Plug - osnovna tema

Ovo je FANTASTICAN plug koji se izrazito lako vuce. takav isti trobraznjak je bio u susjednom selu kupljen uz 65-aka i to je oralo dok nisu 65-aka prodali i vukao ga je 560, 577 ga nije ni osjetio.

Evo kako lijepo ovaj plug ore:

 
Od IMT je samo farba.A možda nije ni ona.:sta:Verovatno je samo montirao IMT.Kad se nađe na you-tube, krste ga kao MF.
 
MF je i sive su boje bili svi. IMT je poceo praviti cjevase u sivoj boji i onda presli na crvene 701 i kasnije na cetvrtastu ramu 754. I na 701 i na 745 su original norveske KVERNELAND daske tj, kompletne glave. Koliko znam da su sve daske za IMT plugove radjene u LEMIND-u a imt je u zemjenu za daske njima davao rame tako da postoje i lemind i imt plugovi koji su u detalj zadnji jednaki, osim natpisnih plocica. FOP je (kako sam ja cuo) na svoje plugove ugradjivao drugacije daske ali u sustini jedno te isto...

Ovo pisem zato sto je ovaj plug MF bas kao sto su prvi IMT plugovi bili ovi sivi s MF odlijevcima, kasnije IMT, pa sivi cjevasi i onda prelaz na crvenu boju i na kraju vlastita proizvodnja.

Moze ovaj plug i dublje, jedino britanci NIKAD ne oru duboko sto me zbilja cudi... OK, kod njih su vremenska doba poremecena jaaaako puno tako da se kod njih desava de se psenica skida cak i u drugoj polovici 10. mjeseca sto mi nikako ne ide u glavu. Hladnije vrijeme ovo ono, valjda imaju neki razlog za plice oranje nego mi "s kontinenta"
 
Ja imam kuci neki IMT-ov 2 brazde,jako slican tom sa slika na plocici pise IMT ali ne pise koji je model,po boji bih rekao da je siv ili mozda plavkast bio.
Kacili smo ga pretprosle jeseni za 560 kad je cale na zadnjoj njivi u izoravanju na 756 iskrivio raonik pa ovaj uzeli da se posluzimo,ali ove jeseni ferguson nije mogao da ga vuce na dubini od 25cm,za iducu jesen cemo videti.
 
Drustvo,nedavno smo se ponovili. Ima li ko sugestija i iskustava u vezi ovog pluga? Ima jos slika u "Kverneland plugovi".
@Bobo : hvala na zapazanju od pre koji dan.


2zqa904.jpg
[/IMG]
 
NI SLUCAJNO ostriti raonike!!!!!

Nemojte covjeka nagovarati na gluposti. Skidanje pera?!?!? O cemu vi pricate, na sta ce to oranje liciti ako se deflektori skinu?

Kverneland je i tata i mama svih plugova i na njemu nesto ici prepravljati granici s ludoscu...


Nista ti ne diraj plug, samo kopcaj i teraj, jedino da napravis neki tocak posto je okretac, ne znam kak oce hidraulika "nositi" tu tezinu u zemlji.

Inace, ako ti se plazovi ikad potrose, mozes im mjenjati mjesta (gornji dolje a donji gore) tako da ce potroseni dio doci do raonika i to s unutarnje strane a ovaj dio sto je bio do raonika ce sluziti kao plaz. Imam negdje i sliku da docaram ovo sto pricam.

EDIT:

Nasao sliku u kvernelandovom prirucniku ;)

Ec1K.jpg
 
Poslednja izmena:
Izvukao sam ovaj citat iz teme - setvospremaci, pa da ne spamujem tamo..

Danas je kod nas u zadruzi bila prezentacija FOP-a iz Novog Bečeja. Predstavili su svoj proizvodni program, i naveli razlike na mašinama koje su uvedene od kad ih je kupio Vogel Noot. Uvedena su neka poboljšanja u konstrukciji, ali najbitnije je da sad svoje mašine prave od mnogo boljeg materijala, kojeg dobijaju direktno od Vogela.
Zapisao sam cene nekih manjih setvospremača, pa ako nekog interesuje mogu ih napisati.

756 2 brazde (UN 300) 864e

Nov "obican" IMT 756.2 VK kosta trenutno 100.320 din = oko 895e sa PDV-om. Znaci da je mali vogel jeftiniji, kvalitetniji i u praksi se lakse vuce.
E sad,
Ako drzava daje povracaj od 30% bez PDV-a, znaci da je

864e - 20% = 864 - 173e = 690e
Povracaj od 30% na 690e je 207e

Znaci platimo 864e - 207e = 657e

Da li sam u pravu?
 
Kako to mislis da nema?
Pominje se i to u zakonu, samo sto ne postoji rec: mehanizacija, vec se to vodi pod delom Podrska programima ruralnog razvoja, tacnije u delu podsticaji za investicije u poljoprivredi za unapredjenje konkurentnosti i postizanje standarda kvatiteta. 30% je povracaj, a 45% za marginalna podrucja. (ovaj drugi deo o procentima sam saznao skoro na Zlatiboru, na cetvrtom seminaru PSSS tj od 22-24 januara).
 
Nazad
Vrh