Bolesti i lečenje krava

Pozdrav svima,imam dvoje teladi jedan holstajn i jedan simentalac,kao da imaju sugu molio bi iskusnije clanove da podijele svoje misljenje,evo slika:

24122011201.jpg

24122011203.jpg


i simentalac miljenik moj :osmeh:

24122011204.jpg


Jel to opasno,nemam iskustva sa bolestima kod goveda?

Jos nesto,jedan holstajn ima kvrgu,evo pogledajte:

24122011200.jpg


Da li bi mogao imati problema sa njim kasnije?

Hvala svima i pozdrav
 
U kakvim su uslovima bila ova telad,da nisu lezali u mokrom?

Ma pazim na njih ko na djecu :osmeh: cistim svaki dan,suvo je ispod njih,nije 24h suvo jer normalno mokre i sve to ali cistim svaki dan i pustam ih napolje poslije hranjenja da trcu do navece.Da li je to nesto opasno,mislio sam zvati veterinara u ponedeljak.Zanima me misljenje kolega sa foruma,nemam povjerenja u lokalnog veterinara.
 
Meni se desavalo da se ojedu tako tj.opadne im dlaka od mokre slame
Cim ih stavim na suvo prodje
Rano je da menjaju dlaku,verovatno ima nekog sa viseiskustva na forumu pa ces dobiti tacniji odgovor :ppozdrav:
 
je to ima samo na slabinama ili još negde ,jel na istom mjestu na oba teleta
 
Mislim da nije šuga jer je na otvorenom delu tela, nije na korenu repa iza ušiju i sl. Jel puno leže zbog zime?

A ovo drugo je najverovatnije neki apsces.
 
Jel puno leže zbog zime?

Leze normalno,kad se najedu legnu pa uzimaju sijeno pomalo,mislim da im nije zima jer izlaze dosta napolje,neki leze i napolju ima malo sijena odmah do stale pa tu nekad legnu ali vecinom hodaju.Druze se :osmeh:

---------- Poruka napisana u 23:19 ---------- Prethodna poruka je at 23:18 ----------

je to ima samo na slabinama ili još negde ,jel na istom mjestu na oba teleta

Kod ovog prvog na dva mjesta na nozi a kod drugog(simentalca) na vratu malo :sta: primjetio sam i kod treceg teleta dole iznad papaka malo.

---------- Poruka napisana u 23:23 ---------- Prethodna poruka je at 23:19 ----------

@flex202
Nemojte trošiti pare na veterinarske intervencije. Dlaka će podrasti ponovo a i onaj apsces na holštajnu je bezopasan.:cao:

I nisam bas za to da zovem veterinara,nema ovdje iskusnih ljudi,samo cu se nadavati para bezveze kao i uvjek do sad,ali sta ces,prepane me tako te sitnice,ulozis i radis,patis se i onda tako nesto se desi pa to covjeka prepane :ppozdrav: a reci mi za taj apsces jel se moze to izlijeciti,da li cu imati ikakvih problema sa tim kasnije?
 
ma nećeš on pukne ili mu ti malo pomozi kad osjetiš da je tvrd i da se unutra voza tekućina probij ga i maži flogocidom
 
Sto se tice crvenog,ovako kako vidim lici mi na trihofitozu,to je gljivicno oboljenje koze koje moze preci i na ljude,ja sam se jednom na farmi zarazio.a ovo drugo moze biti i aktinomikoza,to je isto gljivicno oboljenje,ovako na nevidjeno nemogu tacno da kazem....
 
Super,svaka cast.Desna dislokacija je komplikovanija i nezahvalnija za rad od leve tako da svaka cast koegi sto je radio...
 
ma nećeš on pukne ili mu ti malo pomozi kad osjetiš da je tvrd i da se unutra voza tekućina probij ga i maži flogocidom

Koliko kosta taj flogocid i gdje ga mogu nabaviti?

---------- Poruka napisana u 17:55 ---------- Prethodna poruka je at 17:54 ----------

Sto se tice crvenog,ovako kako vidim lici mi na trihofitozu,to je gljivicno oboljenje koze koje moze preci i na ljude,ja sam se jednom na farmi zarazio.a ovo drugo moze biti i aktinomikoza,to je isto gljivicno oboljenje,ovako na nevidjeno nemogu tacno da kazem....

Kako lijeciti tu trihofitozu,jel to nesto opasno?
 
u veterinarskim apotekama ili poljo apoteci a mislim da su ga dozvolili i za ljudsku upotrebu onda bi trebalo da ga ima i među humanim lijekovima
 
Na farmi smo prskali ili utrljavali -dektanol- u vidu tecnosti.A inace postoji vakcina potiv trihofitoze -trihofitan- se zvala kad smo vakcinisali goveda,a sad neznam ko je proizvodi -trihofitan- je proizvodjen u rusiji....flogocid mozes uzeti u poljo apoteci i nije skup,ja mislim da sam placao oko 200 dinara pre mesec dana...
 
Na farmi smo prskali ili utrljavali -dektanol- u vidu tecnosti.A inace postoji vakcina potiv trihofitoze -trihofitan- se zvala kad smo vakcinisali goveda,a sad neznam ko je proizvodi -trihofitan- je proizvodjen u rusiji....flogocid mozes uzeti u poljo apoteci i nije skup,ja mislim da sam placao oko 200 dinara pre mesec dana...

Sutra cu zvati veterinara da pogleda ovog simetalca pa da mu dadne nesto pa cu napisati ovdje.
 
Nazad
Vrh