Setva jecma 2011.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
538
Lokacija
Ub
Moze li mi neko reci tacan podatak o tome koliko semena jecma ide po jednom hektaru i koja je sorta bolja, sestoredni ili dvoredni?
 
I ja imam pitanje uvezi ječma. Kod nas je mišljenje da nikako nemože u teže,kiselije,i vlažno zemljište. Postoji li možda sorta koja bi mogla da iznese i u takvim uslovima?
 
Godinama sejem PIVARSKI jecam NS 525 ali sa njim hranim svinje bez problema
To je dvoredni jecam i do sad sam ( sem prosle godine ) uvek imao prinos oko 7 t /h ( oko 4 t/kj)a prosla godina je bila slaba jer se okisalo pred vrsaj pa je jecam bio polegao po prilici pa rod je bio oko 5-5.5 t /h ili oko 3 t /kj
Ranije sam sejao 150 kg semena po kj (oko 260kg/h) to kad sam imao ,,svoje "seme i bude po prilici gust
Za ovu godinu prosle jeseni sam kupio orginal seme i sejao oko 125 kg /kj (oko 220kg/h) i opet je bio mnogo gust pa je zrno sitnije ,
Sve zavisi od godine do godine , ove godine cu probati sa 110 kg /kj ( oko 190kg / h)
 
Godinama sejem PIVARSKI jecam NS 525 ali sa njim hranim svinje bez problema
To je dvoredni jecam i do sad sam ( sem prosle godine ) uvek imao prinos oko 7 t /h ( oko 4 t/kj)a prosla godina je bila slaba jer se okisalo pred vrsaj pa je jecam bio polegao po prilici pa rod je bio oko 5-5.5 t /h ili oko 3 t /kj
Ranije sam sejao 150 kg semena po kj (oko 260kg/h) to kad sam imao ,,svoje "seme i bude po prilici gust
Za ovu godinu prosle jeseni sam kupio orginal seme i sejao oko 125 kg /kj (oko 220kg/h) i opet je bio mnogo gust pa je zrno sitnije ,
Sve zavisi od godine do godine , ove godine cu probati sa 110 kg /kj ( oko 190kg / h)
Pa kako ga obradis kad imas toliki prinos, bacas li tri petnaestice ili neko dr djubrivo?
 
Koji jecam najranije stize?I ima li ko kakvu ideju sta posejati posle njega,a da stigne da se skine.Ja sam jedne godine sejao soju,ne znam da li bi mogao da stigne sirak za zrno.
 
маркођурђевић

ја стално сејем циклоном и пшеницу и јечам и тритикал и овас
можда ће сутра моћи да се оре и иде сетва шесторедог јечма - прошле године купљен семенски
 
дрљачом друже прођем једном, ако је остало много на површини онда још једном, ал углавном нема потребе

марко

шта ту има да будем незадовољан, бацим у циклон, разбацам, и дрљача, јечам се увек лепо избокори на пролеће, по мени је битно да се посеје на време и он кад уђе у зиму спреман -не бој се
 
I kod nas ljudi tako rade.
Mi sejemo zitnom sejalicom, po sejanju zadrljamo.

@Cika Jova

Da nije rano za setvu?
 
неѕнам друже ни сам, видиш да опет најављују неке врућинчине, а ако се после окиша не зна човек где ће пре, сад ће имати и влаге и сунца
неки рок да кажеш од 1-15окт и није му далеко
 
Kazu da je najbitniji preduslov za dobar rod da se poseje rano, ja sam prosle godine sejao u novembru i nista nisam imao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh