Prikolice

Da li su ovi Mma mladenovac pravili cisterne bez bilo kakvi natpisa posto sam ja uzeo cisternu novu i nepise nista na njoj a dosta mi je slicna ovim sto oni prave inace cistrenu smo uzeli 2002 i 2800 litara pumpa je na njoj neka italijanska.
 
Krlemrle, kao da nisi išao nigde van Kikinde. Ako je kod tebe ravnica misliš da je cela Srbija tako ravna.

Pre samo par postova sam spomenuo da dvoosovinke nisu za brda, ali to ne menja stvar da je ovima asortiman previše uzak. Dva tipa jednoosovinki i to malih, a košta sto đavola(budući da je novo). Koliko toga može da se proda? Hoću da kažem da je pametnije praviti ono što ide kao alva, pa usput imati u ponudi i ono što se ređe traži nego se specijalizirati za jako uzak krug malobrojnih mušterija.
Ukratko, onaj čije potrebe zadovoljava prikolica nosivosti tri ili pet tona, taj ne kupuje ganc novo. Ima i u mom kraju po koja jednoosovinka, koriste ih zidari, ali budže ih od starih kamionskih šasija sa sanducima i krpe starudiju.
 
U mojim krajevima nema dvosovinki osim po neka kamionska inace ko ima fabricke traktorske prikolice su jednoosovinke.

Ja imam originalnu fabričku traktorsku prikolicu dvoosovinku i ovde se isključivo dvoosovinke koriste iz praktičnih razloga, ali to ovde nije poenta. Poenta je koliko je realno očekivati prosperitet u Srbiji sa proizvodnjom novih prikolica isključivo malih nosivosti.

Ne znam koliko znate,ali vise od 80% teritorije ove,kakve takve Srbije je brdovito - planinsko podrucje,gde uglavnom egzistiraju manja gazdinstva i koji obradju od 0,5-3ha.Neko ce reci nije rentabilno,slazem se,ali sta cemo sa njima?Da ih uklonimo,da se pravimo da ne postoje?E upravo takva domacinstva koriste te "manje"prikolice koje im zavrsavaju ogromne poslove i pomazu u teskoj situaciji pukog prezivljavanja,a Vas sarkazam "malo vece od zidarskih kolica"ne bih da komentarisem.Sve u svemu,ne vidim smisao Vaseg posta,kada se zna da nije bilo bas tog IMT-a i IMR-a ovu zemlju bi jos konji orali,a to kako i zasto su propali,mislim da nije mesto i tema da ovde komentarisemo.
Ne treba nama ni losa Vlada,ni losi ministri,ni losi kraljevi,ocevi i oci,dovoljno je ovakvo ne razumevanje medju nama samima da losu situaciju ucinimo jos gorom!

Nerazumevanje dolazi sa vaše strane, prijatelju. Razumemo se kao da sam pisao na Finskom jeziku. Ja ovde ne govorim o jednoosovinkama protiv dvoosovinki. Tu nema diskusije jer svaka ima svoju "namenu i borbene osobine", to je jasno. Kao da sam ja pao sa kruške pa ne znam da i manje dvoosovinke prevrću traktore u brdima ili da se jednoosovinke daleko lakše voze u rikverc.
Nije problem konstrukcija već nosivost.
Malo, a ganc-novo, e to ne ide sada. Kupiće jednu kolega @Markosreta@ I dogodine još jedan srećnik i... od toga da živi jedno srednje preduzeće?
Ko kaže da mali poljoprivrednici treba da nestanu? Ja sam mali poljoprivrednik i treba mi jedna kiperka nosivosti baš tih 3 do 5 tona, ali budimo realni! Da li ja tražim nešto ganc-novo iz fabrike? Ne! Tražim nešto što jeftinije(ako može za badava:osmeh:).

