Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Ja sam juce uzeo kalem grancice , medju kojima imam i grancice breskve pa me zanima sta mislite jel moze da se kalemi breskva na sljivu ? (posto nemam vinogradse breskve pa da na nju kalemim)
 
Proveravao sam pupoljke i od 3 sto sam sekao sva 3 su zelena , nego problem mi je sto imam plemke breskve a nemam nasta da kalemim zato i pitam jel moze na sljivu posto sam proitao na netu da moze , a bolje da pitam jel neko to pokusao da se ne zezam bezveze sa kalemljenjem te kombinacije ako ne moze da uspe
 
Ljudi ja zvao strica juče da pitam oćemo li mi uzimati te plemke, mrtav hladan mi kaže još je rano, tek sledeći ponedeljak, oko 10og marta, a da kalemimo oko mladenaca, to je valjda 22 mart...poludeću majke mi, čovek ima dosta iskustva ali baš tera kontru svakom profesoru, brinem se krenuće vegetacija...gle koje temperature, 13 stepeni bilo danas...
 
Mislim da su temperature baš visoke, ali tek su par dana, s tim da su noći ispod nule, pa je još rano pričati da će nešto brzo krenuti. Ako ovako potraje još 7-10 dana eto razloga da se zamislimo.
 
..poludeću majke mi

E ti me uvek nasmejes sa tvojim stricem.

Zamisljam te kako se nerviras a on mrtav ladan :)
Rekoh ti ja (ne znam da l bas tebi ali mislim da jesam) da ce to biti oko mladenaca, tako to oni racunaju :)
Ne boj se bre, opusti se, nece stric omasiti, nemas razloga za frku.
To sa ranijim uzimanjem plemki jeste bolje, ali nije ni kasnije uzimanje katastrofalna greska. Moguce je sasvim da se prakticno ne moze ni konstatovati razlika na nekom relativno malom broju komada.
Kada bi se radili uporedni ogledi na ogromnom broju komada mozda bi se pojavila razlika od nekog procenta ali nije to tako drasticno.
Nemoj da ljutis strica, naljutice se pa nece hteti da ti kalemi, sta ceds posle ? :)
Koliko toga ti kalemis?
 
300 komada trešnje...aj videćemo,mene muči što sve radi kontra od savremenih saznanja, a nema objašnjenje zašto nešto radi na taj način ama baš ni za jednu stvar za koju ga pitam...
 
Да ли се смеју ових дана узимати гранчице-племке за калемљење у пролеће?

Овако нешто нпр. хоћу слично на стару јабуку.

15032008003_2.jpg
 
Meni je potrebno samo da uspem da kalemim breskvu na sljivu kako bi sacuvao kalem grancice za sledecu ili onu tamo drugu godinu dok mi ne narastu iz kostice podloge breskve a onda uzmem te grancice sledece godine i kalemim na podlogu breskve :osmeh:

Treba da idem po podloge sljive da iskopam pored puta ima dosta samoniklih sljiva taman za kalemljenje debele, e sad me zanima sta je po vama bolja varijanta , da ih sad cim se steknu uslovi za presadjivanje iskopam i posadim kod mene i posle polovinom 3 meseca kalemim ili da cekam do polovine 3 meseca onda ih iskopam kalemim i posadim kod mene ?
 
Da. Debeo je lim od cega je napravljen noz pa cak i kad se dobro naostri kida koru. Omega neupotrebljiva skroz,a ona druga varijanta sto sece u slovo V uspe svaka deseta
 
nista narucena 3t iz migrosa, a tu je dobar noz koji me sluzi od pre, i koji je nezamenjiv za bilo sta al makaze po meni mogu da ubrzaju proces

---------- Poruka napisana u 16:43 ---------- Prethodna poruka je at 01:04 ----------

Ja danas skinuo grane kajsije stavio u kesu i u frizideru su , sad samo cekamo 15-tak dana da krene vegetacija i podloge od jednog prijatelja sa foruma :) makaze stigle pa da krenemo , razmisljm samo dal odma na stalno mesto il da odrade godinu dana u skolici uz obilnije zalivanje i djubrenje, bice sporije ( pogotovo ako odu odma na stalno mesto ) al cu bar znati 100% sta sadim :p
 
Danas sam skinuo kalem grancice pa me interesuje kako je naj bolje da ih cuvam dok nekrenem sa kalemljenjem .
 
Ja sam juce kalemio 5 tresnji na visnju malo rano al kako im bude :D

 
Poslednja izmena:
Ma nije rano, sad kalemis cim ti dozvole uslovi samo je bitno da ne krene pa da ga presece neki mraz onda je katastrofa
 
Nazad
Vrh