Male hladnjače za povrtare.

Miladine Bosna je velika a Srbija još veća ako ima kod nas onda kod vas treba biti još više. Na googlu upiši Njuškalo.hr to znam kod nas a kod vas sam pronađi i potraži hladnjače za 2500e kupiš hladnjaču kamion mali i eto rešen problem. Sad da ti odma odgovorim zašto ja to nisam napravio zbog svojih problema a to mi je idealno rešenje za ubuduće. A pogledaj kakvu hladnjaču ima zvonis iz osjeka koja košta oko 3500e i problem rešen za naredne godine. Sa prepravkama i doradama se neće puno postići zato što brzo će doći vreme kad ti hladnjača preko ljeta neće trebati nego samo po zimi. Neznam kod vas ali kod nas postoje zadruge i otkupne stanice koje otkupljuju robu preko ljeta i ima jako malo viškova robe a hladnjača treba za 2,3,4 mjesec. A brzo će se morati i kod vas promjeniti pošto i vi želite u europu.
Kod nas niko ne otkupljuje u toku ljeta, ide direktno na pijacu a hladnjača bi mi dobro došla kad god je cijena niska mogu da robu zadržim dan dva, jer se kod nas veoma često cijenja mijenja za duplo u roku nekoliko dana, najprije u mjesecima jul, august septembar pa i oktobar.
Ti kamioni su preskupi, ja imam jednu šupu 4X4,5 i visina 3m, potrebno je samo da ozidam dva zida i da ubacim vrata i izolaciju. Sve mogu sam da uradim. Svakako sam planirao da tu šupu zatvorim u magacinski prostor tako da mi je jedini trošak izolacija i ta klima ako može. To bi bilo sa jednim udarcem dvije mušice, hladnjača i magacin.
 
Kod nas niko ne otkupljuje u toku ljeta, ide direktno na pijacu a hladnjača bi mi dobro došla kad god je cijena niska mogu da robu zadržim dan dva, jer se kod nas veoma često cijenja mijenja za duplo u roku nekoliko dana, najprije u mjesecima jul, august septembar pa i oktobar.
Ti kamioni su preskupi, ja imam jednu šupu 4X4,5 i visina 3m, potrebno je samo da ozidam dva zida i da ubacim vrata i izolaciju. Sve mogu sam da uradim. Svakako sam planirao da tu šupu zatvorim u magacinski prostor tako da mi je jedini trošak izolacija i ta klima ako može. To bi bilo sa jednim udarcem dvije mušice, hladnjača i magacin.

Oda na njuškalu traži isparivače za hladnjaču.
 
Izolovana je super 20sm stiropora svuda, pod zidovi plafon. Ne trosi struju kad je masa rashldena nego dok je ne rashladi. unesi sad 1 t sa +35 pa to razladi na +5 pa ces videti. Kada rashladi kompresor ukopca na nekih 5 minuta i stoji jedno pola sata. inace je hladnjaca 3x4 a visina malo vise od 2 metra.

Izolacija ti je dobra, to bi bilo dobro kada bi branje bilo izajtra manje bi struje trošilo. Koja ti je klima koje snage, ja mislim da bi mnogo manja potrošnja bila na 10 stepeni
 
@ Miladin

Ako mozes nadi neku staru prozorsku klimu po mogucnosti nisku, i resio si jedan deo posla polovne kostaju 20-30 jevreja.
 
Pokušat ću da se raspitam za te stare prozorske, a što se zovu prozorske? Koja mi snaga treba za 50m3
 
To sad ide u detalje.
1. Koliku masu ubacujes odjednom.
2. Koja ti temperatura treba.
3. Na koju vrstu hladenja mislis mirno ili sa ventilatorom.
4. Kakva je izolacija
Moze se redati jos ali ovo ti je dovoljno za pocetak.
Prozorska se zove sto je komplet klima u jednoj kutiji i jedan deo je u prostoriji a druga spolja. Najcesce su se prepravljali prozori i tu postavljali pa su po tom nazivane prozorske.
Odes do nekog servisera pa ga pitaj da ti odradi koliko bi to stajalo novaca.
 
1 Masa 1 tona
2 temperatura 10 u plusu
3 Ventilator
4 Izolacija stiropol 10 cm
Danas sam pričao sa jednim majstorom i on mi je rekao da može ta prozorska klima da se doradi ali i kaže da je to petljanje, i on mi preporučuje kompresor oko 2 KW ali je taj kompresor izgleda 1000 do 1500 eura, (nije provjereno). Tu još treba neki cjevčica, nekoliko ventilatora i onaj hladnjak ili kako se već zove isparivač. I majstor bi koštao oko 400 eura, tako da bi se toga nakupilo vjerovatno oko 2000 eura za aparaturu.
 
I šta imaš za 2000e. Imaš hladnjaču u koju nisi nikad siguran, nekažem da to nije dobro ali je kućna radinost pogledaj hladnjače koje su prevozile meso i koje imaju termoking na struju.
 
I šta imaš za 2000e. Imaš hladnjaču u koju nisi nikad siguran, nekažem da to nije dobro ali je kućna radinost pogledaj hladnjače koje su prevozile meso i koje imaju termoking na struju.

