Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Morat cu rusa da kupim samo radi dizajna..:haha:
Bez uvrede.
 
Ja nemam ni Belarus T-40 ni IMT 558... Ali ja ipak mislim da je T-40 majka za 558.. ZAsto??? Ovako.. Ima izvode za prednji viljuskar,imam vise stepena prenosa koji su po nekad i vise nego bitni,hidraulika stiska na dole sto isto ima svoju primenu,kocnice da ne poredimo (bolje),vazdusar je i ima i hladjenje ulja i nikad se ne greje,plus da ima servo pojacivac (ili kako se vec zove).. Na moj Vladimirec nije promenjena AC pumpua iz 1975 godine a na IMT menjam svake 2-3 godine,jeste da nije pregledan i nije lep ali necu sa njim na svadbu... SAd IMT 558- hidraulik vise nego dobar,preglednost dobra i ???
 
Na 558 postavis razvodnik i isto imas 4 prikljucka za prednji utovarivac, na 558 kada se odrzava prednji trap lakse se mota nego taj pojacivac na T-40, ni 558 se ne greje kada je traktor ispravan, na IMT ti ne crkava AC pumpa, nego ti ode membrana pa se obicno zameni cela pumpa, to na Vladimircu ne moze da ode, jel ako je sistem kao na Belarusu njemu AC pumpa stoji na PVP tako da nema membrane kao na IMT...
 
E sad ubacis Razvodnik,prepravis kocnice,zamenis membranu... :haha: A Rusa samo ganjas tako je kod mene u selu i okolini... A sto se tice voleana uverio sam se na par 558 i na moju Rakovicu 65 svaki dan je ps.... !!! A jos nisam video (mozda i necu) da se 558 mota lakse od T-40.. Od mene toliko necu da ja pravim :off_topic:.. :cao:
 
Rakovica bi trebala biti laka na volanu zbog uskih guma napred, a to ne mogu reci i za 558. Imaju 4 kod mene, od toga su na 3 naknadno stavljani hidro upravljaci.
 
Nista to nije strasno sto se doda razvodnik i jos poneka stvar koja olaksa posao, ali imas onda bolji traktor od T-40 :ppozdrav:

Boze ljudi pa nisam ja taj covek da tvrdaim da je neki traktor naj bolji... Pa koliko traktora ima boljih od 820.. Ali nazalost daleko su od mene ::novac::... Nema tu ljutnje.. :ppozdrav:
 
Rakovica bi trebala biti laka na volanu zbog uskih guma napred, a to ne mogu reci i za 558. Imaju 4 kod mene, od toga su na 3 naknadno stavljani hidro upravljaci.

Pa ne u voznji moja rakovica nije teska na volanu ali pri manervisanju sa dvo osovinkom unazad dobro se preznojim...
 
T-40 nije Belarus(MTZ) Minsk, Belorusija nego LTZ - Lipetsk, Rusija. O poređenju T-40 i IMT 558 mogu da kažem da su to dva potpuno različita koncepta kao što je slučaj i sa poređenjem IMT 533/539 sa VTZ T-25/T-25a.

LTZ kao i sve sovjetske mašine koncipirani su na postojećim principima vojne industrije. Kao prvo i osnovno, socijalistički SSSR je sve traktore proizvodio namenski za školovanog rukovaoca, radnika u nekom kombinatu, a ne za nepismenog samostalnog seljaka toga doba koji je bio predmet podsmeha i smatran neprijateljem socijalizma i komunizma. Imperativ je bio što veći učinak u što širem spektru primene na uštrb svega drugog.

IMT je radio po licenci MF koji je svoje traktore namenski radio upravo za nepismenog individualnog seljaka u imperijalističkoj, postkolonijalnoj Velikoj Britaniji kojoj je domaća poljoprivreda još uvek bila poslednja rupa na sviraljki u to vreme kada su konstruisani bazni modeli nama poznatih IMT-a 533 i 558. Trebalo je tada ipak omasoviti traktorizaciju zbog razvoja industrije. Sa konja i volova se ne prelazi tek tako odjednom na profesionalnu mehanizaciju. Trebalo je smisliti nešto pristupačno laicima. Cilj je, dakle bila jednostavnost u rukovanju nauštrb svega drugog.
 
Juce drug pazario u selu T40 sa prednjom vucom,od vlasnika,dobar,samo negde kod hidraulika malo mastan,gume dobre,motor suv 2000e.
558 tesko da bi nasao za te pare u takvom stanju. :osmeh:
 
T-40 nije Belarus(MTZ) Minsk, Belorusija nego LTZ - Lipetsk, Rusija. O poređenju T-40 i IMT 558 mogu da kažem da su to dva potpuno različita koncepta kao što je slučaj i sa poređenjem IMT 533/539 sa VTZ T-25/T-25a.

LTZ kao i sve sovjetske mašine koncipirani su na postojećim principima vojne industrije. Kao prvo i osnovno, socijalistički SSSR je sve traktore proizvodio namenski za školovanog rukovaoca, radnika u nekom kombinatu, a ne za nepismenog samostalnog seljaka toga doba koji je bio predmet podsmeha i smatran neprijateljem socijalizma i komunizma. Imperativ je bio što veći učinak u što širem spektru primene na uštrb svega drugog.

IMT je radio po licenci MF koji je svoje traktore namenski radio upravo za nepismenog individualnog seljaka u imperijalističkoj Velikoj Britaniji kojoj je domaća poljoprivreda u to vreme(kada su konstruisani bazni modeli nama poznatih IMT-a 533 i 55:cool: još uvek bila poslednja rupa na sviraljki. Trebalo je tada ipak omasoviti traktorizaciju zbog razvoja industrije. Sa konja i volova se ne prelazi tek tako odjednom na profesionalnu mehanizaciju. Trebalo je smisliti nešto pristupačno laicima. Cilj je, dakle bila jednostavnost u rukovanju nauštrb svega drugog.


Bas zbog toga u selu ne vole Ruse jer su komplikovani a svih mrzi da procitaju upustvo a brzine kao da su nemoguca misija da se nauce....
 
Pa sad ni za one takozvane (sumske kabine) na imt nemogu da pohvalim... Meni je lepsa kabina na T-40 (kad je traktor stvarno odrzavan) nego recimo ta sumska kabina na 560 ili drugi IMT.. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh