Kupus -- opšta tema

Za dvadesetak dana ga nece biti uopste, a tad pada i temp pa ce mahov svi da krenu sa stavljanjem, tako da tad cena sigurno nece biti mala.
 
Krcmimo na 25 pred kucom iz konjare.Ako ta cena ostane bice to jos jedna solidna sezona sa kupusom.
 
Ja Cu moj tek za 20ak dana da krenem da secem,imam glavica od 1kg do 2kg.Necu zuriti,jos je vrucina napolju bar po meni za stavljanje.A kilo je kilo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kupus prodan....i naravno jos mi fali.
Neznam sta je ove godine posebno pa da je potraznja bila velika i da je se rano trazio.
Nagodinu povecavam za 30% povrsinu pod kupusom.
 
Ja necu povecavati ostajem na istoj povrsini.A narod se mozda poplasio da ce kao unazad par godina kupus poskupiti kako vreme odmice a i neka se odradi i taj posao oko kiseljenja eto zime samo sto nije.Ovo je vec druga sezona da se kupusari u kratkim rukavima i ne pozna se na parceli gde je traktor prosao.Ako bude sve kako treba jos cu ja upucat jecam na kupusiste.
 
Toplo je, mnogi jos cekaju sa stavljanjem kupusa. Ja nisam jos poceo ozbiljno da secem. Cena za sad 25

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Sta imaju cekati pa neka sada kupuju kupus nek odlezi 10 tak dana i tada ce i zahladiti..i onda u bure..
Nema tu mudrovanja kupus je zreo i sada je pravo vreme i za nas i za kupce.
 
Nemoj još da ih nagovaraš Ljubek,imam još oko 500 kg kiselog kupusa i nešto prokole moram da prodam...........:haha:
inače imam još dosta i da se naseče videćemo kako će kad zahladni
 
Trenutna konstatacija imam samo 6 stetocina koji su prisutni na glavici kupusa.

To vise nije normalno pa prskace se kupus ko jabuke..
 
I kao sto sam se nadao danas je pala poslednja glava kupusa sa nase njive.Sutra ako bog da tanjiranje i u nedelju setva jecma pre kise.
Prodato sve po 25 din ispred kuce.
Ostalim proizvodjacima zelim da sto pre prodaju kupus i odmore malo.
 
Ima,trebao je drugar da sece pa kupac nesto odustao,ako hocces dacu ti broj pa se cuj sa njim,rekao mi je da mu nude 8,e sad jblm ga. Ima i futoski i bravo
 
Nazad
Vrh