Oplodnja paradajza u plastenicima

Od cega stavljas ovu cevcicu.I jel kroz nju ide bakarna zica...
 
Poslednja izmena:
Cevčica je gumena kroz nju nisam ništa provukao. maože da posluži i antena od bežičnog telefona i onda radi kao :pcelac::
 
Ja sam mislio da vibrator služi ya samozadovoljavanje... a ovaj vibrator za paradajz vrši i oplodnju. He he svaka čast. Odmah idem da od starog aparat za brijanje kome je propala mrežica da napravim ovo čudo da mi se žena ne okupa tim hormonima pa da joj poraste brada...
 
Ja sam mislio da vibrator služi ya samozadovoljavanje... a ovaj vibrator za paradajz vrši i oplodnju. He he svaka čast. Odmah idem da od starog aparat za brijanje kome je propala mrežica da napravim ovo čudo da mi se žena ne okupa tim hormonima pa da joj poraste brada...

Deluje mi interesantno.Gde ima ovo da se naruci?




Ma to vam je ljudi Domaća ručna proizvodnja.
kod svakih Kineza možete naći ovakve mašinice za brijanje a cena im je od 150-300 dinara nađete bilo kakvu gumenu cevčicu ili neki stari razbucan fixni telefon skinete antenu sa njega nabuđžite je na držač mrežice za brijanje na mašinici i to vam je to :ppozdrav:
 
Cao svima,interesuje me u kojoj meri moze da se oplodi cvetova paradajza protresanjem same biljke i dali u opste moze.
 
Cao svima,interesuje me u kojoj meri moze da se oplodi cvetova paradajza protresanjem same biljke i dali u opste moze.


Ja sam svaki dan protresala stabla, al slabo je to imalo efekta, sad probam sa ekstratom od maline i zujalicom napravljenom od mašinice za brijanje.

Ja sam u plasteniku primetila par bumbara, al su leteli kao muve bez glave i na kraju otišli napolje pa ih mislim ekstratom namamit na cvet.
 
Na zalost u plasteniku se preparatima najbolji uspeh postize.
Svaki povrtar koji se iole bavi profi, dosta rizikuje sa nekim nedovoljno uspesnim metodama.
 
Aromu maline nisam našla pa sam uzela jagode, nadam se da to nije značajna razlika za privlačenje bumbara.

Aromu sam razblažila u 2 dcl vode i prskala svaki cvet sa špricom od inekcije, a posle sam posula i po stablu.

Nadam se da je to dobro, mada dok sam to radila nisam baš primetila navalu bumbara i pčela.

Sad se razmišljam da možda nisam trebala razblažit aromu. :sta:
 
Aromu maline nisam našla pa sam uzela jagode, nadam se da to nije značajna razlika za privlačenje bumbara.

Aromu sam razblažila u 2 dcl vode i prskala svaki cvet sa špricom od inekcije, a posle sam posula i po stablu.

Nadam se da je to dobro, mada dok sam to radila nisam baš primetila navalu bumbara i pčela.

Sad se razmišljam da možda nisam trebala razblažit aromu. :sta:

Postovana Dano,

Ako znas kako je Jovan Zlatousni dobio ime....tako ti i ja i ostali postovi govore o tome da to sto radis gubis vreme ,a i novac....znaci bez "vestacke oplodnje" nema nista,ili "slucajni prolaznici " to urade...umesto sprica koristi pumpicu od "glajax-a" ili nesto slicno ..to je za pocetak....Ako si jos uvek u "plasteniku" , a prinos slab...:haha:? vise ti se isplati da to drzis na otvorenom ..jbg veci prinos...

S ostovanjem Misa D_fiskal
 
Postovani,
Evo, po obecanju nekih slika paradajza na otvorenom,rasadjen je oko 1.maja



A evo i jedne slicice Maraton-a Superior Velika Plana , i on je poceo da "dejstvuje"....(poceo da rumeni- nisam slikao) ova slika je posvecena gdji Dani...Prve tri rodne grane, oplodjene su "vestacki"....ostalo je "majka priroda" a i ja "rucno "
Sto se tice zujalice,naravno, i ja mislim da je to prava stvar..Posto nemam plastenik, i iskljucivo gajim na otvorenom,i to za "kucnu" upotrebu..(msm. "kucnu upotrebu" , a pojedemo godisnje oko 500kg paradajza,koje svez koje sok,jako smo "malobrojni", po zanjem popisu nas bilo osmoro :cool: ..itd
S postovanjem



 
Poslednja izmena od urednika:
Ma da,naravno,greska, u slanju,ali ipak ima tu leka.... postoji "rotate"...da ne bi ljudi krivili vratove...primedba je na mestu ...Mada, opet,razmisljam, ko zna da "gleda u sliku " , njemu nije potrebno,ono nase, "gore","dole"...pa, ni u svemiru ne postoji "gore" "dole" ,sever-jug... istok-zapad....to je izmislila ljudska rasa... itd ... odoh u off ...sory...

S postovanjem Misa D_fiskal

P.S
A ako je to jedina primedba,sto se tice proizvoda,osim prezentacije istog ,ja sam jako srecan "sitni proizvodjac"
:osmeh::cool::haha::pcelac:::bravo:
 
Poslednja izmena:
Ma zujalica je prava stvar iz iskustva vam kazem,a sto se tice ostecenja cveta mozes na tu zicu namotati malo obicne zenske vate-pamuk....
 
dlkepy.jpg
 
Nazad
Vrh