Recepti kulena, kobasice, švargle...

Dal s venca dal kupovna tucana ali je najvažnije da ne pali.
 
Talijan
Štaće ti u kulenu slatka paprika?
Ja u principu stavljam samo ljutu,ali pošto ne vole svi ljutu onda stavljam pola-pola.
@Rus82 ,biber,kim,belo vino, se dodaje zbog šmeka ponavljam to je stvar ukusa.
beli luk jedan šešanj na kg mesa se dodaje preventivno jer ima antibakterijsko dejstvo,ne sme da se oseti u kulenu.A ta količini se ne oseti.
A da, ovo ću nazvat "Južnobanatski kulen" pošto za sad nije brendiran.
Bitnije je dobro dimljenje,sušenje i fermentacija a sve ostalo je stvarukusa.
Meso ide od cele svinje komplet ,odvaja se samo ono što ide isti dan na roštilj.
Sledeće nedelje idu 4 komada kod mene pa će biti slika:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 22:53 ---------- Prethodna poruka je at 22:48 ----------

Daje mu i nitratna so.Imam ja jedan lanjski kulen punjen specijalnom metodom koju ne otkrivam svima. :osmeh:
Ne treba ti nitratna so bolje jedi zdravo.
Još da dodam Svinje za zimske čarolije jedu već dva meseca jabuke.
Pričao mi jedan švajcarac da meso svinje posle 45 dana ishrane sa jabukama bude prva liga.
 
Meni je pre nekoliko godina jedan covek iz Mitrovice pravio kobasicu sa konjskim mesom,mislim da je stavljao 20 %.Secam se da je meso u kobasicama bilo jako sitno samleveno i nista vise se ne secam,a ispricao mi je sta je stavljao.Kobasica je bila izuzetno ukusna i prilicno meka.Da li neko zna recept za takvu kobasicu,ja sam pokusavao da napravim nesto slicno po secanju,ali nije bilo ni prici.Sa majstorom sam izgubio kontakt posto se odselio u Madjarsku,tako da njega ne mogu da pitam.Posto treba da pravim kobasicu prekosutra dobro bi mi dosao neki dobar recept za "obicnu" kobasicu,ako vec ne nadjem ovaj sto trazim.
 
35idloz.jpg

ovo je sendvic od petrovackog :haha:
 
pravi sendvič deblji kulen nego lebac.

i ja sam tako pravio nekad u slavoniji dok sam živio pa sam jednom dobio alergiju po stomaku..
doktor kaže da je od kulena :haha:
 
xsale imas u sr mitrovici kod kamenite da kupis gotov zacin za domacu kobasicu,kulen.
Ja to nikom ne bi preporučio!!
Ne treba ti nikakva hemija,arome,stabilizatori..itd.
Imaš na ovo forumu lepih recepata.malo paprike ljute ,slatke, soli sve ostalo je stvar ukusa.
Najbitnije je da praviš za svoj(svoje porodice) ukus.A recept ko recept,nekom se sviđa nekom ne.
 
Nazad
Vrh