Krompir

Sa cime si prskao?I jedno pitanje,na belom krompiru su mi zlatice pojele sve listove do jednog,samo je ostalo ono stablo,da li ce moci on sada da raste u zemlji i dali ce biti nesto od njega,ili ne?Cuo sam od nekih prijatelja da moze da napreduje ako su pojele listove?Inace prskan je a opet ga napale dok crveni koji je prskan istim otrovom nije mu nista

viloxin ,kestrel ,3x20 djubrivo
 
jel actelic funkcionira protiv zlatice poprskao sam sinoć i još su žive i mrdaju nogicama ali su požutele
 
Da li bi ja mogao da isprskam izmedju redova krompira sa ledjnom prskalicom sa zanatom ili nesto slicno acetohloru,mislim da li ce preziveti krompir?
 
Da li bi ja mogao da isprskam izmedju redova krompira sa ledjnom prskalicom sa zanatom ili nesto slicno acetohloru,mislim da li ce preziveti krompir?
Dali ćeš ti taj krompir jesti ili samo voliš da ti bude bašta bez trave onako za slikanje.:sta:Koliki ti je krompir ,kolika površina je u pitanju?,pitam te zato što mu je karenca za krompir preko 60 dana pa sad ti vidi dali se uklapa u tvoje planove.
 
Zis.Pa volimo i da jedemo krompir.Povrsina neznam,12 redova duzina 30m pa racunaj.Prskano sa sencorom i bas nije odradio kako treba.Pa krenula trava najvise poponac.Jel ima leka?Ustvari ajde vi meni objasnite korak po korak kako do lepih i cistih krtola da znam do godine.
 
Jaroslav85 skoro pa da imamo identičnu površinu pod ovom kulturom.Ja ga sadim po etapama zato što moji vole mlad krompir pa tako krenem sa sadnjom od druge polovine marta pa sve do maja.ali evo da ti opišem moj način sadne i pripreme zemljišta za sadnju. kod mene je pesak pa ja i ne orem nego ručnim špartačem obradim gornji sloj ,pokupim travu,crtalom iscrtam redove i onim malim plugom za zagrtanje otvorim brazdudubine oko 10 cm u nju poslažem krompir i istim tim plugom zagrnem.Kada krompir iznikne zavisi od zakorovljenosti ima najmanje jedno okopavanje i barem 2 zagrtanja ali to radim motikom tako da se veoma retko desi da koja trava promakne.:ppozdrav:
 
Pojavili su mi se znaci plamenjace na krompiru, ovo vreme kisa-sunce-kisa... prskao sam 2 puta vec sa Antracol-om, al' ne izgleda ne vredi.Ajd' pomoc ko zna cime sad da ga "lecim"? ako ima leka::lose::
 
Malo pojasnjenje oko sode da probam prvo sa njom, ako mogu da izbegnem otrove koliko sode na koliko vode? Jel' moze i onaj kog nije jos uhvatila plamenjaca preventivno?
 
Nepuna supena kašika na 10 l vode .Jošle bolje u kombinaciji sa čorbom od koprive ali ako se nema spremljeno može se dodati i neko folijarno đubrivo. Može i kao preventiva ali je sada problem što stalno pada kiša pa je brzo spere sa lica lista ali ako prskaš motornom prskalicom onda nema bojazni da će isprati sa donjeg dela
 
Danas sam malo izvadio mladog krompira ima ga lijepog ali i dosta sitnog, kako je stavljen u zemlju ničim nije šprican niti ikakvih radova oko njega.

To je ujedno i prvi moj krompir koji sam zasadio i izvadio a pečen je sladak ko med.
A glavica izvađenog češnjaka je dodatak uz krompir..

 
Nazad
Vrh