Kupus -- opšta tema

U petak sam odneo uzorak Bravo-a u Konus Gloriju i danas su me zvali agronomi, otprilike 10% kupusa je otislo u zaperke i takav sam im i odneo i ovih dana ce naici predstavnik Clausa da pogleda. A ostalih 90% je odlican. Ima li jos neko slicnu situaciju?
Hm, kupus može da ide u zaperke ukoliko mu je oštećeno srce, bilo mehanički ili ga je nešto izgrizlo, gusjenice ili slično. Ne vjerujem da je problem u sjemenu, a naroćito što se tiće Clause-a kod kojih smatram da imaju najbolju kvalitetu sjemenja, - barem po mojem iskustvu, pozdrav!
 
Mehanicki nije mogao biti ostecen u toj kolicini, pa nisam kreten da bih dopustio da se tako nesto desi a od insekata jedino da ga je neki nevidljivi vanzemaljski insekat pojeo. :) A samo kada bi cuo sta sve ovde prodavci semena rade (kakva prepakivanja semena) onda bi i ti posumnjao u kvalitet istog. U svakom slicaju za 2 meseca idem za francusku pa cu odande doneti nesto semena Bravo-a pa cemo videti sledece godine da li je bolji.
 
Moj otac kupio rasad na niskoj zelenoj pijaci pošto je naš kupus vrlo slabo niko, posadi on 100 korena, 60ak se primi a od tih 60 ako ima 20 korena koji u zavili glavicu, toliko o postenju
 
Kod mene u kuci se seje oko 20. juna a rasadjuje se cim dospe rasada za sadjenje jer treba poprilicno da izraste zbog masinske sadnje. Sadim ga na 50cm red od reda i na svaka dva reda postavljam jednu traku za navodnjavanje. Zemlja pre sadnje mora biti dobro usitnjena i bilo bi pozeljno da je vlazna pre sadnje kako bi se olaksao prijem kupusa. Par dana nakon sadnje ide prvo prskanje od insekata i plamenjace jer je tada najslabiji i posle dve nedelje od sadnje ide i prvo spartanje. Da napomenem da mi to radimo na veliko (par jutara) a za manje povrsine mozes drugacije da se ponasas jer mozes dobar deo da uradis rucno.
 
dragorade a kasnije zastita nakon te prve posle sadnje i koja kolicina djubriva i koje djubrivo i kad se baca?Koliko ga puta spartas u toku vegetacije?Pozdrav i hvala unapred
 
Sloba je u pravu. I ove godine je posadjeno poprilicno kupusa medjutim mnogi su pukli na njemu i nisu ni glavice skinuli.

@dubansr Odgovorio sam ti na pp.
 
jel misliš na celokupnu godinu ili na jesenji deo?

ja ću nagodinu opet saditi pola jutra toliko mogu pred kućom prodati.
 
Pozdrav, evo da malo osvezimo temu :osmeh:

Zanima me za ranu proizvodju kupusa ako neko moze ukratko da mi objasni kako to Vi radite. Ne planiram direktnu setvu vec iz rasada ( priprema zemljista, kako, kad i sa cim oprskati prevencije radi)
 
Nazad
Vrh