- - - - - - - - - -

Prave traktorske prikolice su uglavnom jednoosovinke i tandemke , mnogo su praktičnije od dvoosovinki i nisu uopšte male . U Američkoj poljoprivredi npr , gdje su posjedi mnogo veći nego ovde , jako rijetko koriste dvoosovinke na traktorima , uglavnom jednoosovinke , pretovarne i sl , i naravno kamione , al neko mora da se pravi pametan ...

Ja se pravim pametan? Pa, kamo sreće da se još neko pravio pametan kad je trebalo, ne bi nam sva industrija poljoprivredne mehanizacije popropadala. IMT, IMR, ZMAJ... Treba li još? Zašto je propala Radionica Za Izradu i Opravku Kola Kikinda? Zato što su verovali da će doveka moći da prodaju zaprežna kola i traktorske dvoosovinke nosivosti od 2,5 i 3,5 tone.
Sedamdesete su prošle, alooo, buđenje! Pariteti su drugačiji. Nekada je poljoprivrednik koji obrađuje desetak jutara zemlje mogao od prihoda sa te zemlje da kupi nov traktor, a sada je i održavanje postojećeg stavka i za imućnije. Prosečnom poljoprivrdniku je u vreme ono bila dovoljna i prikolica nosivosti od svega tri tone(nebitno da li jednoosovinska ili dvoosovinska) i mogao je sebi da priušti novu.
Danas može da kupi nešto novo samo onaj ko radi na veliko, a tom treba bar 8t nosivosti(opet nebitno da li zmajevka ili neka tandemka sa krutom rudom).
Po meni je logičnije da industrija pravi nove velike prikolice za velike poljoprivrednike, a mi da od njih kupujemo polovno ono što je njima već tesno, a nama puna kapa.

A to da su jednoosovinke prave traktorske prikolice se ne bih složio. Prave su isto koliko i originalne fabričke dvoosovinke za traktore. Glavni razlog neupotrebe jednoosovinki u ravničarskim krajevima je to što i traktor od tridesetak konjskih snaga bez problema vuče jednu zmajevku kroz ravnicu, a za jednoosovinku iste nosivosti je apsolutno nedorastao.
 
Poslednja izmena:
Zamisli da zadužen da poručuješ prikolice iz neke naše fabrike za svoju trgovinu polj. mehanizacijom u nekom selu ili gradiću u Srbiji . Kolko bi kojih prikolica poručio ?
Kolko jednoosovinki , a kolko ovih 10-20t ?
 
Ne znam zasto ti razmisljas u moje ime i sta tebe briga sta cu ja da kupim..ko kaze da ja ne posedujem vise komada ti ogromnih kamionskih prikolica i da hocu da kupim jednu ovakvu za neke odredjene potrebe ako nemas sta pametno da kazes bolje da se ne ukljucujes u temu! Samo ti znas sta je poljoprivreda ....

Ko ti kaže da ne kupiš baš takvu? Ne razmišljam umesto tebe niti kažem da te prikolice ne valjaju? Neka ti je srećno sa novom prikolicom, ali ne razumem logiku te firme koja olako prepušta stranoj konkurenciji mnogo krupniji ulov.

- - - - - - - - - -

Zamisli da zadužen da poručuješ prikolice iz neke naše fabrike za svoju trgovinu polj. mehanizacijom u nekom selu ili gradiću u Srbiji . Kolko bi kojih prikolica poručio ?
Kolko jednoosovinki , a kolko ovih 10-20t ?

Ne interesuje me trgovačka logika, zastupništvo i slično. Kada bih upravljao fabrikom koja proizvodi takve stvari, gledao bih da se prilagođavam potražnji. Osim tih malih jednoosovinki, gledao bih da se prebacim i na tržište velikih jedno- i dvoosovinki. Sigurno ne bih tek tako, nezainteresovano posmatrao kako stranci trljaju ruke umesto da to činim ja.

