IMT

razvodnik.png
čemu služi ova mala ručica na razvodniku
 
Sluzi za prebacivanje razvodnika u jednoradni ili dvoradni nacin rada. kad je u dvoradnom nacinu znaci gurnes rucku naprijed ili nazad, na jednoj uticnici je pritisak a na drugoj povrat, a kad je u jednoradnom nacinu rada, kad veliku rucku pomaknes nazad, dobijes na prvoj uticnici pritisak a na drugoj nista. kad ju pomaknes prema naprijed, na prvoj uticnici dobijes slobodan povrat a na drugoj opet nista (ne stvara se stetni pritisak u drugoj uticnici prilikom, recimo, spustanja kipe na prikolici).
 
Bobo, u pravu si u slucaju da je Kloki mislio na rucicu na razvodniku. Ako je u pitanju rucica na ploci hidraulike, ona sluzi da udvoji obe pumpe i da ulje salje u razvodnik ako to spoljni potrosaci zahtevaju. Kada se pumpe udvajaju tada osnovni hidraulik nije u funkciji.

@MONTOYA

Hvala na odgovoru, to me je zanimalo. To je OK potrosnja ako traktor ima dobar ucinak, naravno spram uslova i zemljista.
 
ma kaparisao sam jedan imt565 a već imam 560 ali on nema te dodatne izvode.
provalo bi i sam ali kad ima ko zna nije sramota pitati
tu ručicu što bubu spominje nisam ni primetio
reč je o ovom traktoru

44e3934d9fea-640x480.jpg
 
@Ratko

I ja sam isto pomislio kad sam jutros vidio odgovor koji je Iceburn napisao. Možda je ugradio neki hidromotor sa strane ali ako je to, nije mi jasno zašto mu je trebalo kardansko vratilo, hidromotor je mogao povezati sa vitlom i direktno.
 
kardan za vitlo je sigurno uzeto sa zadnjeg vretena pa ide ispod celog traktora a kardan za prednju vucu je sa druge strane kolko je meni poznato
 
Postoji vise vrsta prednjih pogona na IMT 577. neki imaju s lijeve strane pogon prednje vuce, a vecina sa desne...

Lako je moguce kako kaze "kinez" da je od zadnjeg kardana dovukao kardan za vitlo naprijed...
 
Pozdrav,jedno pitanje. Da li neko mozda zna nekoga ko se bavi prebacivanjem prednje vuce sa automatskog na rucno,na IMT 5106. I kako se krece cena? hvala :)
 
jeste bolje,kad je mehanicka onda radi i u rikverc,a ovako nece,meni je crkla automatika zimus pa sam menjao lezaj koi radi na foru 88 dela na biciklu,nov je bio 24000 a ja sam uzeo polovan za 6000 i sad radi
 
Puno je bolje normalno kad treba upališ mene isto automatika muči nikad ju ne pali ...
Kad je mokro patim traktor a prve gume nove a zadnjih nema..
Od cjelog rada upalio par puta na tanjuranju i jedanput u šumi i to je to.
Al kad upali odmah se osjeti,....

Evo jedan 577 ali ide..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh