Prikolice

Nije do elektrode. Kupio 50 kom. jesenice kada mi je otisao lezaj na dajcu kombajnu na tocku i ja nisam primetio i tocak isao nakrivo i otkinuo poklopac redoktora.Ja ga zavario samo tako sa 30 kom. i kada sam pokusao ovo samo ga topi a ne sjedinjuje se var ostaje zajedno i mos ga safcigerom iscupati a ovamo ostaje kanal u sivom livu .Problem je sto nema nove glavcine kod nas verovatno to nikome ne puca a ovaj na otpadu mi uzeo 50e. a jako hrdjava i losa .Jedva sam skinuo dobos i kosuljice lezajeva. Inace ova prikolica ima iste lezajeve na obe strane sto isto nisam znao a imam je od 80g.
 
pa mozda se dobro zalíva al ne drzi nista svaki var pukne,pa da je tako,ne bi niko kupovao elektrode za zavarivanje sivog liva koje kostaju 150-200 din kom,veb bi kupovali elektrode za prohrom koje su bar 5 puta jeftinije od gusanih.sa prohromskím eletkrodama se dobro zavaruju celicni otkivci,prohrom"zilav"a gus je krt pa neznam kako mogu zajedno?

Ja sam sa prokromom vario kućište mjenjača na 539 bez problema samo treba biti zaista dobar majsto za varenje i jaka struja a drži puno bolje nego gusana elektroda. A ako svaki put pukne var bez obzira na elektrodu onda vjerovatno nije čisti sivi ljev nego ima nekih primjesa koje ne dozvoljavaju varenje ili ga treba dobro grijati prije varenja isto kao što se dešava sa pojedinim vrstama čelika uvjek puca pored vara.



@sinisa 1979 "Gus elektrode kad kupujes moras biti oprezan jer ima svakakve bofle na trzistu. A sa slike clana spasoje koliko ja vidim cini mi se da je bas to uzrok sto nije mogao da zavari glavcinu-losa elektroda." Potpuno si u pravu pogotovo kineske elektrode nijedne ne valjaju.
 
Molio bi za pomoc ako neko zna da gde ima da se kupi felna 16 coli sa 5 rupa, potrebno mi je za moju jednoosovinsku kiperku prikolicu marke kikinda.....nema gde nisam trazio i pitao i nigde nema. Ako neko zna gde ima da se nabavi molio bih da mi javi.hvala unapred!
 
jeste znam ali kad nigde nema neki deo a kod njega ima sta da radim mene je zajebavo isto al sam na kraju kupio
 
Leka ajde molim te ako mozes da mi nabavis broj. u okolini apatina sve sam pretrazio sve otpade i nigde nema! na internetu sam nasao neku firmu felna oni su imali ali vise ne nabavljaju. cene se krecu tu oko 60 evra pa da me i odere taj lik nebitno nigde nemogu nabaviti...ako taj ima moram uzeti!
 
Nadaj se da Sanjika ili neko njegov ne cita tvoj post.... Mogao si i na pp... Evo ti njegov broj i nek ti je sa srecom. 021 775 364 i mob. 063 592 146.
 
Ma derpe svoje vrste! Nadam se da nije ni kao gost. Covece ja mu namestim kukuruzni heder za zmaja 6 redi u neispravnom stanju bas kakav mu i treba a posle mi trazi 70e za nosac tegova od imt 577 !? To mi je hvala?
 
ma takav je sanjika,samo ako skonta da ti treba nesto onda klepa

---------- Poruka napisana 12-11-11 u 16:28 ---------- Prethodna poruka je 11-11-11 at 23:40 ----------

evo i mojih izremontovani prikolicaaa :
prikolice.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari koliko vredi prikolica "Kosovska Mitrovica" oko 5 tona . Kiper trostrani( ne radi) ,šasija nije krivljena,zarđana,stranice nema nastavak,onje dosta loše,gume n 30%, nema creva za hidraulik,ruda nije original(bar ja mislim).
 
zna li neko dobrog a jeftinog majstora za remont klipova za kipu i da je na potezu b.palanka-novi sad
 
Nazad
Vrh