ZMAJ kombajni

Ima na mom terenu jedan 142 RM sa tvornicki ugradjenim s46/T ne mozes u kabini biti od buke... doslovce rastura usi koliko se cuje i koliko tutnji... samo veca potrosnja, nema puno vajde od takvog motora ako nemate sjecku na kombajnu i/ili sjecku na kukuruznom hederu...
 
Danas prepakivali kombajn,menjali korpu,stavljali blinde
fotografija02751.jpg

fotografija02761.jpg

fotografija02771.jpg

Asistent,ili glavni majstor neznam ni ja uglavnom nas clan S.Pisarov,ovde se malo ljuti sto ga slikam za forum
fotografija02781.jpg

Nastavak radova ovih dana.
 
Ja je nemam ove god ali ako bude nesto usluzno da,a prvenstveno za suncokret se sad radi,posle toga samo se blokiraju prve kaskade slamotresa i lopatice na biteru i ide u kukuruz.E sad kad sam vec kod bitera pitanje za iskusnije kombajnere da li su nekad na biteru stavljali 2 kukuruzne 2 zitne lopatice jednu naspram druge i tako radili sve kulture?
 
Tebi kume treba pros primer pa radilo se to odavno sa starim kombajnima gde je to trbalo da se preradjuje ide i u kukuruz i zito i suncokret bez problema!!!:ideja:
 
Ma verujem ja tebi ali si mi ti nekako zelenkast(ocu da kazem mlad)da bi bio tako iskusan,ali mozda i gresim.E zaboravili smo da blokiramo skupljac kamena.
 
Lopatice se koriste samo prilikom žetve pšenice dok češljevi idu za sve ostale kulture.Istina je da je malo ne zgodno skinuti i namontirati ali uradi se sve.Prilikom žetve soje izvlače se i produžetci na slamotresima.
 
Pre 20godina kad smo radili usluzno sve kulture , premontirao sam sve po PS-u za svaku kulturu no sad radim samo moje njive i nemam potrebu za neke velike montaze soju kukuruz i suncokret radim sa kukuruznom korpom sa blindama bubnja a obrtaje menjam sa lancanicima a biter vise nediram ostao namontiran na zitnu varijantu i nema nikakvih problema cak mnogo lepse i cistije radi od priznatijih proizvodjaca kombajna
 
Ajd kad smo u ovim vodama oko adaptacije, da li bi 142 mogla da radi u suncokretu, a da ne menjam lancanike na ulaznom levatoru, tj da ostanu oni manji od kukuruza?
 
evo mog zmaja u zetvi
33u7fwz.jpg
av1ojl.jpg
av1ojl.jpg


---------- Poruka napisana u 09:16 ---------- Prethodna poruka je at 09:14 ----------

evo mog zmaja u zetvi
2uom9gj.jpg


---------- Poruka napisana u 09:18 ---------- Prethodna poruka je at 09:16 ----------

s5uslk.jpg
 
Moze li broj telefona coveka koji proizvodi ove spirale?MOze i na PP.
 
Poslednja izmena od urednika:
24072012993.jpg

24072012992.jpg

24072012988.jpg

24072012990.jpg


Majstori počeli danas popodne adaptiranje kombajna za žetvu soje i kukuruza.Jako su spori da im je za sutra ostalo vraćanje ulaznog grla i slamotresa.Naravno do svega ovoga ne bi došlo bez pomoći glavnog majstora.
24072012995.jpg
 
ima li neko sliku kacenja grla na poteznice traktora,davno je pisano o tome pa ne mogu da nadjem sada .hvala unapred
 
Nazad
Vrh