Kukuruz 2018

Juce kad sam ogisao na njivu da obidjem, imao sta da vidim. Kukuruz izgleda kao da je oktobar, a ne avgust. Doduse rec je o grupi fao260 tj p9175. Ali ga je bolest bas sredila dosta ga ucmanulog i nenelivenog do kraja... Vlaga proverena 31%, dok ostale fao grupe su ok...
2084f0c6d8f21b6f99750893e0cf5f5c.jpg


Послато са 5015D уз помоћ Тапатока
 
Hvala Brankovicu za postavljanje slika. A petarkrsmanovic je trazio da se slika i evo ih. Prve dve su kws a druge dve 606. Nadam se da se vidi kako su zrna usahla. Sve ostalo je ok samo me ovo brine. Nisam gledao dalje i probao jos neki ali ako je ovako svuda nece da valja. A uporedio sam ga sa proslogodisnjim i razlika je drasticna zrna su puna i zaobljena. Kise je bilo, ne bas preterano kao kod nekih 100-200l ali je bilo. Stabljika je skroz zelena i nema potpaljivanja donjih listova. Bez trave i dobio je 300 kg/ha uree. Ne dajem mesavinu jer po analizama ima dovoljno cak i vise P i K. Ako moze neki odgovor ili razmisljanje sta je u pitanju bio bih zahvalan.
 
Hvala Brankovicu za postavljanje slika. A petarkrsmanovic je trazio da se slika i evo ih. Prve dve su kws a druge dve 606. Nadam se da se vidi kako su zrna usahla. Sve ostalo je ok samo me ovo brine. Nisam gledao dalje i probao jos neki ali ako je ovako svuda nece da valja. A uporedio sam ga sa proslogodisnjim i razlika je drasticna zrna su puna i zaobljena. Kise je bilo, ne bas preterano kao kod nekih 100-200l ali je bilo. Stabljika je skroz zelena i nema potpaljivanja donjih listova. Bez trave i dobio je 300 kg/ha uree. Ne dajem mesavinu jer po analizama ima dovoljno cak i vise P i K. Ako moze neki odgovor ili razmisljanje sta je u pitanju bio bih zahvalan.
Imao sam ovakav slucaj sa KWS Konsensom pre par godina, dok je bio u mleku zrno je bilo kao balon, naduveno, puno i krupno izuzetno krupno.Kada je pocelo sazrevanje onda se ovaj ceoni deo zrna prikupio.delovalo je na oko da je sturo zrno ali kvalitet je bio vrhunski.Klipovi su bili oko 500grama.Kada sam ga okrunio samo 16% je otpalo na kocanku, izuzetno su bila krupna zrna i dobro teska. Mislim da ovo nije nista strasno.Evo i ove godine imam na KWS Kermesu ovakve klipove, bili su mnogo bujni i onda krece sasusivanje zrna, odnosno zrenje.
 
Hvala Brankovicu za postavljanje slika. A petarkrsmanovic je trazio da se slika i evo ih. Prve dve su kws a druge dve 606. Nadam se da se vidi kako su zrna usahla. Sve ostalo je ok samo me ovo brine. Nisam gledao dalje i probao jos neki ali ako je ovako svuda nece da valja. A uporedio sam ga sa proslogodisnjim i razlika je drasticna zrna su puna i zaobljena. Kise je bilo, ne bas preterano kao kod nekih 100-200l ali je bilo. Stabljika je skroz zelena i nema potpaljivanja donjih listova. Bez trave i dobio je 300 kg/ha uree. Ne dajem mesavinu jer po analizama ima dovoljno cak i vise P i K. Ako moze neki odgovor ili razmisljanje sta je u pitanju bio bih zahvalan.

Pa šta je tu čudno , jel nisi imao zubane do sada ?
 
Momosaric kako sta mi je cudno? Pa lepo sam napisao da sa ga uporedio sa proslogodisnjim 606 i razlika drasticna. Stari pun i zaobljeno zrno a ovogodisnji vidis kakav je. Eto to mi je cudno.
 
Ja sam danas obilazio kukuruze, nije bas nesto, nekako su nezavrseni, a poceli su naglo da se suse. Nece ova godina biti ni blizu 2016, barem ne kod mene.
 
Da li neko moze da prevede one americke mere na nase? Prinosi su u "bušelima" pa povrsine u "ajkr" ( tako se izgovara).
 
Nazad
Vrh