Siki dobro je da te oluja obišla, kod mene nema još kiše.
Što se tiče cijene aparature to još nije provjereno o tome ću još da se raspitujem. A kolika je to hladnjača kamionska za 1500-3000 eura, jeli to komplet kamion ili samo sanduk. Zatvaranje šupe, vrata i izolacija će me koštati oko 700-800 eura.
 
Siki dobro je da te oluja obišla, kod mene nema još kiše.
Što se tiče cijene aparature to još nije provjereno o tome ću još da se raspitujem. A kolika je to hladnjača kamionska za 1500-3000 eura, jeli to komplet kamion ili samo sanduk. Zatvaranje šupe, vrata i izolacija će me koštati oko 700-800 eura.

Imaš i samo sanduk a imaš i gotov kompletan kamion malo pregledaj. Mene je obišlo ali koliko jutros čujem okolna sela neće imati paprike za branje a sa krastavcima su juče završili štete su ogromne a to sve je oko 20 km od mene.
 
Imaš i samo sanduk a imaš i gotov kompletan kamion malo pregledaj. Mene je obišlo ali koliko jutros čujem okolna sela neće imati paprike za branje a sa krastavcima su juče završili štete su ogromne a to sve je oko 20 km od mene.

Pogledao sam one oglase hr imaih od 1 euro pa naviše, na mojim oglasima ih nema ili neznam da ih nađem.
 
I šta imaš za 2000e. Imaš hladnjaču u koju nisi nikad siguran, nekažem da to nije dobro ali je kućna radinost pogledaj hladnjače koje su prevozile meso i koje imaju termoking na struju.

Ajd ne preteruj na struju. Imaju na celi ladnjace agregat koji radi na dizel i to ladi.
 
Ajd ne preteruj na struju. Imaju na celi ladnjace agregat koji radi na dizel i to ladi.

Poštovani peto 1 nije nikakvo preterivanje poznato je da imaju hladnjače koje nemaju disel motor i koje ne hlade u transportu nego samo dok stoje i to isključivo na trofaznu struju.


@ Miladine kod pojma upiši hladnjača sa a nazad i otvorit će ti se hladnjače a ove od 1 kn to moraš zvati za cjenu ali mora biti nekakav oglasnik i u Bosni i Srbiji pa pokušaj tamo a jesi li vidio onog malog man-a koji ima neispravan motor a hladnjača ispravna za 18500kn 1e=7,3kn pa računaj.
slika56x404506932.jpg
[/URL]
slika56x404506953.jpg
[/URL]


Pivac je 2500e
Uploaded with ImageShack.us







Ima ovaj mercedes 1800e kompletan a samo hladnjača 1000 e pa ti gledaj šta se više isplati ova gore na slici radi na struju.



Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Poštovani peto 1 nije nikakvo preterivanje poznato je da imaju hladnjače koje nemaju disel motor i koje ne hlade u transportu nego samo dok stoje i to isključivo na trofaznu struju.


@ Miladine kod pojma upiši hladnjača sa a nazad i otvorit će ti se hladnjače a ove od 1 kn to moraš zvati za cjenu ali mora biti nekakav oglasnik i u Bosni i Srbiji pa pokušaj tamo a jesi li vidio onog malog man-a koji ima neispravan motor a hladnjača ispravna za 18500kn 1e=7,3kn pa računaj.
slika56x404506932.jpg
[/URL]
slika56x404506953.jpg
[/URL]


Pivac je 2500e
Uploaded with ImageShack.us







Ima ovaj mercedes 1800e kompletan a samo hladnjača 1000 e pa ti gledaj šta se više isplati ova gore na slici radi na struju.



Uploaded with ImageShack.us

Sve ćemo to da razgledamo ima vremena do sledeće sezone.
 
Nisam ni mislio da odmah nešto kupuješ htio sam ti pokazati da se može puno bolje rešiti na drugačiji način nego nekim preuređenjima a danas na tržištu ima puno mogućnosti i načina za rješavanje problema za dosta male novce.
 
@ siki2

Neznam ko kako racuna ali meni za moje potrebe kada je trebala ladnjaca napravio i mirna backa. Kostalo me manje nego bilo koja kamionska hladnjaca i jos i danas fercera, ima mu vec nekih 15 godina. Sasvim sam zadovoljan a ko zeli nesto tako od kamijonskih samo nek izvoli.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Peto 1 Potpuno si u pravu što se tiče odabira hladnjača nek si svatko sam bira a ovo su samo predlozi kako se može nešto napraviti meni neodgovara kamionska zbog veličine premala mi je a potrebna mi je samo preko zime, ne zato što nemam kome prodat robu nego zato što neću da prodam.
 
Ni meni ne odgovara kamionska jer je nemam gdje postaviti , a ova šupa svejedno ide u magacinski prostor pa može da posluži i kao hladnjača. Tako da sam riješio da to radim u šupi, jedino neznam dali da prerađujem klimu ili da stavljam kompresor koji je već predviđen za hladnjače.

@ peto 1 imaš li prestavu kolika mi snaga klime ili kompresora treba za ovu moju šupu dimenzija 4,6x3,8 i visina 2,9. Izolacija stiropol 10 cm. Zanima me temperatura 5-10 stepeni u plusu.
 
Nazad
Vrh