Bolesti paprike u plasteniku

Sve zavisi dali beres papriku.
Treba obratiti paznju na karencu.
Sto se tice prskanja insekticidima obicno smo radili u intervalima na desetak dana.

berem samo me interesuje koliko mogu tako da ponavljam jer stvarno ima puno belih i zelenih bubica i kolika je karenca za actellic 50 3 ili 7 dana
 
dali je bolje aktaru da pustim kroz sistem ( i kako) ili folijarno.hvala na odgovoru:osmeh:

Ako imaš toliko tih bijeli i zeleni (zeleni znam da su marsovci a šta su bjeli, malo šale) radi onako kako će najbrže djelovati a to je folijarno a kroz sistem ti djeluje duže samo malo sporije.
 
siki2 hvala na odgovoru samo me interesuje karenca topalovic kaze da je 3 dana a ja sam procitao da je 7 dana :ppozdrav:
 
Karenca je 7 dana.

Na svakom uputstvu za korištenje piše kolika je karenca a ako pitaš trgovca on je obavezan da ti kaže.

@ Miladine kako tvoja proizvodnja dali je kod tebe suša kao i kod mene kako paprika podnosi ove vrućine u tvojim tunelima moja paprika se objesila ko žalosna vrba.
 
Na svakom uputstvu za korištenje piše kolika je karenca a ako pitaš trgovca on je obavezan da ti kaže.

@ Miladine kako tvoja proizvodnja dali je kod tebe suša kao i kod mene kako paprika podnosi ove vrućine u tvojim tunelima moja paprika se objesila ko žalosna vrba.

Siki i kod mene je suša, paprika odlično podnosi ove vrućine, jedino meni nije dobro u plasteniku kada berem od 17h . Plastenici su malo okrečeni tako da dobro podnosi ove temperature, čak ove godine imam veoma malo uvenuća paprike. Dali ima neka tema o pravljenju ladnjače.
 
Ima na drugom forumu ali u voćarstvu tamo ima i slika i skoro sve o hladnjači a zvonis ima hladnjaču za prodat a imaš i na plavom oglasniku hladnjače sa kamiona a hladnjača bi za papriku sada dušu dala.
 
Ima na drugom forumu ali u voćarstvu tamo ima i slika i skoro sve o hladnjači a zvonis ima hladnjaču za prodat a imaš i na plavom oglasniku hladnjače sa kamiona a hladnjača bi za papriku sada dušu dala.

Mislio sam jednu šupu da prezidam, stavim izolaciju samo neznam može li tu pomoći kućna klima. Došlo je vrijeme da je teško trgovati sa povrćem bez hladnjače.
 
Mislio sam jednu šupu da prezidam, stavim izolaciju samo neznam može li tu pomoći kućna klima. Došlo je vrijeme da je teško trgovati sa povrćem bez hladnjače.

Kućna klima nemože spustiti temperaturu koliko treba (0-5) ali ako si pregledao mislim da ima jedna baš sa kućnom klimom.
Otvori temu male hladnjače za povrtlare pa da tražimo mišljenja.
 
siki2 hvala na odgovoru samo me interesuje karenca topalovic kaze da je 3 dana a ja sam procitao da je 7 dana :ppozdrav:
20zql9s.jpg
Evo procitajte da je za aktaru 3 dana karenca i to priznaje i EU
 
Topalović, ovu karencu vidim prvi put za evropu, to je nešto kao i Yudate, u BIH je 21 dan au evropi je 3 dana.
 
topalovicu kada je pravo vreme da se radi kalcijum na paprici?Jel ima smisla odnosno dali sam zakasnio ako je prvi rod vec pred berbu na 7 dana?
 
Veoma evikasan preparat,ja sam ga koristio jedanput i to pre mesec dana i jos uvek nema nikakve vasi niti bubice u plasteniku.ovo radim cisto iz hobija za sada posto mi je prva godina za iducu camo da vidimo nesto vece.inace sadio sam dugu belu (tako su mi bar rekli kad sam kupovao rasad )extazu i davetku moj rasad.
 
Nazad
Vrh