Setvospremači

evo i mog setvospremaca koji ce biti na prodaju SATEH 4.5akord uradio 100Ha
nalozi1.php

fotografija0128.jpg
fotografija0129.jpg
 
4.5m je a inace je sasija od 6m,prednja 100x100 zadnja 80x80 prednji rotor nazubljen je umesto 6mm stavlje 8mm flah,ojacan prednji deo za kacenje itd......
 
Nek služi za šta je namenjen, mora da je težak za nošenje kad je tako masivan, samo uvek imaj u glavi da li su klinovi skinuti kad ga budeš sklapao i rasklapao, i obavezno dotegni sve šrafovske spojeve, daj koju sliku ubuduće kako je napravljeno ojačanje prednjeg dela za kačenje
 
danas je svaki sraf dotegnut i pregledan,moze u arbajtn......
bilo je malo muke za viljuskar da se skine morali su trojica da se popnu pozadi,al dok sa ga terao kuci nije bilo problema,videcemo u radu kad dodje vreme za to....

- - - - - - - - - -

danas je svaki sraf dotegnut i pregledan,moze u arbajtn......
bilo je malo muke za viljuskar da se skine morali su trojica da se popnu pozadi,al dok sa ga terao kuci nije bilo problema,videcemo u radu kad dodje vreme za to....
 
Danas je kod nas u zadruzi bila prezentacija FOP-a iz Novog Bečeja. Predstavili su svoj proizvodni program, i naveli razlike na mašinama koje su uvedene od kad ih je kupio Vogel Noot. Uvedena su neka poboljšanja u konstrukciji, ali najbitnije je da sad svoje mašine prave od mnogo boljeg materijala, kojeg dobijaju direktno od Vogela. Glavni proizvodi sa kojima najviše idu u izvoz su im setvospremači i germinatori. Kažu da im je ovo bila prva prezentacija, i ponudili su akcijski popust od 5% za sve svoje prozvode koji se naruče do 01.02.2013., navodno ako se kupi preko zadruge, mada ja mislim da su to rekli iz kurtoazije prema domaćinu, i da popust važi za sve.

Predavanje je bilo onako baš po meri, objasnili su osnovne principe rada svojih mašina i prednosti njihovih konstrukcionih rešenja. Poseban akcenat su stavili na prikaz materijala od kojih ih prave, odnosno razliku između njihovih materijala i materijala sa kojima radi mala privreda...

Zapisao sam cene nekih manjih setvospremača, pa ako nekog interesuje mogu ih napisati.
 
Dukej aj napisi cene mene interesuje 3,7 a verovatno nekog neki drugi da bar cujemo iz prve ruke.
 
A jesi li ti zapisao cene plugova?

Jesam, ovo su cene sa uključenim PDV-om:

755 2 brazde (UN 300) 756e
755 3 brazde (UN 300) 1260e
756 2 brazde (UN 300) 864e
756 3 brazde (UN 300) 1260e
757 2 brazde (UN 350) 1320e
757 3 brazde (UN 350) 1980e

Točak: 162e
Diskosno crtalo 385mm : 90e
Deflektor: 42e
Fiksno crtalao: 48e

Neki moji drugari su sugerisali predstavnicima fabrike da 757 naprave u varijanti sa UN 400 daskama, jer smatraju da su ove manje daske lošije za zaoravanje biljnih ostataka. Iz istog razloga sam im i ja predložio da naprave varijantu trobrazdnog pluga 12" (756.3) sa klirensom i rastojanjem između glava kao što je to na 757 plugovima, uz objašnjenje da bi takav plug bio interesantan vlasnicima Belorusa (i drugih traktora) od 80-90 ks.

Obećali su da će naše sugestije preneti poslovodstvu, a pošto pretpostavljam da će njihovih prezentacija sad biti po celoj Vojvodini, ako čuju na više mesta iste predloge možda ih i shvate ozbiljno...
 
Što se tiče setvospremača, ja sam zapisao samo cene onih manjih setvospremača, a najviše pitanja je bilo baš za taj od 3.70m. Pokušaću da pitam neke ljude koji su se raspitivali za taj od 3.70m, ja lično nisam obratio pažnju na cenu pošto je on za mene prevelik.

L 210 1440e
L 250 1728e
L 290 1836e

M 210 1284e
M 250 1530e
M 290 1602e

Setvospremači L su sa duplim rotorima, a M varijanta je sa jednostrukim rotorima. Cene su sa uključenim PDV-om.

Germinator 3.2m 6510e
Germinator 4m 9534e
 
Nazad
Vrh