Recepti kulena, kobasice, švargle...

a trafo je od stari televizora
 
Probaj da je drzis dovoljno dugo, mislim da je 16000v neka me isprvi neko ako gresim
ako ste ubrisali svoju, briste i moju, ovakva nema smisla
 
Poslednja izmena:
Posle 9 dana izvadio vrat,krmenadle i komade šunke.
''posolio'' ih biberom i ubacio u govedja creva(slepa)ili kako ih neko zove-poncakle.
igygqv.jpg

4gxt3.jpg
 
@pakin
Dobije lep šmek.
@NA
Nije beli,crni je.Ostalo od svinjokolja.
@sremac
Samo ga oljuštiš i seckaš,nema prljavštine a okolo meso bude kao i u sredini,tj. ne stvrdne se.
Ovaj način sam slučajno provalio,mozg'o u čega da ubacim meso i eto ispalo odlično.
Stavljao sam i u mrežicu,ali nije to-to.
 
@Ljusha ujak radi slicno ide u salamuru sunka-krmenadla i tvrda masss,kasnije se samelje i doda se beli biber,dobije se nesto izmedju cajne kobasice i kulenice,po meni THE BEST od svih suvih proizvoda.
 
Lepo razmišljnje svaka čast na idei to ću morati da probam :ppozdrav:
Ta creva imaš da kupiš u Sremskoj Mitrovici,u onoj prodavnici što si se raspitiv'o gde se nalazi.
Jedno crevo je 120 din. dužine oko 1 metEr.
U jedno crevo možeš da ubaciš oko 4 komada.
Creva moraju biti potopljena u vrućoj vodi oko pola sata-sat,da bi se mogla lepo raširiti.
@NA
Ihhh i to je lepo,mada nisam nikad pravio.
Probao sam kod drugara.
 
Rajko radi k'o deckic niko ne zna odakle mu tolika snaga i volja kao da sad pocinje da radim,vidi kako je ovog rastavio na brzaka a to mu je bilo prvo tog jutra kasnije je jos brze radio dok se zagrejao i prilagodio terenu.Sad kad dodje sezona saki dan kolje,nekad i po 2 svinjokolje na dan stigne da obavi,a ako je samo jedna onda jos i nerasta tera po selu.

A Zombi jel ti nisi jos poklao ili ti vera ne dozvoljava ovu silnu svinjecinu ?
 
mladen to nezna niko to ti je relativno zavisi od svinji i zavisi kakav kulen pravis .ima ovde svakakvi "kulenova"
 
Nazad
Vrh