Vesti i obaveštenja

Nije, sigurno ovaj prvi je puno jači i od same srbije i ako mu otoris vrata pokupovace sve sto pozeli

- - - - - - - - - -

Misljenja sam da Dinkic kojegod se firme dovatio ona je propala. Slazem se doveo je fiat, boss, simens i sa tim se hvali. Misljenja sam da to i nije za hvalu. Bolji bi posao napravio da je osnovao neku domacu firmu poput fiata,boss... Ako nam dodje šeik da nam obradjuje nasu srpsku zemlju... Sve mi se cini da cemo svi mi uskoro ici kod šeika da skupljamo krompir
Za tebe,mene i slične je sve jedno.Ime me ne interesuje ali me vrlo interesuje patriotizam naše vlasti i kojoj je važniji jedan tajkunčić od svih poljoprivrednika Srbije.
 
Odavno sam znao za to samo me potakla jedna tema na subotičkim vestima pa reko da podelim sa vama

Znao sam da se u kupovni hleb stavljaju otrovne materije, ali baš tako... To je bio razlog zašto već dve godine jedem samo domaći hleb, samo nisam mogao da sada da ubedim oca, ženu i decu da ne jedu te gadosti. Oni kažu lepši im je taj kupovni.
Otštampao sam članak i daću ga sutra na čitanje svim pismenim članovima domaćinstva, a najmlađem sinu da se pročita na glas. Mislim da mama i ja imamo jak argument u rukama. Veliko hvala za ovo!
 
Ko kaže da je bolji kupovni od toplog domaćeg od crnog brašna ili kuruze ili one pogače bez kvasa , nikako mi nije jasan.

Navika je strašna stvar. Navikli na taj ukus i samo to im prija, pa makar da ne valja. To je kao što neki klinci kažu da bi povratili i od samog mirisa domaćeg jarećeg ili jagnjećeg pečenja, a jedu u slast one otpatke klanične industrije u salamama i hamburgerima.
U Kikindi voda iz vodovoda nije za piće. Sadrži arsen i još štošta, spada u neku petu klasu što zadovoljava standarde za kupanje i pranje posuđa. I pored toga neki Kikinđani je piju. Čak drugu vodu ne mogu i neće da piju. Neki idu do tolikog ekstrema da nose flaše i balone te žute i smrdljive vode sa sobom kad nekud putuju.
Ima toga i kod svinja. Promeniš im samo koncentrat i odjednom počnu nerado da ga jedu.
Aoj mozgu, čudna spravo teško tebi sa njim, glavo!
 
