Kukuruzna silaža

Da primetio sam, vide se bale i na drugoj slici.A ovi kukuruzi i nisu bili nizašta drugo nego za silažu,zapravo nisu baš ni za to al ajd' jbg.najgore je kad nema nikakve.
 
A ovi kukuruzi i nisu bili nizašta drugo nego za silažu,zapravo nisu baš ni za to al ajd' jbg.najgore je kad nema nikakve.

hebiga to je poljoprivreda i sad ako ga usporedis s ovim na zadnje dvije slike razlika drasticna a ista sorta (pioneer PR36K67 ) i ista agrotehnika, priblizno isti rokovi sjetve i jedina razlika je u kvaliteti zemlje , na jednoj je glina a druga je nesto laksa zemlja. Ove godine ista situacija ovaj koji smo jucer silirali na dva jutra je bilo 6 prikolica a danas na jednom jutru 7 , zbog toga mi svakoga dana sve vise ide poljoprivreda na onu stvar i dodje mi da sve stjeram u PM i zivim na socijali.
 
mbranko i kod mene je takva zemlja!Mi imamo svoje zemlje 3,5h koju redovno krečimo i izvlačimo stajnjak, i oko 3,5h u zakup koja nije vidjela stajnjaka 20g,za 3 dana poorem osim onog štoje pod lucerkom i pšenicom, za 2 dana spremim za sjetvu i za dan posijem, ista agrotehnika a rezultati u jesen 50%slabiji,ovog proljeća smo se dugo mislili da odustanemo od te zemlje ali navikli smo radit,pasmo i ovog proljeća posijali kukuruz!Danas kad sam vidio da je kod mene kukuruz da ga ja kupim 60 km ili 30e mislim da se nisam zezno što sam posijao.
 
Masine cekaju, napolju mesecina i hladovina.. zavrsavam kafu i krecem u pravljenje salate od kukuruza!
 
Uradjena prva jama sinoc i mislim da sam ubo pravi trenutak. Dolazili da vide ljudi jer misle da je jos rano ali u njivama je strasno. Kukuruzi se kuvaju i suse velikom brzinom.
 
Situacija sa susom ometa radove.I ja mislim komso da od ponedeljka se moze u ovim nasim krajevima krenuti sa silazom.Ja nemam da siliram ali zato imam kod burazera.Koja je cena kod vas siliranja po hektaru.
 
KOd nas su neki jos pre 10 dana radili silazu, a cena je oko 150 evra po hektaru. Planiram da uradim oko 40-45 prikolica, tako da cu je otprilike raditi u 3 puta, tako ce mi stizati kukuruz
 
Kod nas jos nisu poceli,nada se narod nekoj ceni od 100 eura po hektaru,ali to su samo mastanja posto ima malo silokombajna kod mene.Nema konkurancije.
 
Kod nas u BN je cena je od 300-350 km = 150-175 eura po hektaru zavisno od kolicine mase na njivi. ja sutra silairam As 160 silaz pa cemo da vidimo kakav je
 
danas sam uzeo pioneer-ov inokulant za silazu 11c33
kbzl1l.jpg
, ali nigde ne pise vreme od momenta zatvaranja silaze do momenta otvaranja koje treba da prodje, znaci koji vremenski period je potrebno da prodje da bih se silaza mogla poceti koristiti. unapred hvala
 
Nazad
Vrh