Leska - opšta tema

Verovatno da ima ali ja se ne uzdam u to
 
Kad bih imao para na pretek u ja bih posadio kalemljene ali posto nemam dobri su i izdanci,povrsina mi je ogradjena,a i razmak od 4x4 cu najverovatnije poslusati,pozdrav
Zbog tih para koje nas stalno muce sam se i ja prvo opredelio za izdanke,jer bi bas dosta trebalo da tu povrsinu ogradim,ali stvarno imam puno problema zbog zivotnja,pa sam resio ove jeseni,ili na prolece da posadim kalemljene. Poz

- - - - - - - - - -

jel ima nekih subvencija za sadnice?
Mislim da ima,al dok pare ne izvuces lesnici ce ti biti u punom rodu. :)
Kao i kolega dubansr,ni ja se ne uzdam u to,ali ti proveri svakako. Ne bi lose dosao neki dinar od drzave,ako vec moze da se uzme,jer bogami drzava se ne razmislja puno kad treba ona da uzme. :)
 
Pare su problem to jeste,ali je meni ta parcela iza kuce i ogradjena je tako da nema brige sto se tice zivotinja ali opet da kupujem kalemljenje mi je mnogo,naravno da su bolji kalemljeni
Druze kakvo je stanje kod tebe u lesnicima?Pozdrav
 
Nije narocito. Imam dva takozvana lesnikarnika. Na jednom imam oko 100 lesnika,oni su u solidnom stanju,dobro su podneli mraz,a ne posecuju ih zivotinje tako cesto. Na drugom imam oko 150,tamo je haos. Izmrzlih koliko hoces,skoro svi,krecu odozdo da teraju,ali onda doje srna,zec,jazavac pa ga preseku i cao. Neki su se i osusili na tom drugom,iako sam zalivao,dzaba,pretopla godina,velika susa,pa sam resio na toj drugoj parceli da posadim kalemljene,ali najverovatnije cu to uraditi na prolece bas zbog tih mrazeva. Sad trazim dobre sadnice i u prolece se bacam na posao.
 
Ako zelis imam ja jedan broj od rasadnika,u ja cu od njih uzeti,ako hoces da se cujes sa njima poslacu ti na pm broj ili sajt pa ti vidi
 
@Dubansr Verovatno mislis na Revu...
Kako mozes da znas na koga misli? :)

- - - - - - - - - -

To da bi on rekao-ne mislim na Revu,pa da pita-ko je to,pa onda ti kazes-kako ne znas Revu,pa to je......... i eto reklame za Revu za koga niko nije znao.
Ali ne,ti ipak znas da on misli na Revu. Haos... :)
 
Za Revu svi znaju.
Da,moguce je,ali je meni bilo smesno da je on znao na koga misli dubansr kada je napisao da hoce da kupi kalemljene lesnike,a da pritom dubansr nije spomenuo ni gde kupuje,ni kod koga.
Svi je jako sirok pojam,evo ja ne znam za tog Revu,to vec nije svi.
Ali,kao da je bitno...


kolege foruaši, narednih par postova je obrisano. nije rečeno ništa značajno, pa da ne zauzimaju prostor...
 
Poslednja izmena od urednika:
Postovani vocari, leskari.

Koliki rod ocekujete ove godine? Kako se braniti od stetocina(miseva)?

Cena lesnika u otkupu? Ko otkupljuje lesnik?

Pozdrav!
 
Rod je toliko saren ove godine da je to neverovatno. Miseve truj sa briketima. Oko 700 dinara. Slasticarske radnje, keksare...
 
Ja sam prošle godine imao veliku najezdu miševa .Ali sam ove od početa sezone tri puta stavljao u rupe cink fosfid mamce i smanjio sam ih dosta . U pitanju su zrna pšenice uvaljana u parafin i cinkfosfid . Stavljao sam pola kafene kašičiće u rupu.
@dragorade
Kakvi su to briketi i za 700 din. koliko ima komada ?
 
Koja je ovo sorta lesnika i dali je dobra za gajenje ako neko zna neka mi napise. Ako je dobar uzeo bih od komsije nekoliko sadnica i posadio u novembru.
zbunast , star desetak godina, crvene boje omotac, plodovi duguljasti , srednja krupnoca plodova i jezgra, sazreva od 15 avgusta pa nadalje.
Pored ove sorte dajte mi preporuku nazive jos nekoliko dobrih sorti lesnika sa krupnim plodovima i jezgrima, koje lepo radjaju, koje bi kupio i posadio za porodicu da imam.
Dali je bolje posaditi izdanak zbunasti lesnik ili kalemljeni, koji je bolji za gajenje i koji vise radja.





 
Poslednja izmena:
@miki 2010

Mislim da je Crveni Lambert . Neki čak mogu imati i tamno crvenkaste listove ,pa ga zovu i ukrasna leska . A krupne plodova leske daju još Istarski dugi,Rimski ,Halski . Pošto sadiš 10-tak sadnica ,posadi žbunove i skupljaj recepte za kolače :osmeh: .
 
Sale, nisu briketi za 700 dinara, nego cena lesnika. :) A brikete sam placao 120 dianra 250g i dosta dobro su se pokazali. Mada ako je potrebna veca kolicina onda je najbolje kupiti psenicu i kupiti cinkfosfid prasak i promesati pa polako trovati. ;)
 
@dragorad

Nismo se dobro razumeli oko ove cene . Sad je jasnije . Mislim da za veće površine je cinkfosfid najjeftiniji .Džak od 10 kg košta oko 1400 din.
 
Meni počeli još pre dve nedelje, a ostao još po koji, žbunasti je u pitanju ali ne znam sortu, i tek su u trećoj četvrtoj godini pa sam nakupio dva kila nečišćenih sa tri žbuna :)
 
Nazad
Vrh