Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A cemu ste se nadali kada ste culi da Miskovic prelazi u poljoprivredu? Gde se taj pojavi tu trava ne raste. Kako je unistio onolike firme tako ce i nasa gazdinstva i velika i mala.
 
Kicca ti očigledno mnogo ideš po Bečkim bicirkovima ,a vrlo malo po njivama.Moj stav je da je ipak Vojvodina nosioc poljoprivredne proizvodnje ove zemlje.Nije najveći suficit ostvaren na izvozu krastavaca iz plastenika već na kukuruzu(mahom proizvedenim u Vojvodini).Svako podnevlje je predodređeno za nešto pa stoga se tome treba i prilagoditi.
Ako nastavimo ovaj razgovor znamo dokle ce da nas dovede a to nije tema za ovaj forum.
 
pazi ovaj komentar sa b92 :haha:
"Ispada da ko ima 20-30 hektara je velik proizvodjac. Pa to je cista diskriminacija. Po ovome moja baba od 84 godine koja ima oko 5 ha ce dobiti subvenciju, jer je mali perspektivan poljoprivrednik pa ce verovatno podici plastenik.
(boki, 25. maj 2011 17:05)"
 
treba djipiti, i ja kazem, ali samo posto se tek potvrdi informacija, ja sve ne verujem jos da ce nas tako zaklati... videcemo kad izadje uredba zvanicno...
 
Predlažem nedelju ili ponedeljak skup u svim mestima po Srbiji i da se obaveste svi mediji i da se namesti nacrt zahteva i u ponedeljak ili utorak da se krene ka BG.Trebalo bi to najaviti gospodi policajcima da će imati poteškoće u saobraćaju u prestonici i bez odustajanja.
moramo da objavimo.da bi svi znali!!!
 
Auuu jake ce pare uzeti arendasi...ko da neko daje 50ha u arendu,crvenu-dve sto ce arendasi dobiti...ko da su to neki novci.
Ja od jednog covekla uzimam 20 kj u zakup a ima mnogih koji imaju dosta zemlje,stari su, ili deca su po gradovima i ne zanima ih da se bave poljoprivredom...tako da bogami neradi se o dve tri crvene
 
R E V O L U C I J A
slazem se u potpunosti ako ovo bude istina mi krecemo MA BLOKADA BEOGRADA pa cemo da vidimo kako se brzo donose uredbe
 
Jutro je pametnije od veceri. Sutra zajtra kad nas gosn ministar oceslja brkove, udahne duboko i izrekne famozni broj, definitivno cemo znati sta nam je ciniti.
 
Poljoprivrednici, seljaci, paori, braco (po nasem zajednickom poslu na zemlji), nemojte se svadjati izmedju sebe.
Seljacka, paorska muka slicna je i velika i onom u Vranju i onom u srcu Vojvodine. Veliki su i posteni radnici u bilo kojoj oblasti ili grani poljoprivrede i u bilo kom delu sveta.
Ono po cemu se mi razlikujemo od ostatka sveta je to sto mi imamo najneposteniju "vladu".
Nas izlaz je da budemo slozni i da se svi zajedno izborimo za ono mesto u drustvu koje nam po nasim zaslugama i radu i pripada.
"Seljak" je godinama gradjanin drugog ili treceg reda, iako svojim radom doprinosi drustvu vise nego povlasceni sloj politicara i mnogih drugih lezilebovica.
Sela umiru i nestaju u svim delovima Srbije i Vojvodine.
Ubijanje sela se nastavlja.... Nekad su cupali brkove seljacima, a danas im cupaju dusu. Pljackaju nas na najdrskiji i najbezocniji nacin.
I mi smo sami utoliko krivi sto im to dopustamo, jer mi hranimo njih a ne oni nas. Mi moramo da shvatimo da oni zele da nas medjusobno zavade da bi nas lakse opljackali.
Ali ukoliko budemo slozni njihove teznje ce se izjaloviti.
 
Ovo vam je tek pocetak zabrana izvoza psenice,smanjenja subvencija,o stocarstvu i da nepricam... veliki bosovi su usli u agrar oni to diriguju.
A sto se tice protesta nesto sam procitao da se neka asocijacija slaze sa ovakvim uredbama pa neznam ko ce nas da podrzi.
 
Bitno je da se dogovorimo koji su nam zahtevi i da niko nebude izbacen iz dogovora...tako da ovo je poziv i za vocare, povrtare, stocare,pcelare,vlasnike ribnjaka,...da iznesu sta je po njima potrebo i sta bi oni to trazili
pa svi zajedno
 
ZRENJANINAC@Predlažem nedelju ili ponedeljak skup u svim mestima po Srbiji i da se obaveste svi mediji i da se namesti nacrt zahteva i u ponedeljak ili utorak da se krene ka BG.Trebalo bi to najaviti gospodi policajcima da će imati poteškoće u saobraćaju u prestonici i bez odustajanja.


za par minuta kod nas pocinje vec neki sastanak i 100% se slazem sa tobom zrenjaninac ZA BEOGRAD
 
moramo da objavimo.da bi svi znali!!!

Znaće znaće neboj se brzo će se raširiti vestVećina ljudi je već spremna jer smo slutili ono najgore.Nastupamo kao grupa građana kao opšte nezadovoljstvo prema položaju politike prema poljoprivredi i da svako odgovara za svoje postupke.Tako je rađeno i prošle godine i nije bilo problema.
 
Zahtevi:
1.Subvencije za ovu godinu da ostanu kao i prosle godine
2.Ukidanje zabrane izvoza psenice
3.Smena ministra poljoprivrede
 
jel onaj koji ima na primer 25hektara da li ce dobiti makar za 10ha ili tu podpadaju samo ini sto imaju na gazdinstvu ispod 10ha,ma ovo je katastrofa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh