Krompir

Interesantno a ja cuo hvalospeve o aladinu kako je sladak pa sam ga zato i kupio
 
KENEBEK (KENNEBEC/ sta mislite o ovoj sorti krompira
Jako prodajna sorta,trazen u ugostiteljstvu, moze dobro da rodi. Visok nadzemni dio biljke,neotporan na plamenjacu a i zlatica voli da ga gricka malo vise nego recimo jaerlu.Meni licno se ne svidja njegov ukus nekako je "praskast", mada velika vecina tvrdi suprotno.
 
Sa jucerasnje setve krompira

fotografija0453.jpg
 
Evo i ja se spremam da posadim krompir.Ima kod nas neku holandsku sortu elgar.Ima li neko iskustva sa tom sortom?
 
Pitanje za ljude koji su radili,da li insekticid Prestiz smeta klicama krompira,posto nemam puno jedno 50-ak kg da posadim a ostalo mi Prestiza oko 1,5 dl uzeo bih malo,recimo 0,5 dl i ramzutio u 2 lit.vode i isprskao ga kad ga posadim,sa rucnom prskalicom.Da li je izvodljivo tako uraditi?! Znaci kanal,posadim krompir,isprskam i zatrpam krompir zemljom!
 
preporucuje se kad je klica pupoljak ali mislim da moze i ta tvoja posto nisu kao u mene gde vec ima malih krompira na ranim sortama. Pozdrav.
 
Sencor,Dancor se primenjuje na suvo.E sad me interesuje da li isto kao na primer acetohlor pred kisu ili bilo kad nezavisno od padavina???????????????????????A sto se tice prestiza ja sam prskao i sa vecim klicama a krompir izlazi,nevidim ja nikakva ostecenja ili razliku.
 
Veceras isprskan krompir sa Tonusom,krompirovih zlatica bilo i na cak tek niklom krompiru
 
Ni moj još nije izašao, a sejan je 16. 04. sinoć je poprskan Acetosavom i Zeazinom. Valjda će pasti nešto kiše pa da uspe prskanje:sta:
 
Ja prskao odmah po sadnji sa Zanatom mislio sam pasce kisa kad cvrc tek je prehjuce pala, odmah sam iso da vidim koliko je palo kise i tada nije bilo krompira ali ni trave pa racunam valjda je Zanat odradio svoje. Cekam ga da iznikne da mu bacim KAN i malo nagrnem pa onda mogu da ga zalivam ako ne bude bilo kise
 
Koristio sam ove godine "Radar" (zbog zicnjaka) prilikom setve krompira, a zaboravio sam da vidim na kesi kolika je karenca ::sramota::, naime pronasao sam na internetu da pise za njega da je "Obezbeđena je vremenom primene preparata" e sad, zanima me dal' ce smeti da se koriste mladi krompirici? Zna li neko?
 
Koristio sam ove godine "Radar" (zbog zicnjaka) prilikom setve krompira, a zaboravio sam da vidim na kesi kolika je karenca ::sramota::, naime pronasao sam na internetu da pise za njega da je "Obezbeđena je vremenom primene preparata" e sad, zanima me dal' ce smeti da se koriste mladi krompirici? Zna li neko?

Naravno, smes slobodno oko 45 dana je karenca
 
Sa cime si prskao?I jedno pitanje,na belom krompiru su mi zlatice pojele sve listove do jednog,samo je ostalo ono stablo,da li ce moci on sada da raste u zemlji i dali ce biti nesto od njega,ili ne?Cuo sam od nekih prijatelja da moze da napreduje ako su pojele listove?Inace prskan je a opet ga napale dok crveni koji je prskan istim otrovom nije mu nista
 
Nazad
Vrh