Ranija setva kukuruza

Ratko , baš lijepo za vidjeti , inače nemože mu hladnoća ništa , jedino kolko će biti ujednačen to je pitanje.
 
Ovi koji će se tek sejati će ga brzo stići u porastu.

Ipak svaka čast na hrabrosti.
 
Prekljuce smo zavrsili setvu naseg kukuruza,juce je ceo dan padala kisa i to bas lepo,mislim da ove godine nismo promasili posejali smo u vlazno i jos pala kisa kad krene otopljenje krece i on iz zemlje.
Sad cale malo preuredi sejacicu,pa iduce subote idemo sejati soju koliko stignemo i u toku one tamo nedelje 15-20.04 i soja bi trebala biti sva posejana.
 
Jel neko video rode?
U Beloj Crkvi doletele jos 25.03.2012. Sletele na njivi gde sam radio. (6 roda.)
Setvu suncokreta poceo 6.03. a nastavljam kada se zemlja prosusi, (ovde palo nesto vise kise).
294936_3554887158996_1477227637_33273266_581209129_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod nas danas jos niko nije prosao sejalicom,bio da obidjem neki luk i gledam nigde-nikog...Jedan prska verovatno dubinsko i to je to!Dosta kise je napadalo i nece se moci danas u njive sa sejalicom!Vetar duva,sunce stidljivo sija i tako...Ako bude kise sutra uvece kao sto kazu pa posle praznici bice setve posle 20-og...
 
Prosli utorak sam sejo suncokret na jednoj parceli i dve rode setale po njivi.

---------- Poruka napisana u 13:13 ---------- Prethodna poruka je at 13:10 ----------

A inace sutra planiram da posejem jos cetiri ipo lanca kukuruza i gotovo za ovu godinu.
 
Sad sam obišao kukuruz sejan 1.04. i za tri-četiri dana će sav biti napolju.Suncokret sejan 26.03. već je izbio sa oko 10% stim da je setva bila malo dublja na 8-9cm.I on će do vikenda da se uvrsta skoro sav.
 
Kod mene danas merio tenperaturu na dubini od 10cm 10,8c a juče je bila 12,5c. Ali nije problem samo da nepadne ispot 7c.
 
Neće se ničijem kukuruzu ništa drastično desiti bez obzira na mraz , al čini mi se da je najnezgodnije koji sada klije kad su nagla zahladjenja , a kod nekih hibrida izgleda da ima malo više sklonosti da potjera klicu prema dole ako je toplije u dubini.
 
Suncokret sam posejao 2 Aprila a setvu kukuruza poceo sam 5 Aprila. Sutra idem bacati vestaka SAN-a 150 kg po kj. na parceli od 10 kj. zatim spremanje, pa prekosotra sejanje i kraj sa kukuruzom. Preostaje soja.
 
Nazad
Vrh