Смерови

Ne , ja konkurisem za fakultet u Zemunu. Vrv se slicna stvar radi i u Zemunu samo msm da je jaca konkurencija. Ako neko zna konkrentno za fax u Zemunu da mi odgovori na ona pitanja. Hvala unapred
 
Prijemni jeste lak ali svi dobro urade u principu, a onda odlucuju bodovi iz srednje. Na agroekonomiji je velika konkurencija, tako da treba sve da bude dobro uradjeno.
 
Kod nas u Banjluci ima od smjerova:ratarstvo i povrtarstvo, zastita bilja, hortikultura, animalna, agroekonomija i ruralni razvoj sto idem i ja ista je situacija kao i u Srbi sto je pisano u prethodnoj strani, kad se zavrsi agroekonomija niti si sta naucio iz ekonomije niti sta iz poljoprivrede sve je ubrzano.
 
Čitajući komentare dolazim do saznanja da je još uvek naročito kod mladih i dalje u glavi stara pokvarena ideologija "svi su drugi krivi samo sam ja ispravan". Ne mogu da se složim sa konstatacijom da je bilo koji fakultet, smer loš. Jedan od meni omijlenih profesora nam je uvek ponavljao da je u životu najperspektivnije ulaganje u sebe i stojim iza toga. Šta hoću da kažem.. Jednostavno koliko budeš učio i na koji način budeš upijao i primenjivao znanje tokom studiranja će ti otvarati vrata i puteve u daljem životu.. Fakultet je samo jedan stepenik koji treba da pregaziš u životu i ništa ne garantuje ako ne nastaviš da se usavršavaš, proširuješ svoje znanje i napreduješ u svakom smislu. Meni kao agroekonomisti je sasvim ok smer ali u školstvo u globalu neću da ulazim jer mislim da je isuviše problematično. A što se tiče stručnosti i podučenosti u smislu ekonomiste i-ili agroekonomiste mogu sa sigurnošću da tvrdim da su pojedini predmeti u mnogome obimnije i zahtevnije proučavani na Poljoprivrednom fakultetu Zemun nego na Ekonomskom u Beogradu naročito u "Teoriji i analizi bilansa" koji je čist ekonomski predmet. Pa samim tim ne pije vodu činjenica da će se postati bolji ekonomista ako završiš ekonomiju što ne žnači da hoćeš ako završiš agroekonomiju nego samo dalje potvrđuje konstataciju da sve zavisi od samog pojedinca i njegove posvećenosti nauci.. Dakle da ne dužim, agoekonomija je po mom skromnom mišljenju sasvim ok. I za kraj jedna mudrost:
Ne možemo da utičemo na to, s koje će strane vetar duvati ali možemo da podesimo jedra.

Tacno je za predmet Teorija i analiza bilansa, profesorka Vukelic je trazila dosta (na nasem fakultetu, a kad drzi ispit na Bankarskoj akademiji onda moze i ovako i onako), ali koga sad drzi i predaje, docent koji je do juce predavao i drzao Kalkulacije i nema veze sa Bilansima.....Ne bih bas komentarisao profesore i njihova zalaganja da prenesu znanja studentima!

Ah da, da odgovorim kolegi mrno1983....to sto nas poslodavci cene i imaju uopste pojma da postoji smer agroekonomija to je druga prica. Prvo se gleda Ekonomski fakultet pa tek onda Agroekonomija!!!!
 
Ja planiram da upisem poljoprivredni u Zemunu ove godine i vec za pocetak sam ogorcen nekim stvarima...Informator i pitanja iz sociologije su po 350 dinara,a ukupno nemaju ni 40-tak listova,ne mogu da verujem da su hteli tu da zaradjuju toliko o_O Druga stvar-prijemni kosta 8240 din!!Sramota!!!
Ali nevezano za to,jos nisam odlucio koji cu konkretno smer da upisem,ali sam video da u vocarstvu ima nekoliko ispita vezanih za pcelarstvo,da li neko ima nekakva iskustva o tome,i da li ima neki smer koji je usko vezan za pcelarstvo??U vocarstvu je obavezan predmet,a moze se uzeti i 2 izborna,u povrtarstvu se moze uzeti kao izborni a u zootehnici je isto obavezan predmet..Da li se posle moze napredovati sa tim smerovima,i gde je mozda bolje izucavati da li na vocarstvu ili zootehnici??
 
Tek ćeš da se razočaraš kad kreneš na fakultet pa kad vidiš šta se sve plaća i koliko košta!Zato uradi što bolje prijemni da uđeš na budžet jer se samofinansirajućim studentima dere koža sa leđa svaka sitnica se plaća i tri puta je skuplje nego za budžetske studenta.A ti informatori i pitanja su jeftini tu u Zemunu, na poljoprivrednom u NS-u to košta po 600 dinara svaki, pa prijava za polaganje prijemnog 6000 pa upis 6000(ako si na budžetu)...
 
Ma znam da se sve placa,ali je ovde dosta skuplje nego na saobracajnom koji studira moja devojka,i to dosta skuplje...
 
Onaj ko hoce da se lako zaposli posle faksa,neka upise zastitu (fitomedicinu). Ja sam cekajuci jedan posao,odbio 3 koja su manje placena i to ove krizne godine. Jedini je problem sto su plate male po apotekama,a najcesce se tu pocinje.
 
Bira se odmah na pocetku. Ja kao zastitar ti normalno preporucujem fitomedicinu,tehnologije su isto vrlo perspektivne,a za sve ostalo ce ti trebati ili debela veza ili jos deblja sreca da bi se brzo zaposlio.
 
Odabrala sam preh. tehnogoliju. I nadam se da cu uspeti da upisem modul za upravljanje bezbednoscu... hvala vam puno... :)
 
Za prehrambenu tehnologiju vlada najveca ponuda,samim tim i treba najvise podova..Takodje svi prehrambeni smerovi su veoma perspektivni,tj dosta lako se nalazi posao,ali imam informacije iz prve ruke da su najtezi..Juce je bio prijemni (ja sam bio na sociologiji i mogu da kazem da je bio smesan,u pravom smislu te reci) ujutru idemo da vidimo rezultate i uskoro ce biti upis,pa se vidimo onda da sumiramo rezultate :)
 
Pozdrav Stanke. Jesi upisao faks? Ja sam upisao BP - ratarstvo. A inace smo komsije, ja sam u Pinosavi. Nenad
 
Pozdrav svima,ja sam takodje upisao poljoprivredni fakultet u BN,budzet,interesuje me vase misljenje koji smer izabrati posto se bira valjda kasnije(posle zavrsene prve godine),imaju 3 smera:Opsti,Biljna proizvodnja i Stocarstvo.Unapred hvala
Pozdrav
 
Занимају ме Ваша искуства са смером фитомедицина? Четврта сам година средње, и то ми је фаворит што се уписа на факултет тиче. И које друге смерове препоручујете? Хвала унапред. ::pomoc:;
 
Nazad
Vrh