IMT

pozdrav drugari forumasi evo i ja da iznesem moj problem :osmeh: imam stari tip 577 bez prednje vuce sa poluhidraulicnim volanom i danas upalio traktor posle 2meseca i odjednom curi ulje iz klipa. kad pokrenem volan jako je tezak i umesto da pokrene tockove njemu izlazi ulje... ima li ko broj od nekog ko servisira te cilindre? hvala unapred!
 
Otisla ti je gumica u samom cilindru, moras naci nekog ko ima alat za nju promjeniti. a to nemoze bas svaki majstor. Ja sam je se namjenjao vise puta dok mi nije covjek objasnio u cemu je problem. Nedaj nekom ko to nije vec radio.
 
Otisla ti je gumica u samom cilindru, moras naci nekog ko ima alat za nju promjeniti. a to nemoze bas svaki majstor. Ja sam je se namjenjao vise puta dok mi nije covjek objasnio u cemu je problem. Nedaj nekom ko to nije vec radio.
Nasao sam majstora;jeste gumica ali je razvodnik glavni krivac jer je prekomerno gurao ulje u jednu stranu sto je dovelo do toga da se ulje pregreje i gumica skori od toplote... (MAJSTOROVE RECI) Hvala kolega u svakom slucaju :ppozdrav:
 
Daj neku sliku.
Mislim da imaju slike u temi "ugradnja hidro volana"

Uglavnom nije lako,ja sam se namucio jer sam vecinu stavljao polovnih delova,pa to nije radilo i sad ne radi lepo,tesko se mota na leru,pocelo je i ulje da isteruje iz boce za ulje na jacem konstantnom gasu,boca je orginal prva petoletka.Nema veze i ne obracam paznju mnogo na sve ovo,samo teram,jeste da je sve usrano od ulja sacuvaj boze a ja ga i ne dolivam,sve propisalo i motor i hidro volan.Sada samo gas dok ne sahranim ceo traktor pa opet na generalni remont svega:bravo:
 
Pozdrav svima.Dali neko ima motor od 577 sa svim agregatima,ili zna nekog ko ima za prodaju.Motor moze da bude u losijem stnju.Unapred HVALA.
 
Da li je neko ugradjivao u motor delove firme Bepco? Kako su se pokazali. Vidim da ih nudi Jusel a nisu mnogo ni skupi.
 
Pukla glava na 539.U Juselu nude originalnu glavu IMR po 30 000,medjutim majstor kaze da ta firma ne radi godinama.Preporucio mi je da kupim od Solarevica Vrsac ,sta mislite valja li cemu ta glava.Indijska je jeftinija oko 5000 ali to ne bih da stavim ni na tudji traktor.Nesto nemam poverenja.
 
ima li ko iskustva sa 1mt 540 sa fiatovim motorom molim savjet i preporuku kao i mane koje treba da gledam
 
nije tema torpedo ali xsale pre 4 godine sam stavljao kinesku radilicu na mog torpeda i dan danas radi dobro i ima dobar pritisak ulja.

- - - - - - - - - -

pre 4 godine sam stavljao indijsku radilicu na torpeda i za sada sam jako zadovoljan.
 
Pukla glava na 539.U Juselu nude originalnu glavu IMR po 30 000,medjutim majstor kaze da ta firma ne radi godinama.Preporucio mi je da kupim od Solarevica Vrsac ,sta mislite valja li cemu ta glava.Indijska je jeftinija oko 5000 ali to ne bih da stavim ni na tudji traktor.Nesto nemam poverenja.
zasto nemas poverenja u indisku ja nisam ugradjivo na svij traktor ali sam stavijo nekoliko komada i pokazale se odlicne zadnji 4-5.g a uradjivo sam i te iz vrsca i one nisu bile lose
 
ima li ko iskustva sa 1mt 540 sa fiatovim motorom molim savjet i preporuku kao i mane koje treba da gledam
Dobar traktor sa jednom manom,sipanje ulja u motor je tako sto skidas haubu,rezervoar a to je kod 540 super komplikovano.Gledaj dali ima ispravnu blokadu...Zub vremena ga grize pa znas kako je,moze imati dosta zamerki.

Sto se tice glae indijske,ugradjivao samo njih u zadnjih7-8 godina,nijedna reklamacija.Extra:bravo::bravo::bravo:
 
Narucio sam iz Vrsca glavu 135 eura sa vodjicama i ventilima,bez opruga i osiguraca,njih imam od stare glave.To je sve oko 16000.Indijska u Juselu kosta 11 500 prazna.Plus moram da busim nove rupe za brezone,a i njih ima prilicno.Pa i brezone bi trebao onda da kupim ili da premestam sa stare glave.Otprilike to dodje na isto samo manja zajebancija i manja mogucnost da se nesto zajebe.
U svakom slucaju hvala vam svima
 
Bio sam na sajmu i video nove imtove 539,s 549s i 555s i imam utisak da je 539s mnogo veci od 539 stari tip. Da li se to meni cini ili jeste tako? Kakvi su ovi 549s i 555s ne izgledaju lose spolja.
 
Nazad
Vrh