IMT

Ne boj se, samo nek oru malko mokru zemlju, taman toliko ce proklizati taj 585 posto nema prednju vucu. A i 577 se lako da naprviti da bude kadar kao i taj 585.
 
U poslednje vreme mnogo manje pažnje posvećujem forumu nego ranije, i uopšte nisam u toku sa tim tvojim 567. Ako si već pisao o njemu, jel može mala pomoć gde da pronađem to na forumu, baš me interesuje...:ppozdrav:
 
Neško imaš li onaj kompresor na kardan, ajdslikaj da vidim jel isti kao one što sam viđao u Rumi, i koliki mu je kapacitet, planiram to kupiti da napravim neku prskalicu za šljive da možem prskati krečom.

Nemam taj kompresor, ali planiram da nabavim, ako ne bude ovih nutova i ne budem lako mogao ugraditi fabrički kompresor. Inače sam ga vidio kod čovjeka i
čini mi se da je turske proizvodnje. Brzo duva, ali nisam siguran kakvog je kvaliteta i koji pritisak može da postigne.
 
Ujak nije da budzi masine,odvrce,zavrce pumpe i sl nego kakva je takva je masina njegovo je samo da je odzava domacinski. Posto ima oba komada zajedno mogu reci da ne neostrascen nemam razloga da mu ne verujem.
 
Ja imam taj 585 stvarno ide kao munja, ali on ima 18.4-30 zadnje gume i tegove od torpeda pa neznam dali je to standard i sa tim gumama on neproklizava a trosi 10-12l po kj.
 
Ima i kod nas jedan 5170 na prodaju. Ako nekog zanima saljem broj na pp. Jedino sto ga vlasnik mozda malo zacenio ali cinjenica je da je u vrlo dobrom stanju....
 
Da Bobo, ni ja nisam nigdje vidio takvo rješenje sem kod County a baš pregledam sve i svašta. Vjerovatno je čovjek vidio izlaz za prednji kardan ili nešto slično. Vidio sam kod nekih traktora da prednji kardan dobija pogon "otpozadi" tj. izvod je na kućištu mjenjača/diferencijala, gdje je izvod i za pogon prednje vuče. Takvo rješenje ima npr. Steyr 8080 kod kojeg se prenos do prednjeg kardana vrši preko nekoliko kardanskih vratila, možda je i IMT pravio nešto takvo, ko zna šta su sve radili, čak i na ovoj temi se iznenadimo kojekakvim modelima i verzijama koje je IMT pravio a za koje praktično niko nije čuo.
 
Da li na IMT 533-539 mogu da se stave lanci od nekog kamiona, npr. starog dajca ili tama njuškara?
Ako može neko da pojasni od čega može, bilo bi mi od pomoći, (gume 11)?
 
Da li na IMT 533-539 mogu da se stave lanci od nekog kamiona, npr. starog dajca ili tama njuškara?
Ako može neko da pojasni od čega može, bilo bi mi od pomoći, (gume 11)?
Pre par godina ja sam kupio lance od coveka za mog Vladimirca koji nosi iste gume kao i 539 od 11". Taj covek je kupovao te lance sa vojnog odpada i on je od 3 (kamionska) vojna pravio 2 za traktor. To izgleda savrseno ima spanere sa unutrasnje i spoljne strane i moze se montirati na gume od 11",12". Tada cena za oba bila je 100 eura! Nisam siguran da on toga ima jos posle 3 god. Ako ti je ovo zanimljivo javi se na p.p mogu to da proverim ima li jos...
 
Da li lanci mogu da se naprave i koliko se to isplati praviti?
Meni to ne treba puno, par puta godišnje, kada se čisti snijeg i sl, pa ako neko ima ideju za neki jednostavan način izrade neka postavi na nejku od odgovarajućih tema pošto nije baš za ovu temu.
 
Nazad
Vrh