ks se vise traze od ovih preko 100 ks zato im je i cena priblizna.
 
577 ima 4 cilindra a 106 6 cilindara .
Inače zvuk imaju pravi to mi se sviđa moj 577 se čuje kako dolazi lijep rezak zvuk ima.
Ovisi što se misli radit s traktorom ja sam uzeo 577 i super je za radit jedino mi žao što nije novi tip...

Sta bi tek bilo kad bi radio sa nekim zapadnjakom ili bilo kojom poznatom markom traktora. Svi moji komsije sto su imali sedmice i u zadnjih nekoliko godina pokupovali john deere, massey, fiat itd kazu da su se preporodili. Sa sedmicama dok su radili kaze 2 dana mu zuji u glavi kad citav dan ore sa njim.
 
Sta bi tek bilo kad bi radio sa nekim zapadnjakom ili bilo kojom poznatom markom traktora. Svi moji komsije sto su imali sedmice i u zadnjih nekoliko godina pokupovali john deere, massey, fiat itd kazu da su se preporodili. Sa sedmicama dok su radili kaze 2 dana mu zuji u glavi kad citav dan ore sa njim.
slazem se kad si ceo dan u njemu i radis,legnes da spavas a ono i dalje cujes zvizdanje transmisije.
 
@MONTOYA

Na kojim je to obrtajima i sa kojim prikljuckom?

Bogme ja sam radio sa 577 i sa slusalicama i bez i nikad nisam bezao od traktora. Umori se covek i u novom Claasu kad provede u njemu 15-16 sati u spremanju, dzombavom oranju ili tanjiranju a ne u starom 577..
 
Sta bi tek bilo kad bi radio sa nekim zapadnjakom ili bilo kojom poznatom markom traktora. Svi moji komsije sto su imali sedmice i u zadnjih nekoliko godina pokupovali john deere, massey, fiat itd kazu da su se preporodili. Sa sedmicama dok su radili kaze 2 dana mu zuji u glavi kad citav dan ore sa njim.

A gle i ovako nemaš novaca .
Poljoprivreda u Hrvatskoj ne vrijedi ni malo gorivo skupo proizvodi jeftini.
Sad sabirem za sjeme krumpira , plavu naftu.
I sad sam se zaposlio nema tu sreće sad kad dođe unija neću smjeti ni prodavat proizode više ovako nego cu morat dati zabadav nekom otkupljivaču kao što sad dajem kilu zelja za 0,80 lipa .
Pa ti vidi a nafta plava je 6,35.
Da ne pričam da više ne smijemo ništa sami od životinja rješiti i smaknuti...
I tako dalje.
577 je za sada tata i najmanji mi je problem buka u njemu...
 
bubu
to sam merio u oranju sa plugom 756.3 a obrtaji zavisno 1500-1800 i to je maksimalna potrošnja kad sam preoravao strnjište lakše se oralo i trošio je manje
u tanjiranju sa consum 28 vozio sam oko 2000o/min i potrošnja je isto bila do 10l na sat
 
@MONTOYA moguce je da trosi 10 na sat al kad ide prazan.... kao i moj. moj trosi 15 a uzore jutro od 35 min pa navise bilo je i 80 minuta da se oralo u extremnim uslovima pa sad ti izracunaj

 
Netreba meni da kupim 5270 nego mi trebaju neki podaci u vezi tockova koje nosi to su gume 18,4-38 ako se nevaram ali me interesuju felne neke mere na njima.
 
Nazad
Vrh