Prikolice

Po blatu su te sa balonkama koje su najveće(PS nisam mislio na one od vojnog kamiona) su zakon pored užih imam 1 sa uskim gumama i 1 sa širokim gumama kada je blato ta sa uskim gumama tone i opterćuje rusa od 90 ks na maksimum a ta sa balonkama nema mane po blatu ima kod naše zadruge nekoliko komada od tih 510 kažu vozači što teraju traktore da imaju šta da vuku iako su od 130 ks
 
Nesto razmisljam pa reko da se malo i ovde posavetujem, interesuje koju prikolicu bi mogao da uzmem da je vucem sa imt 560 dal uzeti zmajevku,loznicu ili nesto trece i mora da bude kiper, a da ne bude bas puno para..

Zmajevka ti je skup sport za nas male paore. "Kikinđanka" ti je jeftinoća, još jeftinija od "Lozničanke". Imaš ih u kiper varijanti od 3,5 - 4 tone nosivosti, a to što će IMT 560 ili neki drugi traktor da ih vuče ne menja stvar jer u ravnici i traktorče od tridesetak konja vuče bez problema dve pune "Kikinđanke" ili jednu punu zmajevku... dobro, ne baš pune šljunkom, ali žito-kuruz ide.

Trebala bi i meni još jedna "Kikinđanka" u kiper varijanti. Dokurčile mi vile i lopata - ona široka za robijaše.
 
U oglasima se krecu oko 1000e pa na vise. Bude ih i sa metalnim i sa drvenim stranicama. Mi imamo jednu kikindu i jednu tehnostroj od 4t (ali tovarimo od 4.5-5.5t) i odlicno sluze svrsi.
 
која им је цена отприлике тим киперкама двоосовинкама

Колико ја пратим огласе, цене двоосовинки се крећу од 1000 евра за неку дрндаву кикинђанку, па тамо око 2000 за исправну лозничанку, техностројку, или пак неки тешки крш од змајевке или оцарињена гола шасија са точковима из увоза. Тип-топ ремонтована змајевка или исто тако сређена половњача из увоза у типу змајевке иде око 5000, па до неких 8000-9000 евра за ганц-нову "змајевку" из Пољске.

И опрезно! Претпостављам да је то опште познато, али није на одмет поновити да класичне двоосовинке(са рудом која се закреће) нису за брдско-планинске земљане путеве. Зато постоје и оне огромне једноосовинке или чак варијанта полуприколице, а са две осовине(једна до друге на задњем крају шасије и са фиксном рудом) које су носивости као и змајевка.

- - - - - - - - - -

... варијанта полуприколице, а са две осовине(једна до друге на задњем крају шасије и са фиксном рудом)

Извињавам се због компликованог описног превода. То се једном речју каже ТАНДЕМ.
 
Mma mladenovac nadam se da nece biti okarakterisano kao reklama da izbacim sajt http://www.mma2003.rs/prikolica.php

Naša industrija poljoprivrednih mašina kao da namerno piša uz vetar! Pa, to su samo neke smešne jednoosovinke. Valjda planiraju da ih izvoze na Ande ili Himalaje. :haha: Danas kada domaći poljoprivrednici kupuju i prepravljaju one ogromne kamionske prikolice, a uvoznici nude "Zmajevke" turske ili poljske proizvodnje, naši gube vreme sa nekim smejurijama nosivosti malo veće od zidarskih kolica. Taj ko ima love da kupi novu prikolicu tog zanima >10t a ne <5t.

Ovo me neodoljivo podseća na onu IMR-ovu sprdnju od projekta sa onim(kako se ono zvaše?) višenamenskim lakim transporterom dok su uvoznici trljali ruke od prodaje novih Belarus i YTO traktora.
 
Ne znam zasto ti razmisljas u moje ime i sta tebe briga sta cu ja da kupim..ko kaze da ja ne posedujem vise komada ti ogromnih kamionskih prikolica i da hocu da kupim jednu ovakvu za neke odredjene potrebe ako nemas sta pametno da kazes bolje da se ne ukljucujes u temu! Samo ti znas sta je poljoprivreda ....
 
нисам знао да праве приколице, иначе су познати са цистернама, седео сам са власником, човек је италијан, удао се овде код нас, иначе што се цистерни тиче све је увоз из италије и нисам чуо да се ико жалио на њих, сад сам први пут чуо-видео да прави и приколице, вероватно је и то квалитетно, ал не може се ништа рећи док се лично не погледа
 
Pa, to su samo neke smešne jednoosovinke. Valjda planiraju da ih izvoze na Ande ili Himalaje. :haha:
Ne znam koliko znate,ali vise od 80% teritorije ove,kakve takve Srbije je brdovito - planinsko podrucje,gde uglavnom egzistiraju manja gazdinstva i koji obradju od 0,5-3ha.Neko ce reci nije rentabilno,slazem se,ali sta cemo sa njima?Da ih uklonimo,da se pravimo da ne postoje?E upravo takva domacinstva koriste te "manje"prikolice koje im zavrsavaju ogromne poslove i pomazu u teskoj situaciji pukog prezivljavanja,a Vas sarkazam "malo vece od zidarskih kolica"ne bih da komentarisem.Sve u svemu,ne vidim smisao Vaseg posta,kada se zna da nije bilo bas tog IMT-a i IMR-a ovu zemlju bi jos konji orali,a to kako i zasto su propali,mislim da nije mesto i tema da ovde komentarisemo.
Ne treba nama ni losa Vlada,ni losi ministri,ni losi kraljevi,ocevi i oci,dovoljno je ovakvo ne razumevanje medju nama samima da losu situaciju ucinimo jos gorom!
 
Prave traktorske prikolice su uglavnom jednoosovinke i tandemke , mnogo su praktičnije od dvoosovinki i nisu uopšte male . U Američkoj poljoprivredi npr , gdje su posjedi mnogo veći nego ovde , jako rijetko koriste dvoosovinke na traktorima , uglavnom jednoosovinke , pretovarne i sl , i naravno kamione , al neko mora da se pravi pametan ...
 
Nazad
Vrh