Massey Ferguson

Evo da se i ja pohvalim, konacno sam uspeo da predjem sa IMT na neki zapadni traktor, moj izbor je mf4215 52ks 99godiste 2200 rč, cena sitnica, hteo bi da čujem i vaše mišljenje o modelu i ceni koliko po vama košta ovakav traktor?
img1803.jpg
 
Evo ovako, traktor je bez elektronike menjec 4x2 i rikverc sto mi se posebno dopalo a iznenadjuce je jak za svoju konjazu, vukao je plug vogel dve brazde resetkaste daske na 12 coli, roto drljacu 2,5 m i tezak kembridz od 2,5 m, kongakilde gruber 10 radnih tela 4 spora sa 8 1 brza ja sam za sada prezadovoljan a placen je ravno 13000.
 
Cestitam na kupovini ,stvarno neznam kome nebi legao taki traktor.Ja sam u velikoj dilemi hteo sam da kupim mtz novog da orem sa 3 brazde,,,racunajuci najbolji traktor je nov traktor,,.Medjutim drugovi me odgovaraju .cak i ovi koji imaju nove ruse,svi mi kazu u maseju se vozas ko covek ,i plus ako kupis novog rusa za 22000 hilade evra za deset godina neces dobiti vise od 10 hiljada,a maseja i ako kupis za 20 hiljada starog 10 godina ,,mislimo na traktorod 100 do 110konja..mora biti u fest stanju i na njemu nema sanse da ce cena toliko spasti iako bude imo 20 godina drzace cenu.Polako se i ja sad priklanjam maseju.Jos sam u razmisljanju.
 
Samo polako, sedeo sam u takvom od 102 ks mf 6160 pre nego sam uzeo ovoga 3000rh u ekstra stanju iz austrije uvezen ali za mene je to ipak preveliko tako da sam se odlucio za ovaj, mislim da je bila cena za taj masey 21k.
 
Lep traktor, cak i ladovina ispod njega prija.
Samo nekako malo konja. I meni se svidjaju maseyi, ali se bojim odrzavanja.
Za oko mi zapeo 3080, a potrebe su za nekim 3060-3070, realno meni treba 80 konja.
 
Neboj se 3080 da će biti velik,dobri su to traktori samo lagana ruka i noga bez silovanja i nebrini
 
Pa mislim da je veliki jer on na nasoj zemlji ne moze orati sa 3 brazde, a takav da ore dve brazde je suludo. Mada mi je 3080 najlepsi, od te serije.
 
Samo da ti nije tih tegova bio bi jako ruzan!:haha:
Znaci da je za 3050 previse 3 brazde.Inace tu seriju bije glas da imaju lose menjace.
 
definitivno mu je previse 3br. ali je radio 4godine kod mene sa te 3 brazde. prvo ravnjak, pa jedan okretac pa drugi.
sto se mjenjaca tice, sve ovisi tko na sta naleti..
 
Evo da se i ja pohvalim, konacno sam uspeo da predjem sa IMT na neki zapadni traktor, moj izbor je mf4215 52ks 99godiste 2200 rč, cena sitnica, hteo bi da čujem i vaše mišljenje o modelu i ceni koliko po vama košta ovakav traktor?
img1803.jpg
Izuzetno lep traktor i po meni dobra cena. Ako znate gde ima da se nabavi ovakav ili slični model javite na PP. Rado bih zamenio moje dotrajale....

- - - - - - - - - -

Kod Pere Igrića u V.Radincima
Dali taj Pera Igrić uvozi ovakve traktore?
 
Nazad
Vrh