NOVI KREDITI IZ POKRAJINSKOG FONDA ZA RAZVOJ POLJOPRIVREDE
Novi Sad, 26. oktobar 2012.
tele%20braon.JPG
Direktor Pokrajinskog fonda za razvoj poljoprivrede Sabo Jožef obavestio je novinare da će ovaj fond u nedelju 28. oktobra raspisati konkurs za dodelu kredita namenjenih za nabavku nove poljoprivredne mehanizacije, kao i za nabavku kvalitetne teladi za tov u 2012. godini. Evo i pojedinosti ova dva konkursa koji će biti otvoreni do 13. novembra 2012. godine, što je veoma kratak rok za sve buduće učesnike u konkursu koji nisu ranije znali o pripremi ove ponude. K O N K U R S za dodelu kredita za nabavku nove poljoprivredne mehanizacije (pogonske, priključne) u poljoprivredi u 2012. godini Sredstva će se dodeljivati poljoprivrednim gazdinstvima – fizičkim i pravnim licima sa područja AP Vojvodine, upisanim u Registar poljoprivrednih gazdinstava. Krediti će biti odobravani sa kamatnom stopom od 2,0% na godišnjem nivou, uz primenu valutne klauzule, i to na sledeći način: - maksimalan iznos kredita 20.000 evra; - Fond neće odobravati kredit u iznosu manjem od 1.000 evra; - za pogonske mašine grejs period u trajanju od 6 meseci uz učešće od 20%, za vreme grejs perioda obračunavaće se interkalarna kamata; - za priključne mašine grejs period u trajanju od 6 meseci, bez učešća, za vreme grejs perioda obračunavaće se interkalarna kamata; - rok otplate kredita 48 meseci; - otplata će se vršiti u šestomesečnim anuitetima, prva rata se uplaćuje po isteku grejs perioda (ukupno 9 rata). U celom tehnološkom procesu poljoprivredne proizvodnje, mehanizacija je ključni faktor u ostvarivanju većih prinosa, boljeg kvaliteta i povećanja ekonomičnosti proizvodnje. Bez kvalitetne mehanizacije, bez obnavljanja zastarele mehanizacije, nema uspešne proizvodnje i ostvarivanja optimalnih rokova u obradi zemljišta, povoljnijeg korišćenja i kvalitetnije obrade površina, povećanje intenzivnosti poljoprivredene proizvodnje, snižavanje troškova proizvodnje, povećanja prinosa i kvaliteta proizvoda. Danas poljoprivrednici nemaju sredstva za nabavku neophodne mehanizacije. Bez odgovarajućih kredita (niska kamatna stopa, duži grejs period i period otplate) gotovo je nemoguće obaviti i završiti poslove kvalitetno i na vreme, te se Fond opredelio za kreditiranje nabavke nove priključne i pogonske poljoprivredne mehanizacije. Fond je tokom 5 kreditnih ciklusa dodelio 296 kredita,od čega je 105 kredita namenjeno za kupovinu pogonskih mašina-traktora. K O N K U R S za dodelu kredita za nabavku kvalitetne teladi za tov u 2012. godini Sredstva će se dodeljivati poljoprivrednim gazdinstvima - fizičkim licima sa područja AP Vojvodine, upisanim u Registar poljoprivrednih gazdinstava. Krediti će biti odobravani sa kamatnom stopom od 2,0% na godišnjem nivou, uz primenu valutne klauzule i to na sledeći način: - maksimalan iznos kredita 15.000 evra; - Fond neće odobravati kredit u iznosu manjem od 5.000 evra; - rok otplate 12 meseci; - korisnik kredita se obavezuje da celokupan iznos vrati jednokratno nakon isteka kredita. Poslednjih godina stočni fond u Srbiji gotovo je prepolovljen. Drastično je smanjen broj grla stoke i ukupna proizvodnja i potrošnja svih vrsta mesa. Stočarstvo u Srbiji je u ozbiljnoj krizi. Nisko učešće vrednosti stočarske u ukupnoj poljoprivrednoj proizvodnji i broja grla po hektaru pokazuje nam da je poljoprivredna proizvodnja u našoj zemlji i dalje ekstenzivna. Da bi se ovaj nepovoljan trend zaustavio i pokrenuo razvoj stočarstva potrebno je stvoriti povoljan ambijent, pokrenuti proizvodnju i obnoviti stočni fond uz mogućnost povoljnog kreditiranja kako bi se naš proizvođač učinio ravnopravnim sa proizvođačima u okruženju. Fond raspisuje treću kreditnu liniju u okviru kredita za nabavku kvalitetne teladi za tov, tokom 2 kreditnih ciklusa fond je dodelio 24 kredita. Konkursi su otvoreni od 28. oktobra 2012. do 13. novembra 2012.
JEL NEKO ZNA DA LI JE OVO I ZA TRAKTORE (POSTO SU NAPISALI POGONSKE MASINE I MEHANIZACIJA)
 
Sve za lovu , dobro se nisu setili da ponude srpske devojke i zene Arapima, mamicu im lopovsku.
 
To sto nameravaju prodati, prodace bez ikakve dileme. Isto ko sto su prodali sve sto je prodato. A malo je toga ostalo neprodato!!!
Tako da od nas ne zavisi nista. Izglasani su i samim tim su svemocni! Budite sigurni da od naseg nekog besa ili psovki ne strepe!
 
Nazad
Vrh