Iskorištavanje grana nakon rezidbe

Odg: Iskorištavanje grana od rezidbe

Već dva dana seckam granje :haha:, a ni makao se nisam od početka, moram se uozbiljiti i skašiti to što pre ! Postaviću sliku kada završim da vidite šta je toga čuda !
 
Odg: Iskorištavanje grana od rezidbe

Ovi snopovi granja sa gornjih slika bi se ubili za ovakav kotao:

dsc01472a.jpg
 
Za par dana počinje trošenje grančica od vađenja i orezivanja voća u pečenju jabuke i šljive.

Kolega @Voćar, nešto poput ovoga.

briketi.jpg
 
:osmeh: sto znaci nema ti mrdanja od kazana samo lozi i lozi i lozi . ja sam to jednom sebi uradio i nikad vise sad samo drva i polako.
ovo sa briketom funkcionise moze i peletz da se pravi ali to je prevazidjeno jer su vec napravljene peci koje se loze sa samlevenim granama pa se puno ustedi na jos jednom mlevenju + briketiranju sto sve iziskuje i masine i sporedna kostanja
ovako nesto za vocare je dovoljno

http://www.landwirt.com/gebrauchte/Holzhackmaschinen.html
i naravno jedan dobar kotao i zime nema mozes celo selo da grejes
 
Kolega @krcinac upravo tako, loži, loži i samo loži ! :osmeh: Polako, nigde ne žurim sebi pečem, a nemam baš nešto ogreva, malo drveta, malo šapurika i to je sve, a imam da ispečem preko 4 200 kg. ::sramota::

Kolega @Vocar grančice se prvo melju mašinama koje je postavio kolega @krcinac pa se onda od njih pravi briket.
 
slabo ti to matke ispod deset tona te ne primamo u klub :ppozdrav:. mozda ti progledamo kroz prste posto nemas dovoljno drva.

e jeste te posrecilo ove godine hahhahaa ,. verovatno si negde nabavio sljivu po 3 din.
@vocar i ja merkam masinu ali tek za godinu dve kakva je godina i cena vocu :sta:
morace da saceka ali stoji vec na dnevnom redu. pa iza nakacim prikolicu i polako kroz vocnjak i melji.
 
Hehe :osmeh:, onda moram još da rastem kolege, ako Bog da sledeće godine podižemo zasad za bar 50 sadnica čačanke rodne i sa još malo jabuka pa ćemo videti, nadam se da me onda primate u klub. :osmeh: Mora se pronaći još jedno kazanče zasledeću godinu i malo osavremeniti proces pečenja !

Nije baš išla po 3 RSD, ali jabuka koja je danas mlevena je bukvalno džabe.

Grančice su super, razmišljali smo o nekoj presi za grančice, o presi koja bi sabijaa snopove da možemo da ih stavljamo u kazan.
 
И шта сад да радим са орезаним гранама? Има сигурно 5-6-7 тракторских приколица. Паљење не долази у обзир јер су около све густи, плантажни засади између којих једва може да се провуче 539. Тражио сам неке сацкалице али има само електричних а струје нема а и чине ми се слабашне. Ако има неко идеју како да импровизујем неку сацкалицу за 509 култиватор па да после трпам у џакове.:sta: Морам некако да уклоним те гомиле из редова јер ће за пар дана морати да се ради друго прскање.
 
Da kalemiš :D Paljenje ne valja u još jednom smislu, zagađuje se atmosfera i to prilično, dim iz grana je jako otrovan po ljude i atmosferu...pričala mi bivša devojka hemičar...

Od toga može lepa piljevina za prehranu da se napravi, možda da pitaš u kraju u nekoj drvorezačkoj radnji dal imaju nešto?
 
dim iz grana je jako otrovan po ljude i atmosferu...pričala mi bivša devojka hemičar...
Ма скупљао сам гране у рукавицама и с' хирушком маском на лицу.
da pitaš u kraju u nekoj drvorezačkoj radnji dal imaju nešto?
Има у близини погодн за производњу дрвених гајбица па ћу да свратим. Пало ми је на памет неко столарско глодало ал' мислим да она раде на 10000+ обртаја а на култиватору имам 3000.
 
Nebitno je čime si skupljao, ne zezaj, pričam o dimu kad ih zapališ :)
 
Zar ima u granama otrova??? Ja sam mislio da kad krenu da gore, sokovi postaju otrovi...
 
Da li je neko pravio sjeckalicu za grane, onako samo da ih iskomada na par centimetara?
Nesto ne suviše komplikovano, neki noževi, kardanski pogon i to je to?
Negdje sam gladao onu Mio Osjek čini mi se proizvodi, a noževi su od traktorske kose pa me interesuje koliko debele grane mogu da sjeku ti noževi a da se ne polome?
Recimo ovako
 
Poslednja izmena:
Ovo je odlično riješena mašina, samo što je definitivno skupa za napraviti. Ja sam se malo raspitivao i treba dosta alatnih čelika, ležajeva kućišta, dosta posla na strugu a to kod nas košta dosta. Mada bi li valjala bi definitivno pogotovo ko ima kotao za centralno grijanje ubaci par lopadta ili ubaci jednu vreću u peć i gotovo.
 
Nazad
Vrh