ZMAJ kombajni

To moraš sam proceniti . A zavisi od tvojih zahteva .Kliko imaš posla? Ova dva kombajna se puno razlikuju..prvenstveno po zastupljenosti i načinu eksploatacije..Ja sam za 142 .
 
Ako volis sarafati, 162 je dobar izbor ;) A ako zelis raditi ko covjek, 142 je dobar kombajn ;)

Zasto mislis da 162 ima nisku cjenu s obzirom na velicinu i kapacitet vrsalice? u HR nadjes jeftinije sredjeni 162 s dva hedera nego bilo kakav 142...


Moj glas takodjer za 142
 
Eto nas 162 je otisao ispravan sa seckom i komplet kukuruznom varijantom za 7000. Mislim da je to bolja opcija od bilo koje 142-ke za iste novce.
Kad se kombajn ceo pretrese onda nema zime-sipas godivo i teras. Mi smo za 3 sezona relativno uradili toliko da se otplatio i ustedeo jos 1,5 sebe, gorivo za sve sto je uradio, sve popravke i secku. Kombajn nikada nije bio rasklapan u sraf vec samo po potrebi.
 
Hvala na odgovorima. Ova 162 je nekako nadjena u mojoj blizini pa reko cisto da pitam. Znaci ipak je bolje uzeti 142. Nemogu nikako da nadjem nesto povoljno kod nas, neku 142. Traze neke prejake cene po 12000 evra. Moram da je kupim jer mi je vise muka da placam vrsaj. Ako neko zna gde ima neka 142 moze i bez kukuruznog adaptera neka mi javi. Kakav je taj kombajn 170?
Hvala...
 
Imate u ovoj temi objašnjenja za gotovo svaki Zmajev kombajn.Jedino se morate malo potruditi da pronađete jer je tema opširna.
 
Boja,ojacanje limarije,pregled lagera,zamena sita,i komplet prepakivanje hidraulike jer svi klipovi po malo curkaju.Radio bih sam da sve znam ali neznam.Tako ako nije skupo platio bih da se komplet pretrese i ofarba da narednih 5god. mojih 30h i nekoliko komsijskih ne mislim da moze da dodje do jacih kvarova.
 
Srđane to se sve lako uradi.Ako iole znate nešto oko mehanike uradićete bez problema.Abro iskustvo sa oba gore pomenuta kombajna.
 
Cenim.
I sad mi odgovori sa kojim je bilo lakše raditi , opet ponavljam NE interesuje me učinak, već podešavanje, štelovanje,adaptiranje...
Normalno da se odnosi na kombajne u istom stanju,ispravnosti.
Lično nikad ne bi kupio 142 posle iskustva sa 162. Ja sam krenuo od univerzala.
 
Nazad
Vrh