Parenje kunića

Jel zna neko kada ce se zecica okotiti(prvi put je primila i posle toga takodje na 2 kontrolna parenja isto prima)a cetvrti put bas bezi od muzjaka,grize ga...e sada koji skok treba da racunam 1.2 ili 3?to mi se jos nije desavalo:osmeh:pa me zanimju druga misljenja!
 
Poslednja izmena od urednika:
Kada si pustao kod muzjaka primetio si da je nekad odmax pristala na skok a nekad je malo bezala pa tek onda prihvatila.Onaj najbolji susret je najuspesniji.Kada prvo bezi pa pristane uglavnom je neuspesno bar kod mene tada nema mladih.Kada odma pristane tada i prihvati dva skoka to je onda siguran skok sa buducim potomstvom.Bar kod mojih zeceva tako funkcionise.Njihov problem je sto uvek pristanu pa nevazi mi pravilo peti dan kontrolno ako pristane nije skotna..Ove uvek pristanu..
 
Jedna mi se parila pre pet dana, prihvatila odmah. Pustio sam je kod zekana i ujutru i u podne. Danas je pustim na kontrolno parenje a ona neda zekanu ni da pridje. Valjda je ostala skotna jel pre nekih 40ak dana isto se parila a nije ostala skotna. A drugu sam isto hteo danas da pustim jel se parila pre 35 dana kad ona se okoti jutros :osmeh:. Malo me sreca posluzila. Da sam je pustio ko zna sta bi bilo.
 
Ide to,samo treba pomno pratiti ženkine cikluse i ponašanje.Baš sam se požalio neki dan našem uvaženom članu Poni-ju kako ne mogu da uparim dve ženke Panonaca,kad sam sutra i naksutra uspeo sa obe.Što kažeš, možda treba i malo sreće!
 
Ha,ha:haha:,upoznale ove moje sto neznaju kad je dosta.Neka,neka prepisuju domaci zadatak,i kako treba voleti zekana:haha::haha:.Samo neka bude zecica....
 
Ja imam nekog ludog zekana, skace stojeci na zecice kad mu se popnu u kavezu na zadnje noge da njuse kavez. Strasno, ko da zensko nikad nije video. A tako lepo zna da se uvija oko zecica i da kuka i moli, na kraju mu svaka da. :haha:
 
Hahha,imam i ja jednog istog takvog :D,ne mogu ga udebljat nikako,to je toliko zivahno,ali prcaros je samo takav :D
 
Pregled se radi palpacijom (opipavanjem).To radim vise da zadrzim (osecaj) jer ova metoda daje pravi efekat kod veceg broja zenki u intenzyvnom uzgoju.
 
Ha,ha:haha:,upoznale ove moje sto neznaju kad je dosta.Neka,neka prepisuju domaci zadatak,i kako treba voleti zekana:haha::haha:.Samo neka bude zecica....
Izgleda da si u pravu,ugledale se na onu tvoju.Uparim ja ženku 24-og,ona primi dvaput bez oklevanja,reko,sad je ono pravo,kad ono cvrc!Okoti mi se 27-og 11 kom.izgleda iz nekog *poluskoka* od 25-og feb. koji nisam ni zabeležio.Živi bili i nek slušaju učiteljicu.
 
Ja sam juce pustio na parenje tri zenke. Sve su primile zekana po tri puta. Jednoj je bilo prvo parenje, jedna se okotila pre nedelju dana al je kiksnula pa sam je opet pustio, a treca je mlada panonka izmedju tri ipo i cetiri meseca trazila zekana i ja je pustim. Malo je bezala od zekana al ga je na kraju prihvatila. Nadam se da ce biti malaca za mesec dana :bravo:
 
Trazila zekana a i ovde na forumu sam procitao da se prvi put pustaju na parenje u tom periodu.
 
I ja sam pustio moju panonku u istom uzrastu,bila nervozna,skakala po kavezu,i pustio sam je kod zekana,malo bezala,pa primila dva skoka i sad cekam,nisam je nosio na kontrolno parenje,a mozda sam trebao,i njoj i zekanu je prvi put bilo...
 
Stanke sa kojim zekanom si je pario? Ja nasao panonca. Ima drug od mog brata dve zecice i zekana.
 
Ma sa nekim mesancem sarca i mesanca :) Hteo sam da parim sa Kalifornijskim,ali taj lik nije bio kuci kad je rekao da dodjem,i mrzelo me da cekam,odneo kod mesanca i baja odradio posao :D a za sledece parenje imacu mog panonca i hajkoma,taman da sazru jos malo,pa cemo videti :) A do tad neka se malo sareni po kavezima,ako bog da :)
 
Nazad
Vrh