Ja nisam srećan što su potrebe velikih poljoprivrednika za dobrim traktorima zadovoljili JD i MTZ Belarus. Ja se samo pitam zar nisu mogli IMT i IMR da prate zahteve tržišta. Sve moguće priključke za traktore uvozimo i umesto da im domaće firme na istom polju konkurišu, oni se zadovoljavaju mrvicama. Sutra će stranci i hleba da nam mese.
Kada nekoga kritikuješ, to znači da za njega brineš, a ja brinem za domaću privredu jer oni su naši potrošači, a mi njihovi. Tako bi barem trebalo da bude.
 
Poslednja izmena:
pre neki dan pozvao sam u majevicu da vidim da li preve malo vece kiperke tipa 2m x 4 , 4.2m . kad oni meni samo 1.8m x 3m .
 
pre neki dan pozvao sam u majevicu da vidim da li preve malo vece kiperke tipa 2m x 4 , 4.2m . kad oni meni samo 1.8m x 3m .

To je upravo problematika na koju sam ja skretao pažnju, pa su svi graknuli na mene kao na nekog narodnog dušmanina.
Evo, živo me zanimalo, toliko da nisam mogao da zaspim dok se nisam uverio u ono što sam već znao.
Jedan uvoznik nudi solidan asortiman:
Jednoosovinke od 4 do 5,5 tona nosivisti, tandemku od 11,5 i dvoosovinke od 5 do 13,5 tona i to sve od istog proizvođača.
To je samo jedan uvoznik, a ima ih i keri na rep.
 
Zasto oni nece da proizvode one alatke koje se traze , ja stvarno ne znam. Ili direktori i celokupno rukovodstvo proizvodnog programa su toliko glupi i neinformisani ili je tu nesto drugo u pitanju. gde god sam zvao u bilo koji fabriku u Srbiju , svuda sam naleteo na nedovoljnu informisanost , sujevernost i na odgovore: mi proizvodimo to a vama ako ne odgovara vi nemorate kupovati kod nas. Uopste mi nije jasno da li ti ljudi idu malo po netu , dali uopste njih zanima poso koji oni rade ili su tu samo da bi primili platu.
Zgrozio sam se kada mi Hudjik nudio jednobrazne i dvobrazne plugove ravnjake za Svajcarsku .
 
http://www.tupanjac.rs/
Evo ovde imate jednu lepu prikolicu od 7t, naš proizvođač, imao sam prilike videti je na novosadskom sajmu i zaista je odlično odrađena, ima dosta sitnih detalja na koji se obratila pažnja. Možda nađem fotografije sa tog sajma pa postavim ovde. Jedino ne znam cenu, ali nije mala sigurno kao i sve druge nove u toj klasi.

- - - - - - - - - -




 
Zasto oni nece da proizvode one alatke koje se traze , ja stvarno ne znam. Ili direktori i celokupno rukovodstvo proizvodnog programa su toliko glupi i neinformisani ili je tu nesto drugo u pitanju. gde god sam zvao u bilo koji fabriku u Srbiju , svuda sam naleteo na nedovoljnu informisanost , sujevernost i na odgovore: mi proizvodimo to a vama ako ne odgovara vi nemorate kupovati kod nas. Uopste mi nije jasno da li ti ljudi idu malo po netu , dali uopste njih zanima poso koji oni rade ili su tu samo da bi primili platu.

Ne bih ja baš tako lako kvalifikovao ljude! Niko nije glup ili lud da radi ono što mu se ne isplati. Ukoliko ta fabrika opstaje na tržištu sa tim svojim malim prikolicama, onda znači da nisu pogrešili u izboru svog proizvodnog programa. Da se taj asortiman koji nude ne traži, već bi odavno prešli na drugo nešto, ili zatvorili firmu.

Strašno me nervira stav da smo mi apriori glupi i nesposobni, a da su svi ostali (stranci) pametni i sposobni.
 
