Ovčarski psi - Dresura

Evo ga moj sapi,star godinu i po,sila od psa:osmeh:
ojnqjp.jpg
 
bez tornjaka nista on ce i na 5 vukova kranut pa nek ga i rasstrgnu on nema straha jer sam vidjao i znam pricali ljudi

---------- Poruka napisana u 18:51 ---------- Prethodna poruka je at 18:48 ----------

o6m.jpg

evo jednog starijeg tornjaka
 
Pa da se pohvalim,danas sam dobio na poklon par pulina.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Samo sto sam stigao pa sam slikao na brzinu i slika nije dobra.
 
Cestitam komsija,dolazim na babine.
Hvala komsija,samo izvol'te,cekamo vas.

---------- Poruka napisana u 23:47 ---------- Prethodna poruka je at 23:44 ----------

malisani su pravi! neka, neka bice to prave rakete kad odrastu! :ppozdrav:
h
Hvala kolega,ma vec su ko rakete,laju na sve sto mrdne.

---------- Poruka napisana 04-03-12 u 08:59 ---------- Prethodna poruka je 02-03-12 at 23:47 ----------

.trebalo bi do leta da dobijem stence moje kuje pa bi ti poslo jedno stene da ga izdresiras a da ti ja odaberem pa da vidis sta je pas.​

Evo kolega obecao i naravno odrzao obecanje i to ne jedno vec par.pozzz!​
 
@Simovic
kolega da li treba neka "posebna" dresura za pulina, ili kad su od malena uz ovce pa sami sticu navike, pa se uz malo dodatne dresure stvaraju takvima kavi su?
 
Kolega neznam sta si mislio pod time "posebna" dresura,uradis "osnovnu",kako bi slusao komande a urodjeno mu je da sakuplja i vraca ovce to iskombinujes i dobijes 'dobrog radnika'.
Uf sad videh da si napisao( ili kad su od malena uz ovce pa sami sticu navike),ako stvarno zelis da nabavis pulina, samo malo pazljivije procitaj prethodne postove,bice ti jasnije.Stos je u tome da se ovce naviknu na prisustvo pulina a on da NE "zavoli"ovce.
 
Poslednja izmena:
Bez obzira na rasu svaki pas mora savladati osnovne vežbe poslušnosti. Urođene osobine su nešto što se podrazumeva i na to se nemože uticati dresurom. Puli je pastirski pas ali mora znati osnovne komande. Prošle god Cigaja je pisao o dresuri pulina i to vrlo kvalitetno. Pogledajte temu malo unazad.
 
prije svega hvala na odgovorima kolege!:ppozdrav: kad sam napisao "posebna" dresura mislio sam na to da li moras dosta znoja proliti da pas zna ono sto sam gledao da radi. ili samo osnovne komande ga se nauci, a on sam zna da vraca ovce. sto se tice pasa "opasnih rasa" znam dosta o tome. ali ovcarskog psa slabo da bi mogao nesto nauciti!:haha:
 
I ja sam mislio da ce mi trebati puno vremena i rada ali sam se iznenadio kojom lakocom i voljom uci komande.Sam nece vracati ovce tamo gde ti hoces ako ga na to ne naucis komandama (koje lako uci ako si dobro odradio "osnovnu").
 
Na biznis (ako mislis na prodaju stenaca) nemoj da racunas,najskuplje stene od radnih roditelja je 50e.Inace sam cuo da se prodaju i za litar rakije.Jedino ako si mislio na "obucene" kerove,tu je cena "jaca" zato sto ih nema (za prodaju).
 
Nazad
Vrh