Direktor jedne firme moze doci na tu funkciju i da ne poznaje taj poso. Ljudi zivimo u Srbiju i svi znamo kako se nekada dolazilo do radnih mesta. Bas zato sto furaju proizvode kakve furaju ostavljaju mesta nama trgovcima da guramo sa zapada sve sto na nasem trzistu nedostaje. A onda kad shvate da treba da naprave promene u firmi e onda bude kasno isto kao i sa Zastavom. Svi znamo da se Yugo prodavao do zadnjeg dana. Ali zadnji dan za tu fabriku je bio mnogo pre nego sto je prestala proizvodnja Yuga.
Jesu strane firme pametnije i sposobnije nego nase u to nema da sumnjamo , jer na celu tih firmi budu skolovani ljudi , a ne sestrici i ostali rodjaci.
 
image094.jpg
image093.jpg
image095.jpg
image096.jpg
image097.jpg
evo i mojih prikolica...plava je pravljena od kamiona avale a druga je Dubrava..nju na zimu moram malo da rasturim pa sredim..
 
Zasto oni nece da proizvode one alatke koje se traze , ja stvarno ne znam. Ili direktori i celokupno rukovodstvo proizvodnog programa su toliko glupi i neinformisani ili je tu nesto drugo u pitanju. gde god sam zvao u bilo koji fabriku u Srbiju , svuda sam naleteo na nedovoljnu informisanost , sujevernost i na odgovore: mi proizvodimo to a vama ako ne odgovara vi nemorate kupovati kod nas. Uopste mi nije jasno da li ti ljudi idu malo po netu , dali uopste njih zanima poso koji oni rade ili su tu samo da bi primili platu.
Zgrozio sam se kada mi Hudjik nudio jednobrazne i dvobrazne plugove ravnjake za Svajcarsku .

Prijatelju, delimo mišljenje s tim da ja ne mislim da je rukovodstvo tih fabrika glupo i neinformisano već radije bih rekao lenjo i nezainteresovano. Radi se linijom manjeg otpora, utabanim stazama - "ovako smo navikli, za to imamo izrađenu tehničku dokumentaciju i to radimo!" A to što je u međuvremenu prošlo četrdeset godina i mnogo se faktora promenilo, to je druga stvar.

- - - - - - - - - -

Inače ja sam počeo sa zamenom dotrajalih stranica na mojoj "Kikinđanki" sandučarki. Prvo radim gornje(zato što je hitno), a kasnije ću i donje. Pravim pune drvene strane i to da "dihtuje". Dosadilo mi je da prostirem cirade po stranicama da pokrpim silne buše i zazore iz kojih curi i najkrupniji kukuruz, a kamo li žito ili nešto još sitnije.
Biće fotke kad završim bar te gornje. Gotove su dve bočne, ostaju mi još samo prednja i zadnja, ali ne stižem od radova u polju.
Počeo sam sa generalnim remontom sanduka još prošle godine kada sam uradio komplet patos. Zamenio sam trule čamove daske novim borovim i namazao ih prljavim uljem, pa još preko njih stavio lim od 1,5mm i ofarbao. Tada sam još i kupio sve četiri nove gume 7.5/16 pa na rezervni točak stavio najočuvaniju od starih.
Hoću da je sredim tip-top iako je obična sandučarka. Navikao sam na nju pa je neću prodavati ni kad kupim neku malu kiperku 3,5 - 5t.

Danas sam je isterivao iz neke tesne avlije po noći u rikverc i to na zadnju poteznicu. Trebalo mi je puna tri minuta da pređem svega nekih petnaestak metara i savijem za devedeset stepeni na ulicu. E u tom momentu sam, verovali vi meni ili ne, zažalio što nije jednoosovinka. :svinja:
 
Meni ni 33 minuta ne bi bilo dovoljno! Na nos još nekako, al' na zadnju poteznicu teško...
 
Danas sam sakupio sve prikolice na okup, pa se malo slikalo. Medju stare 3 je stigla i prinova, jos jedna 485 Zmajevka, ne bas u fulu remontovana. Ostale su joj stare stranice, koje su malo izudarane, ali rave su, i sluzice jos neko vreme. Ova prikolica za promenu je s kamionskim gumama 3150/70 R22.5, pa cemo to videti kako ce se pokazati.

 
Nazad
Vrh